Jump to content
Dogomania

karma holistyczna dobra dla wątrobowca


Radomiak

Recommended Posts

Witam

polećcie mi coś proszę. York, 10 lat, chora watroba, jest na RC Hepatic, chciałbym zmienić karmę na holistyczną, bezzbożowa. Mam pewne typy: Wolfsblut Cold River, TOTW Pacific Stream, 1 st choice, Biomill, Doctor Dog. Musi byc chyba niska zawartość białka

Link to comment
Share on other sites

RC nie jest dobrą karmą nawet dla zdrowego psa. Pies z problemami wątrobowymi nadal pozostaje mięsożercą, choroba nie zmienia układu pokarmowego na inny, nie powoduje nagłego zapotrzebowania na zboża, nie ułatwia ich trawienia.  Skład RC H. powala, zero mięsa! ZERO...nie wiarygodne! Z jakiego powodu masz ograniczyć białko? Może tłuszcze?

Psom z problemami wątrobowymi służą gotowane posiłki. Wątrobę leczysz lekami od weta, wspomagać możesz świeżo mielonym ostropestem - rewelacyjnie wspiera regenerację. Mielisz w młynku na góra 2-3 dni, przechowujesz w słoiku w lodówce i podajesz z żołtkiem jako osobny posiłek (1 g na 5 kg m.c). Codziennie i systematycznie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Radomiak napisał:

Witam

polećcie mi coś proszę. York, 10 lat, chora watroba, jest na RC Hepatic, chciałbym zmienić karmę na holistyczną, bezzbożowa. Mam pewne typy: Wolfsblut Cold River, TOTW Pacific Stream, 1 st choice, Biomill, Doctor Dog. Musi byc chyba niska zawartość białka

Niską zawartość białka zaleca się przy diecie nerkowej i to w końcowej fazie. Chyba, że wcześniej podawałeś baardzo dużo chudego mięsa nieproporcjonalnie do wagi i wymagań psa i w badaniach wyszedł np wysoki mocznik.

Jeśli powyższe rzeczy nie mają miejsca napisz dlaczego takie zalecenia? "chora wątroba" ma wiele postaci.

A ostropest świeżo mielony-tak jak Zarka napisała- też bardzo polecam.

 

Link to comment
Share on other sites

Przed zabiegiem czyszczenia zębów miał profil nerkowy i watrobowy. Nerki ok, watroba, przekroczenie norm 2,5 x.

Pani doktor zaordynowała RC hepatica + Biohepanex. Ale z tego co czytam na forach to RC to straszny syf, stąd moje zainteresownie karmami holistycznymi.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym jadał całe zycie to co jego głupi Pan + rózne suche karmy, nie marketówki, ale nie te z wyższej półki, Pan wziął się niedawno za siebie, schudł 12 kg, teraz pora ( późno bo późno) wziąć się za swojego ukochanego, małego przyjaciela. Yorenio mój ma też lekką nadwagę, po tym RC Hepatic tak przybrał.

Link to comment
Share on other sites

Przybrał biedak, bo je ryż, kukurydzę i tłuszcz zwierzęcy, czyli zmielone skóry. Fajnie, że się wziąłeś za dietę, na pewno zobaczysz efekty. Ja bym szukała wśród karm mokrych i zwracała uwagę na niską ilość węglowodanów i średnią ilość tłuszczu. Poszperaj w tych - Alpha Spirit, Wulf of Wilderness Adult, Lukullus, MAC, Animnda GranCarno, Grau bezzbożowe, Naturo, Saba, Carnilove...i nie zapomnij o ostropeście

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...