Jump to content
Dogomania

Dużo zwierząt


MijaSizar

Recommended Posts

Witam.

Zastanawia mnie pewna rzecz. Otóż mój sąsiad posiada 4 psy, 3 koty, 8 królikow, 6 myszek, 4 chomiki, szynszyle i mieszka w 20m2 w bloku. Czy to odpowiednie warunki dla tylu zwierzat? Dodam, ze np.kroliki nie sa w zamknietej klatce i chomiki.  Psy z tego co się orientuję nie sa wyprowadzane na dluzsze spacery, np.do parku. Prosze o odpowiedz, gdyz nie wiem czy niepitrzebnie sie niepokoje.

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, MijaSizar napisał:

4 psy, 3 koty, 8 królikow, 6 myszek, 4 chomiki, szynszyle i mieszka w 20m2 w bloku

...oraz wścibską sąsiadkę. (trollujacą?)

JKak dla mnie mógłby mieć jeszcze złotego słonia w srebrnej wannie...

Link to comment
Share on other sites

Wścibska nie jestem, bo info mam od samego sąsiada co posiada, więc nie musze wściubiać sama nosa dla Twojej wiadomości. Interesowało mnie tylk czy handel gryzoniami jest w prządku i czy są to warunki dla tylku zwierzat w tak malej przestrzeni, no ale skoro sa to nie mam nic do dodania.

Link to comment
Share on other sites

Psami i kotami nie, ale krolikami, chomikami i co tam jeszcze z gryzoni, to wiem, ze specjalnie parki kupowal do rozmnazania. Nawet nie wiedzialam, ze to jest nielegalne, bo tyle widzi sie ogloszen jak ktos chce sprzedac ktolika czy tam inne zwierzatko.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Carey napisał:

A to hodowla chomików musi być jakoś zgłoszona? W takim razie chyba muszę podać sąsiada co gupikami i skalarami za ścianą handluje...

Nie wiem, gdzie hodowla musi być zgłoszona - może ktoś bardziej poinformowany tutaj się wypowie.

Mnie chodzi nie o legalność działania, które nosi znamiona działalności komercyjnej a nie hobbystycznej, ale o warunki w jakich przebywają te zwierzęta i ew. uciążliwość dla sąsiadów.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Carey napisał:

A to hodowla chomików musi być jakoś zgłoszona? W takim razie chyba muszę podać sąsiada co gupikami i skalarami za ścianą handluje...

Jakoś zgłoszona może być. Jeśli chodzi o podatki to określa to rozporządzenie Min Finansów: hodowla rybek (zależy od łącznej objętości akwariów) to specjalna produkcja rolna

Natomiast hodowla chomików zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od os fizycznych może być albo działalnością rolniczą albo gospodarczą pod warunkiem że nie są przeznaczone do laboratorium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...