Jump to content
Dogomania

Pies zapomniał aby załatwiać potrzeby na dworzu.


BooYangi

Recommended Posts

Otóż od pewnego czasu mam szczeniaka, ma 5 miesięcy, pies nauczony był czystości (oczywiście czasem popuscil jak to szczeniak), jednak ostatnio tak jakby zapomniał gdzie należy siusiać. Przestał kojarzyć dwór z miejscem załatwiania swoich potrzeb a bardziej z zabawą. Próbowałam już przekupić go nagrodami lub pochwałami, ale nawet po tym jak załatwi się na trawie wraca do domu i robi na dywan, a żeby w ogóle coś zrobił trzeba chodzić z nim z 2h. Jest to strasznie uciążliwe, ale przede wszystkim nie znam powodu dla którego miałaby tak robić. Bardzo proszę o poradę, bo już nie mam pomysłu co robić. 

Link to comment
Share on other sites

Jest tu cały dział na temat nauczenia czystości - poczytaj. Być może pies już wie, że zaraz po wysikaniu się na zewnątrz wracasz z nim do domu - no to przedłuża spacer i nie załatwia się do końca. Zaczynaj zabawy po tym, jak pies się wysika, choćbyś miała przedłużyć spacer do trzech godzin. Spacer w odczuciu psa ma dać mu interesujące zajęcie, nie może być wyjściem tylko dla fizjologii.   

Nagrody i pochwały to nie jest przekupstwo - jak na jakimkolwiek egzaminie dostawałaś doskonałą ocenę, egzaminator nie przekupywał Ciebie, tylko informował jak ocenia Twoją pracę i umacniał w przekonaniu, że odpowiedzi były prawidłowe. Że warto  było się uczyć. Pochwała ma być dla psa absolutnie konieczną za każdym razem informacją o prawidłowym z naszego punktu widzenia zachowaniu i ma wzmacniać takie zachowanie, a nagroda - wspaniałą nieregularną niespodzianką. 

Link to comment
Share on other sites

Problem leży w tym, że czytałam o nauce czystości, różne artykuły, blogi, książki jak i porady na forach, dzięki nim wyszkoliłam pierwszego psa. Problem nie leży w tym że od razu wracamy do domu, ponieważ na spacerach zawsze staralam się chodzić z nim o te 20 minut dłużej. 

Link to comment
Share on other sites

Może po prostu rozbawia się do tego stopnia na spacerze, że zapomina i nie ma czasu  ;-) ? Ja bym po prostu co jakiś czas zapinała psa na smyczkę linkę i wyspokajala, szła nie za szybko w spokojniejsze miejsce i czekala az sie wysika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...