Jump to content
Dogomania

Pinczer miniaturowy, uszy.


Recommended Posts

Witam mam pytanie do doświadczonych hodowców. We wzorcu ucho pinczera ma być wysoko osadzone, wiszące, wewnętrzną krawędzią przylegające do policzków. Osobiście preferuje właśnie taki kształt ucha (złamany) tym bardziej że jak czytamy wstępny opis wzorca pinczera to jest wyraźnie napisane że pinczer miniaturowy ma być pomniejszoną wersją pinczera niemieckiego, bez cech karłowatości. Inną sprawą jest że wiele psów na ringach ma stojące uszy. Moje pytanie czy ucho złamane jest cechą recesywną do ucha stojącego?

Link to post
Share on other sites

Oba sposoby noszenia ucha u miniatur są dozwolone, pinczery niemieckie a takie mam nie mogą mieć stojących uszu co mojej suczce czasem w domu jak podniesie łepek to uszy stawia. Na szczęście na wystawach nosiła prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Ok, zgadza się że oba sposoby noszenia ucha są dopuszczalne.Tak samo zdaję sobie sprawę że większości hodowcom bardziej podoba się ucho stojące, mnie odwrotnie.  Zastanawiam się jakie jest podłoże genetyczne dziedziczenia konkretnego typu ucha. Jak jest z kojarzeniem psów między sobą z uszami stojącymi jak i obwisłymi? Widzę że sporo hodowców tak krzyżuje. Czy przy takim kojarzeniu kierują się tym by uszy postawić, czy odwrotnie, A może w ogóle na typ ucha nie zwracają uwagi bo jak oba są dozwolone to w czym problem. Wszelkie formy pośrednie się wtedy koryguje. Jaka część szczeniąt rodzi się z uszami które w wieku dorosłym będą stały i odwrotnie? Czy spotkaliście się z hodowlą gdzie kojarzone są pieski tylko z uszkami obwisłymi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...