Jump to content
Dogomania

Ze wszystkich nieszczęść psiemu sercu najtrudniej znieść życie w poniewierce – Vanilka zamieszkała w Poznaniu:)


Recommended Posts

Pierwsze informacje są bardzo pozytywne:)

Vanilka  w domu nie wygląda na zestresowaną - je, pije, śmiało zwiedza mieszkanie,  w nocy trochę łaziła z łóżka do łóżka;)

Wczoraj bardziej stresowała się na spacerkach - ogonek był  zupełnie ukryty pod brzusiem, ale dzisiaj już znacznie lepiej, pani Agnieszka opowiadała, że nawet zawarczała na psa sąsiada:)

Rodzina bardzo zadowolona, pani Agnieszka tak pięknie opowiada o suni;  myślę, ze Vanilka trafiła do bardzo ciepłej rodzinki.

Szafirek również odniósł bardzo pozytywne wrażenie:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z p. Agnieszką - Vanilka powolutku pokonuje stres i poznaje życie u boku swojej rodziny.

Chętnie wychodzi na spacerki, a ogonek jest już zawsze w górze;  bardzo lubi też długie spacery z p. Agnieszką. 

 W domu jest już bardziej swobodna, próbuje się bawić,  ma swoje ulubione miejsca; jest jednak bardzo wrażliwa, boi się wielu  wielu rzeczy, odgłosów no i ma swoje własne strachy z przeszłości. 

Przeraża ją np. mop, odkurzacz, furminator, więc p. Agnieszka zostawia te przedmioty na widoku, żeby sunia je sobie oswoiła.

Te strachy mogą pozostać jeszcze długo i  rodzina zdaje sobie z tego sprawę.

P. Agnieszka pięknie opowiadała o swoich rozmowach z Vanilką, o jej wyciszaniu, o wrażliwości i delikatności suni;  to była dla mnie wzruszająca rozmowa.

Myślę, że to rodzinka na miarę Vanilki:)

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cudne wieści z domku. Bardzo się cieszę. 

Mogę teraz napisać, że w grudniu pani Agnieszka chciała przygarnąć innego psiaczka. Ale osoba odpowiedzialna ( z fundacji, dt nie wiem dokładnie) odmówiła posłania do niej nawet wizytatora bo " w domu są dzieci i nie będzie czasu dla psa". 

Stąd moje przemyślenia, żeby nigdy pochopnie nie podejmować takich decyzji.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, NikaEla napisał:

Stąd moje przemyślenia, żeby nigdy pochopnie nie podejmować takich decyzji.

To 100% prawda.

35 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ważne, że to nie zraziło Pani Agnieszki do adopcji psiaka. Bo znam takich, którzy by poszli do pseudo... mając w nosie fundacje i adopcje.

W sumie te psy z psuedo też potrzebują domów, mimo że się w ten sposób wspomaga handlarzy.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Poker napisał:

To 100% prawda.

W sumie te psy z psuedo też potrzebują domów, mimo że się w ten sposób wspomaga handlarzy.

A handlarze z pseudo próbują uwiarygadniać swoje działalności. Jestem ciekawa co z tego się wykluje.

Organizują wystawy piękności pod hasłem CACIB i organizacji międzynarodowych założonych w krajach wschodnich.

Ludziom coraz bardziej mętlik w głowie się robi.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się,że Vanilka aklimatyzuje się powolutku w nowym domku.Co do strachu przed mopem,grabiami i wszystkim co osadzone na kiju,to w 90% rozmów z domkami,w których są nasze psiaki,mówiło to samo.Myślę,że to złe kojarzenie z chwytakiem....

Unikanie raptownych gestów i brania nagle czegoś do ręki,na pewno pomoże w pracy nad strachem

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Bogusik napisał:

Cieszę się,że Vanilka aklimatyzuje się powolutku w nowym domku.Co do strachu przed mopem,grabiami i wszystkim co osadzone na kiju,to w 90% rozmów z domkami,w których są nasze psiaki,mówiło to samo.Myślę,że to złe kojarzenie z chwytakiem....

Unikanie raptownych gestów i brania nagle czegoś do ręki,na pewno pomoże w pracy nad strachem

Moja po 9 latach u nas (roku nie miała jak ją wzięłam że schroniska) ciągle rzuca się na odkurzacz, miotłę i inne kije. Nie jestem pewna czy da się tego strachu psa oduczyć ( ale nie jestem specjalistą)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...