Jump to content
Dogomania

Mini pieski z TONZ


Maluchy

Recommended Posts

Witam serdecznie. Od czwartku mam dwa cudowne maleństwa w typie ratlerka. Nie wiem ile dokładnie mają tygodni. Jeden chyba z 7 , drugi może 9.... Przyjechały do mnie z Towarzystwa opieki nad zwierzętami. Zostały odebrane właścicielowi, który miał ich mnóstwo. Niestety matka była głodna a maluszki, gdy straciła pokarm , karmił bułką namoczoną w wodzie. Pieski są przez panie odrzywione nieco, są po pierwszej porcji odrobaczania. Już u mnie się zaaklimatyzowały. Śpią w swoim pudełeczku, wychodzą z niego na siusiu itp. Natomiast jedzą tak, jak by chciały zjeść miski i siebie na wzajem. Nie walczą o jedzenie w sensie że się gryzą, ale kiedy któryś z nich ma np brudną w jedzonku łapkę, to drugi poprostu jakby chciał mu ją odgryźć :(. Wiem że to potrwa. Malutki zdecydowanie potrzebuję ciepła i przytulania. Śpi dużo wtulony we mnie lub w męża. Jest jeden minus- one poprostu śmierdzą.... Wycięłam im kilka dziwnych bobów z sierści które były najbardziej aromatyczne. Jednak ten zapach... 

Czy przeczekać, czy wykąpać a potem wysuszyć i ulić w kocyku? Nie chcę im zaszkodzić. Nie jestem brzydliwa, ale tak naprawdę to nie wiem co to jest.... A może w tym są bakterie jakieś....

Dodam że poprawiły im się kupki. Były żelowe a teraz to cudnie "pachnące" balaski :D.  Dostają pyszną karmę o dużej zawartości mięsa, dla juniorów. Zawiera witaminy.D itp. 

Link to comment
Share on other sites

wykąp i osusz dokładnie, one też poczują się lepiej. co do łapczywości to trochę czasu musi minąć zanim zrozumieją, że już nie będą głodne.  żeby uniknąć ewentualnych skaleczeń względem siebie to po prostu po jedzeniu sprawdzaj czy żadne nie jest utytłane w resztkach jedzenia i wycieraj jeśli jest ubrudzony.

Link to comment
Share on other sites

Ok. W takim razie dziś je wykąpię. Łapki na wszelki wypadek czyszczę wilgotną szmatką. A czy one w tym wieku nie potrzebują jeszcze jakiś preparatów wapniowych? Szczególnie ten mniejszy... Będę w tygodniu u swojego weta, to spytam ale tak się zastanawiam... On naprawdę jest mały. Fakt, ząbki mają ale jak tak patrzę na maluszka, to on jeszcze jest kruszynką. Jak się wtula zasypiając, wybudzając , wydaje takie odgłosy ... Jak maluszek szukający cyca, jak mała świnka morska... Są w ogóle takie preparaty?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...