Jump to content
Dogomania

* Wątek zamknięty. Abi pod opieka Zagrodowy pies polski ma nowy wątek. Post 1 - Abi młoda dzikuska ze schroniska w Zamościu ma szansę na szkolenie - pomóżcie!!!


b-b

Recommended Posts

29 minut temu, b-b napisał:

Na prośbę Miki zmieniłam tytuł wątku. 

 

Czy na dogo jest jeszcze jakiś aktywny moderator, który mógłby "oddać" wątek Mice? 

 

 

Bogduniu nie sądzę aby ktoś w tej sprawie zadziałał bo już od dawna  nie ma do kogo się o to zwrócić.....Ela jako skarbnik tez będzie musiała w swoim pierwszym poście nanosić rozliczenie ale jak pod Twoim rozliczeniem dasz info. o zmianie i przekierowanie na post elik to będzie dobrze.Przydał by się informacyjny bo to ułatwia wszystkim czytanie najważniejszych info ale to juz nie wiem czy i jak jest do ogarnięcia

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Już spytałam Murkę. Jeżeli odpowie negatywnie - spytam hop! Poza tym obie odwiedzają wątek więc wiedzą o naszych niepokojach, co do losów Abi.

Myślę, że trzeba poczekać na ocenę p.Joli co do suni i ile uda się jej z nią wypracować. Jeśli stanie się psem z szansą na dom, to pod Krakowem na pewno ma o niebo większą szanse na adopcję niż np. u nas, bo to duża aglomeracja, poza tym zainteresowani mogą podjechać i poznać sunię, a p.Jola na pewno dobrze przygotuje ewentualny dom do adopcji. 

Jeśli nie znajdzie się dom, a p.Jola nie będzie mogła dłużej opiekować się sunią, to wtedy będzie wiadomo jakich warunków sunia potrzebuje i jakie są dalsze perspektywy dla niej.

W razie co sunia może do nas wrócić. 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Bogusik napisał:

Bogduniu nie sądzę aby ktoś w tej sprawie zadziałał bo już od dawna  nie ma do kogo się o to zwrócić.....Ela jako skarbnik tez będzie musiała w swoim pierwszym poście nanosić rozliczenie ale jak pod Twoim rozliczeniem dasz info. o zmianie i przekierowanie na post elik to będzie dobrze.Przydał by się informacyjny bo to ułatwia wszystkim czytanie najważniejszych info ale to juz nie wiem czy i jak jest do ogarnięcia

O tym też pomyślałam.

Chciałam tylko Mice ułatwić "działanie" tu na wątku gdyby mnie nie było.  Zawsze mogę zrobić odnośnik w 1 poście do postu Miki gdzie będzie wpisywać najważniejsze informacje o Abi. Sprawa do dogadania oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Murka napisał:

Myślę, że trzeba poczekać na ocenę p.Joli co do suni i ile uda się jej z nią wypracować. Jeśli stanie się psem z szansą na dom, to pod Krakowem na pewno ma o niebo większą szanse na adopcję niż np. u nas, bo to duża aglomeracja, poza tym zainteresowani mogą podjechać i poznać sunię, a p.Jola na pewno dobrze przygotuje ewentualny dom do adopcji. 

Jeśli nie znajdzie się dom, a p.Jola nie będzie mogła dłużej opiekować się sunią, to wtedy będzie wiadomo jakich warunków sunia potrzebuje i jakie są dalsze perspektywy dla niej.

W razie co sunia może do nas wrócić. 

Dziękujemy Ci bardzo,  pytanie było podyktowane troską o Abi i będziemy spokojne, że "w razie czego" Abi będzie miała, gdzie wrócić. Oczywiście zrobimy wszystko , aby znaleźć jej dom. Ale najpierw tak jak piszesz, zobaczymy jak Abi będzie sobie radzić u p. Joli.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Bogusik napisał:

Bogduniu nie sądzę aby ktoś w tej sprawie zadziałał bo już od dawna  nie ma do kogo się o to zwrócić.....Ela jako skarbnik tez będzie musiała w swoim pierwszym poście nanosić rozliczenie ale jak pod Twoim rozliczeniem dasz info. o zmianie i przekierowanie na post elik to będzie dobrze.Przydał by się informacyjny bo to ułatwia wszystkim czytanie najważniejszych info ale to juz nie wiem czy i jak jest do ogarnięcia

Może zróbmy tak, że Elik napiszę post rozliczeniowy, ja od razu pod rozliczeniowym napiszę post informacyjny i na pierwszej stronie b-b napisze odnośniki do naszych postów. Proponuję zrobić to dziś wieczorem, bo wtedy wszystkie będziemy miały czas i dostęp do komputera.

Chyba, że założyć nowy wątek z odnośnikiem do tego obecnego do tej pory prowadzonego przez b-b.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Murka napisał:

Myślę, że trzeba poczekać na ocenę p.Joli co do suni i ile uda się jej z nią wypracować. Jeśli stanie się psem z szansą na dom, to pod Krakowem na pewno ma o niebo większą szanse na adopcję niż np. u nas, bo to duża aglomeracja, poza tym zainteresowani mogą podjechać i poznać sunię, a p.Jola na pewno dobrze przygotuje ewentualny dom do adopcji. 

Jeśli nie znajdzie się dom, a p.Jola nie będzie mogła dłużej opiekować się sunią, to wtedy będzie wiadomo jakich warunków sunia potrzebuje i jakie są dalsze perspektywy dla niej.

W razie co sunia może do nas wrócić. 

To byłoby najlepsze rozwiązanie i na razie proponowałabym właśnie na tym się skupić. Poczekajmy na ocenę P. Joli i dopiero wtedy układajmy prawdopodobne scenariusze. Teraz, to wszystko jest patykiem pisane na wodzie. Dobrze byłoby gdyby P. Jola wiedziała, że marzeniem jest, aby Abi :) bezpośrednio od Niej była adoptowana oczywiście po otrzymaniu sygnału od P. Joli, że już można, intensywnie ogłaszałybyśmy Abi.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Może zróbmy tak, że Elik napiszę post rozliczeniowy, ja od razu pod rozliczeniowym napiszę post informacyjny i na pierwszej stronie b-b napisze odnośniki do naszych postów. Proponuję zrobić to dziś wieczorem, bo wtedy wszystkie będziemy miały czas i dostęp do komputera.

Chyba, że założyć nowy wątek z odnośnikiem do tego obecnego do tej pory prowadzonego przez b-b.

Jesteś teraz osobą odpowiedzialną za sunię i myślę, że powinnaś mieć pełną swobodę także w kwestii wyglądu i prowadzenia wątku Abi. Myślę, że Bogunia się nie pogniewa, jeśli założysz nowy wątek, dając w pierwszym poście link do tego wątku. Umówimy się kiedy będziesz zakładała nowy wątek, tak, żebym mogła napisać post rozliczeniowy na pierwszej stronie, a najlepiej pod Twoim postem/postami otwierającymi wątek.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Sowa napisał:

Najlepszym wyjściem byłoby, gdyby Abi od p. Joli poszła do domu stałego, aby od razu pod kierunkiem trenera nowy właściciel nauczył się odpowiedniego postępowania z Abi. Ale na ile to możliwe, to się okaże. Nawet najlepszy trener nie jest cudotwórcą. 

Zgadzam się w pełni. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Jesteś teraz osobą odpowiedzialną za sunię i myślę, że powinnaś mieć pełną swobodę także w kwestii wyglądu i prowadzenia wątku Abi. Myślę, że Bogunia się nie pogniewa, jeśli założysz nowy wątek, dając w pierwszym poście link do tego wątku. Umówimy się kiedy będziesz zakładała nowy wątek, tak, żebym mogła napisać post rozliczeniowy na pierwszej stronie, a najlepiej pod Twoim postem/postami otwierającymi wątek.

Gniewać się nie mam o co. Wręcz przeciwnie!

Nowy temat to udogodnienie dla Miki.

Wiecie,że jestem Wam wdzięczna za to co robicie dla Abi. Jutro wielki dzień i oby sunia dała się zapakować do klatki i dojechała spokojnie do p. Joli

Tak jak pisałam będę też pomagać bazarkami dla Abi ale muszę najpierw zabezpieczyć finanse Miki na jakiś czas. Stałą na razie nie mogę zaproponować bo mam ograniczony budżet na nie a ten już i tak ostatnio przekroczyłam..

W sobotę mam pogrzeb. Widocznie tak miało być. Jest mi ciężko trudno mi się ostatnio jakoś pozbierać. iDobrze,że chociaż Abi swojej szansy na lepsze życie nie straciła.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2018 o 08:11, Sowa napisał:

No właśnie, na  Ratujmy zwierzaki wystawiłabym kwotę obejmująca koszt  2-3 miesięcznego hotelowania ze szkoleniem. Podkreśliłabym, że to dzikus, który od urodzenia żyje w azylowym piekle, nigdy nie chodził po trawie, nie zna dotyku ręki, tylko krzyk i przemoc - a mimo to z iskierką zaciekawienia wodzi oczami za życzliwym człowiekiem.  Że trzeba uratować tę iskierkę, aby nie zgasła bezpowrotnie.

 

Dnia 13.06.2018 o 13:00, Zagrodowy pies polski napisał:

.  Piękne zdanie Sowy:

"Podkreśliłabym, że to dzikus, który od urodzenia żyje w azylowym piekle, nigdy nie chodził po trawie, nie zna dotyku ręki, tylko krzyk i przemoc - a mimo to z iskierką zaciekawienia wodzi oczami za życzliwym człowiekiem.  Że trzeba uratować tę iskierkę, aby nie zgasła bezpowrotnie."  - na pewno należy uwzględnić w opisie sytuacji Abi. 

Mnie tez bardzo podoba się ten tekst i na pewno wykorzystam go w opisie - jutro wieczorem postaram się zrobić i wrzucić

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Bogusik napisał:

Wyrazy głębokiego współczucia Bogduniu i mocno przytulam,w tak ciężkim dla Ciebie czasie....

Ode mnie również B-b, i życzę Ci dużo sił w tym smutnym dla Ciebie czasie  , czasami los człowieka doświadcza tak że ciężko się pozbierać, dobrze że mimo wszystko jesteś tutaj na dogo z nami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kochane dziewczyny.

Nie będzie mnie teraz przez kilka dni. postaram się wlecieć jak najszybciej bo dla Abi mam bazarek trwający do jutra.

Pieniążki Abi do Eli przelałam bo będą potrzebne przecież na zwrot i zapłatę za te kilkanaście dni czerwca pobytu Abi u Kasi.

Oby mała dała się jutro zapakować i spokojnie dojechała do p.Joli

Jeszcze raz dziękuję Wam serdecznie za pomoc dla Abi. Jestem za nią ogromnie wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...