Jump to content
Dogomania

Nowa karma


Recommended Posts

Hej, 

Mam mały dylemat. Posiadam 3-letnia suczkę z bardzo wrażliwym brzuszkiem. Często ma biegunki i wymiotuje. Szczepię ją od chorób wirusowych i odrobaczam systematycznie. Ostatnio dopadło ją takie zatrucie, że skończyło się kilkoma kroplówkami. Oczywiście badania nie wykazały niczego. Żeby wyleczyć trochę podrażniony żołądek i jelita wet zaproponował mi Gastro Intenstinal od Royal. Kupiłam karmę sucha i mokra i mała ma się dużo lepiej. Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i lekarz powiedział żebym cały czas jej tym nie karmiła, tylko miała gdzieś odłożoną puszkę czy dwie na czarną godzinę i w przypadku jakichś problemów znów podała. Szczerze mówiąc trochę boję się, że z racji kaloryczności ją tym utuczę. Staram się dawać zalecane porcje, ale różnie bywa... Stąd moja wielka prośba. Macie może jakaś sprawdzoną karmę z dużą zawartością mięsa dla takich delikatniejszych brzuszków? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Piszesz o "zatruciu",a chyba chodzi o alergię.Spróbuj karm hipoalergicznych dla psów z problemami gastrycznymi,postaraj sie sprawdzic co ja uczula (biegunki,wymioty).Mięso?(jakie),zboża?dodatki?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chodzi o to że raczej nie jest to alergia, bo robiłam badania. Kupowałam karmę z tej serii dla alergików z Royala, gotowałam kurczaka z ryżem i marchewką. Przez jakiś czas jest ok, a później powtórka z rozrywki...dodam że chociaż pojawia się biegunka czy wymioty, pies ciągle jest skory do zabawy i szuka jedzenia. Na ten moment wszystko mamy unormowane i chciałam zostawić suchego Royala Gastro i dokupić coś mięsnego. Animonda i Rinti nie sprawdziły się wcześniej...

Link to comment
Share on other sites

Lukullus Menu Gustico ma delikatne mięso, sporo warzyw i bio-topinambur wspomagający zdrową florę bakteryjną jelit. Mój młodszy pies nie toleruje surowego mięsa, więc oprócz karmy Trovet Intestinal długo szukałam mokrej karmy, którą mogę mu dawać i jakoś stanęło na Lukullusie. Canagan, Naturea i Bozita też nie są złe. No i zawsze warto dodawać psu do jedzenia probiotyk.

Jeżeli sunia lubi zjadać rzeczy z ziemi to pewnie od nich choruje a nie od podawanego jedzenia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, amartyno napisał:

Lukullus Menu Gustico ma delikatne mięso, sporo warzyw i bio-topinambur wspomagający zdrową florę bakteryjną jelit. Mój młodszy pies nie toleruje surowego mięsa, więc oprócz karmy Trovet Intestinal długo szukałam mokrej karmy, którą mogę mu dawać i jakoś stanęło na Lukullusie. Canagan, Naturea i Bozita też nie są złe. No i zawsze warto dodawać psu do jedzenia probiotyk.

Jeżeli sunia lubi zjadać rzeczy z ziemi to pewnie od nich choruje a nie od podawanego jedzenia.

No niestety jest typem takiego zbieracza... Dzięki. Spróbuję wprowadzić Lukullusa ;) i powoli odstawić gastro. Dziękuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, dwbem napisał:

No właśnie, nie pozwalaj jej zbierać śmieci. Lukullus to dobra firma, Royala nie polecam w żadnej postaci.

A próbowałaś dawać jej normalne jedzenie czyli mięso z warzywami surowe lub gotowane?

Jak widzę że coś zatrzymało ją na dłużej to ją zabieram. Gotowałam jej kurczaka i indyka. Wołowinę też próbowalam mniej jej smakowała. Dodawałam do tego głównie marchewkę. Czasem dawałam jej jogurt naturalny, bo bardzo go lubi i gotowane jajo. Czasem też twarożek. Surowego mięsa jakoś się boję...

Link to comment
Share on other sites

Moje jedzą surową wołowinę, drób też gotowany. Ale ja mam sprawdzone to mięso, jak się boisz to gotuj, niektore pieski nie zawsze chcą surowe jak nie znają. Jogurt, serek, jajko jak najbardziej wskazane.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Odstaw nabiał całkowicie, żadnych jogurtów i kefirków. Bakterie kwasów mlekowych  nie przeżywają w ph psiego żołądka, więc nie mają szansy dotrzeć do jelit. Jajko jak najbardziej, surowe (ale nie zmieszane białko z żółtkiem) lub gotowane. Dla alergika samo surowe żółtko. Dla psów z problemami jelitowymi sprawdza się gotowane jedzenie (mięso i warzywa plus suplementy). Ale ja poszerzyłabym diagnozę. Bo nie znasz przyczyny problemów jelitowych, a to ułatwiłoby sytuację.

Dobre karmy mięsne to np. Lukullus, Rocco Sensitive, Animonda Grancarno, Alpha Natural, MAC

Royal  to karma najniższych lotów.

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Zarka napisał:

Odstaw nabiał całkowicie, żadnych jogurtów i kefirków. Bakterie kwasów mlekowych  nie przeżywają w ph psiego żołądka, więc nie mają szansy dotrzeć do jelit. Jajko jak najbardziej, surowe (ale nie zmieszane białko z żółtkiem) lub gotowane. Dla alergika samo surowe żółtko. Dla psów z problemami jelitowymi sprawdza się gotowane jedzenie (mięso i warzywa plus suplementy). Ale ja poszerzyłabym diagnozę. Bo nie znasz przyczyny problemów jelitowych, a to ułatwiłoby sytuację.

Dobre karmy mięsne to np. Lukullus, Rocco Sensitive, Animonda Grancarno, Alpha Natural, MAC

Royal  to karma najniższych lotów.

 

Właśnie wiem, że Royal nie jest najlepszy ale dostosowałam się do zaleceń lekarza, a nie wiem czemu większość wetów tak upiera się przy Royalu. Chyba dokupie Lukullusa, a nabiał osatawię skoro tak to wygląda. Sporo przecznych informacji znalazłam na ten temat, a moja psinka strasznie lubi jogurty naturalne, więc raz na jakiś czas jej je dawałam

Link to comment
Share on other sites

Myslę, że związek Royala z wetami jest niestety finansowy, ale pewności nikt nie ma ;)

Naturalnym pokarmem psowatych jest mięso. Żaden ssak poza ludzmi nie pije mleka innych ssaków, a już w ogóle w zyciu dorosłym. Psy nie potrzebują nabiału, a że lubią...mój lubi końskie kupy, ale nie pozwalam mu sie najadać do syta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...