Jump to content
Dogomania

Zmiana nowotworowa czy nie?


materna

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Może miał ktoś podobny przypadek.

U mojego prawie 15 letniego spaniela pojawił się jakiś czas temu pod ogonem guzek. Dwóch różnych weterynarzy stwierdziło ,że są to zmiany hormonalne spowodowane wiekiem psa oraz brakiem kastracji. Jeden dał jakiś lek w związku z niewielkim powiększeniem prostaty i powiedział,że guzek też powinien się zmniejszyć. Było to jakieś 5 miesięcy temu i dokładnie nie pamiętam jak to wtedy wyglądało ale wydaje mi się że nie było takie zaczerwienione i chyba trochę mniejsze. Aktualnie jeżdżę regularnie do innego weterynarza w związku z problemami ortopedycznymi i ten z kolei twierdzi ,że mogą być to zmiany nowotworowe raczej niż hormonalne. (kto ma rację?) Umówiony jestem też na wizytę do onkologa i zobaczymy co powie.

Miał ktoś może z takim przypadkiem do czynienia i może coś napisać?

Dla zobrazowania dołączam zdjęcie.

Pozdrawiam

sW9AIL7a9CrWM3j5zBMAj7_7fQfLLyHDMhm9cWo3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, dawno mnie nie było:) a miałem dać znać co i jak po wizycie u onkologa.

Pies miał zrobione dwie biopsje i żadna nie wykazała zmian nowotworowych, lekarze stwierdzili,że prawdopodobnie jest to  jakaś zmiana hormonalna.

Zaproponowano mi wykastrowanie psa ale jakoś mam wątpliwości żeby w takim wieku, jakim jest mój pies robić taki zabieg.

Nie wiem czy bardziej mu to nie zaszkodzi niż pomoże.

Co o tym myślicie? Słyszałem od innego weterynarza ,że w tym wieku już nie ma sensu kastrować.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...