Jump to content
Dogomania

Brak akceptacji i miłości boli bardziej niż brak jedzenia - roczna Ula ma dom, dostała wszystko co najlepsze:)


Recommended Posts

14 godzin temu, kary1 napisał:

No ale trudno.Za to dzisiaj wracała  podczas spaceru na zawołanie do nogi;) Także plusik.Pozdrawiamy

Może zrozumiała ,że narozrabiała i musi się teraz trochę wykazać ;)

Sunia pod moją opieką też niszczyła posłanka i pluszowe zabawki. W hoteliku gdzie jest dostaje rogi do gryzienia i zabawki z twardej gumy, których nie jest w stanie zniszczyć. I przeszło jej niszczenie tego co jest miękkie. Noże i u Mia by takie robi do podgryzania pomogły?:)

Link to comment
Share on other sites

Może by polubiła gryzienie surowej marchwi? Ja kupuje swoim psom, myje albo obieram i zostawiam na miseczce, zeby sobie brały. Część zjadają (większość)  a część gryzą na takie marchewkowe wiórki - bez problemu sie sprząta.

Nie dawałam i nie daję pluszaków do gryzienia, bo jakby zjadły kawałek pluszaka, to mogłoby im zaszkodzić, no  i  wolałam żeby nie uznały, że wszystko co jest pluszakiem/ podobne do pluszaka można gryżć. U mnie pluszaków nie wolno brać  i niszczyć samowolnie. chyba że sama daję do ponoszenia i oddania na polecenie.

I może warto kupić większe legowisko? Moje maja takie, ze mogą się na nim swobodnie wyciagnąć. Sama często siadam na ich legowisku, i czytam, a   psy się jeszcze mieszczą  obok mnie na legowisku.  Nie gryza go w.ogóle

Link to comment
Share on other sites

Witamy. Kupujemy ogonki i ryjki i kostki i łapki  kurze i nico. Nasza psinka ma temperament , a w dodatku sprowadza na manowce Panią Boksikową. Starsza pomaga w rozbebeszaniu pluszaków. Mia tego nie zjada.  Jest mega szczęśliwa jak jesteśmy w domu i koniec.Stado musi być w komplecie! Jak była fajna pogoda to siedziały na słonku , a teraz Boksik grzeje tyłeczek w domu a mała chce latać po dworze.No i mamy konflikt interesów:) Damy rade, podrośniemy i zmądrzejemy.Ot co:) Ale ta obroża?? hmmm. Musimy poczytać.Dziękujemy za wszystkie rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witamy. U nas ok . Mia nadal nieufna . Ma chwile, że podchodzi i momenty strachu. Ale jest dobrze.Nadal odkrywa co chwile  coś nowego. Ostatnio odkryła uszczelkę w drzwiach:) Efekt dla domyślnych wiadomy. No , ale to tylko kawał gumy. nie ma tragedii.

 Wychodzi na spacer już ulicą, nie trzeba  jej podwozić jej do lasu. Dokazuje już psim braciom  co szczekają, Wygadana jest jak trzeba. Jednak zatrzymuje się jak ktoś nadchodzi i czeka ,aż przejdzie obok. Nie patrzy nawet na osobę. Do nikogo nie podchodzi sama. Domownicy ok,ale ktokolwiek nie przyjedzie...niewidoczny psiak. No cóż, my się przyzwyczajamy do tych zachowań. No nie wszyscy lubimy być dotykani i miziania;) Na podwórku wymiata . No normalnie kiler!!!. jest ,mimo swoich problemików , kochana i śliczna. Pomaga w zbieraniu orzechów i jabłek w sposówb znany Wam z przesadzania roślinek. No,ale podobno orzechy dodają rozumku...także  niechaj zbiera i wydłubuje.Szama za 10 , ale przy jej temperamencie  spala kalorie w trymiga. W przeciwieństwie do Boksi i  do nas;)  Pozdrawiamy

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mia musiała zaznać wielkiej krzywdy od człowieka i dlatego tak trudno jej zaufać.

Wiadomości z domku napawają optymizmem, chociaż na pewno chciałoby się, aby tych dobrych wiadomości było jak najwięcej.

Najważniejsze,  ze  Rodzinka rozumie strach suni, traumę i ze jest cierpliwa i wyrozumiała.

Może te zjadane przez Mia orzeszki zdziałają cuda;)

Pozdrawiamy cieplutko Rodzinę i czworonogi, zaglądajcie tu do nas:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fajnie, że Mia jest kochana przez swoja rodzinkę mimo, że na każdym kroku sprawdza ich wytrzymałość nerwową w różny, dziwny sposób (np ta gumowa uszczelka w drzwiach, czy awaria legowiska). Najważniejsze, ze stara się zapewnić swoim opiekunom rozrywkę i zajęcia. Pozdrawiam całą, wspaniałą psio - ludzką Rodzinę !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2018 o 10:48, Havanka napisał:

Fajnie, że Mia jest kochana przez swoja rodzinkę mimo, że na każdym kroku sprawdza ich wytrzymałość nerwową w różny, dziwny sposób (np ta gumowa uszczelka w drzwiach, czy awaria legowiska). Najważniejsze, ze stara się zapewnić swoim opiekunom rozrywkę i zajęcia. Pozdrawiam całą, wspaniałą psio - ludzką Rodzinę !

MIA  jest kochana i to najważniejsze, największy jej skarb.

Mała rozrabia, młodość robi swoje, ale wszystko to pod kontrolą mądrych właścicieli.

Czas zrobi swoje, Mia powolutku dostosuje się do swojego "stada";)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Lajków znów nie mam -  ale aż wierzyć się nie chce, że to jest ten sam pies.

Ten sam:)

Najnowsze informacje z domu Mia - szaleje po polach i przychodzi na zawołanie. Nadal przerabia zabawki , wkładki do butów i szuka skarbów w ogrodzie. Ale nie jest źle:) Ludzi boi się nadal.

Tez mam zdjęcia, ale nie potrafię wstawiać filmiku, dobrze, że Bogusik wstawiła:).

Myślę, że być może Mia nigdy nie pozbędzie się traumy z przeszłości, musiała być bardzo skrzywdzona.

Ale najważniejsze, ze zyskała mądrą, czułą Rodzinę, która rozumie te jej lęki, akceptuje je i powolutku próbuje pokonywać.

Jestem dumna z Mia i jej Rodziny:)

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2018 o 18:23, Poker napisał:

Ale pędziwiatr się z Mii zrobił. Sama radość patrzeć na szczęśliwego psa.

 

Dnia 9.12.2018 o 21:14, b-b napisał:

Ile daje miłość i towarzystwo drugiego psiaka :)

 

8 godzin temu, kado napisał:

Nie chcę tego napisać,ale muszę....A NIE MÓWIŁAM,ŻE TAK BĘDZIE ;););)

Tak - cudny domek trafił się naszej Mia, taki domek z marzeń każdego dogomaniaka:)

Cieszę się, że to właśnie taka poobijana psychicznie sunia znalazla tam życiową przystań :)

Zbrakło mi laków, ale wrócę tu jutro:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...