Jump to content
Dogomania

Odłączenie dorosłego psa od jego matki


iLiv

Recommended Posts

Mieszkam w swoim domu rodzinnym z dwoma psami: suczka która jest matką tego drugiego psa. Planuje się wyprowadzić do innego miejsca jednak nie bd mogła ze sb zabrać dwóch psów tylko jednego tego mlodszego. Oczywiście psy będą się widywac jak najczęściej prawdopodobnie codziennie na min godzine jednak nie jestem pewna czy i tak takie odlaczenie się dwóch psów ktore przebywają ze sobą ponad rok jest dobrym pomysłem zwłaszcza ze psy przez ten cały rok spaly razem. Jest jeszcze jeden problem bo pies mimo że spal w domu jest przyzwyczajony do przebywania na wolnym wybiegu i nie jestem pewna czy dobrze na niego wpłynie mieszkanie w bloku z powiedzmy 3 spacerami dziennie.

Edited by iLiv
Link to comment
Share on other sites

Myślę , że przede wszystkim zależy to od Ciebie, od tego jak poprowadzisz  tego młodszego psa, na ile on już jest przygotowany do spacerów ( czy teraz chodzisz z nim na spacery, na jakie, co na tych spacerach robisz i co planujesz robić, czy tylko biegał po wybiegu), od tego jaki to pies, to znaczy czy duży mieszaniec w typie kaukaza, czy mały kundelek.

I oczywiście od tej osoby, która będzie zajmowała się zostawionym psem.

 Po prostu od tego zależy czy będziesz musiała włożyć w to więcej czy mniej pracy, żeby na psa to dobrze wpłynęło,

Moim zdaniem najlepiej juz teraz się do tego przygotować i wychodzić na spacery z psem na smyczy,.   oswajać już teraz psa z przyszłymi sytuacjami.

 Moja suka wychowała się w psiej rodzinie, daleko od ludzi i mieszkała w polach z psami, ale bardzo dobrze na nią wpływa mieszkanie w kamienicy i spacery, ale na początku była nauka i przystosowywanie suki do miasta.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Piesek ma ponad rok wiec od dawna chodze z nim na spacery (odkad skonczyl 2 miesiace) jest to kundelek i w sumie nie wiele spedza czasu ze swoja matką tylko wieczorem i w nocy gdy razem spią. Mam nadzieje ze faktycznie uda sie go przystosowac do mieszkania  tylko caly czas martwie sie czy takie spacery tylko na smyczy beda mu wystarczaly i czy nie bedzie tesknil za swoja matką. 

Edit poprzedniej wiadomosci: jednak mlodszy piesek nie bedzie mogl sie widywac ze swoja matka codziennie bo wyjezdzam do innego miasta wiec prawdopodobnie pieski beda mogly sie widziec co tydzien moze co 2 tygodnie i nwm czy im to wystarczy

 

Link to comment
Share on other sites

Pies, zwłaszcza młody potrafi szybko przystosować się do nowych warunków. Jeśli zapewni się mu odpowiednią dawkę zainteresowania ze strony człowieka, aktywności fizycznej , zabaw to będzie szczęśliwy także w pojedynkę - wtedy człowiek będzie dla niego najważniejszy. Warto rozejrzeć się za możliwością interakcji z innymi psami w swojej okolicy - w dużych miastach są wybiegi dla psów, można poszukać psich towarzyszy wśród znajomych, są też w internecie grupy na których można się umawiać na wspólne spacery w danym mieście.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...