Jump to content
Dogomania
ona03

Rozliczony - Kwiatki z Lolciowej rabatki ------ czynne do 28.04. 2018 godz.20.00

Recommended Posts

46 minut temu, uxmal napisał:

a u mnie zakwitły na balkonie  orliki -już dawno temu. Oneczka włożyła ich więcej niż zamawiałam :)

Są fioletowe i białe. Ładnie komponują się ze wszystkim.

Paprotka cieszy się z miejscówki bo listki wypuściła

Kaktusy też się cieszą- żaden nie padł, kolce stoją dziarsko.

Zrezygnowałam z doniczek plastikowych na rzecz glinianych. Wydaje mi się że chyba są lepsze niż plastik.

Dziękuje jeszcze raz.

Cieszę się, że wszystko rośnie.

Jak mam więcej sadzonek to nie żałuję nikomu, dopycham ile się da :), nie wszystkie rośliny szybko się rozrastają, a orliki u mnie wprost szaleją i dużo z nich muszę wyrzucić pieląc ogród,  za mały chyba jest ......

Gliniane doniczki są super,ale.... zauważyłam, że jak stoją na słońcu szybciej wypijają wodę z ziemi / ziemia w doniczce sucha a doniczka mokra/ chyba, że doniczki masz szkliwione, takie doniczki staram się trzymać w cieniu, albo zasłaniać czymś, aby zbyt szybko nie wysychały, zresztą po jakimś czasie sama ocenisz jak ją traktować, to zależy od miejsca na którym stoi.

W piątek przywiozłam swoje scewole od ogrodnika, musiałam sama się pofatygować jak już namierzyłam gdzie mają swoje szklarnie, tylko 28 km:)

Zamówione  na początku kwietnia czekały na mnie,  i tylko moje 18 szt - zamawiałam 20 szt,  jedna padła......, najlepszym ogrodnikom to się zdarza, a druga gdzieś sobie poszła.....

Nigdzie więcej nie ma tej rośliny, chyba jest dość trudna w uprawie, że żaden inny ogrodnik w okolicy, a jest ich sporo, nie podejmuje się jej sadzenie.

Tam gdzie kupuję od lat ...nastu, mają jedna odmianę i tylko ona wytrzymuje  ostre słońce, kwitnie do mrozów.

Zawsze kupowałam u nich na rynku,  ostatnio mieli problemy z pracownikiem i ich nie było, już się wystraszyłam, że z moich scewoli nici..., dobrze, że ich namierzyłam, teraz już będę bezpośrednio na szklarnie jeździć bez stresu, że nie będzie.

Wczoraj przed 20.00 pojechałam po ziemię do Bricomarche aby te scewole posadzić i..... nie było żadnej ziemi, później było TESCO, KAUFLAND, NETT0  - i nic, nigdzie żadnej ziemi do sadzenia.

Godz. 20.30 - jadę do  najbliższego miasta 10 km - pierwszy Lidl - w sklepie pobojowisko, a ziemi brak, jadę do Kauflandu --- ufffff, jest ziemia. Pakuję 10 worków 20 l - więcej do kosza się nie zmieściło, zapakowałam do bagażnika i myślę sobie dokupię jeszcze jak już znalazłam, i tak trzy rundy zrobiłam, za ostatnim razem mówię do Pani kasjerki, że to  już koniec, więcej nie przyjdę.....

Teraz pędzę sadzić :)

Obiecałam beataczl, że zrobię fotki cebul małych lilii i topinamburu, których to ona nie może się doszukać i muszę wykopać to i zrobić fotkę, tylko to już są całkiem inne rośliny po 19 dniach...., 19 dni wiosną w ogrodzie to kosmos........

Wieczorkiem wstawię fotki :)

5 godzin temu, ona03 napisał:

Jak był suchy patyczek to była biała kocimiętka,  ona nie jest taka bardzo delikatna,  może odżyłaby gdzieś w cieniu, ale nie wiadomo ....

No to już wiem, co sobie dokupię na kolejnym Lolciowym bazarku :)

Cytat

Na zdjęciu topola i kocie futerko :)

Ależ proszę bardzo :)

Topola i kocie futerko.

IMG_20180512_140035.jpg

8 godzin temu, ona03 napisał:

Nigdzie więcej nie ma tej rośliny, chyba jest dość trudna w uprawie, że żaden inny ogrodnik w okolicy, a jest ich sporo, nie podejmuje się jej sadzenie.

Może ich uprawa jest nieopłacalna. "Mój" ogrodnik ma scewole, ale mówi, że sam nie wie, po co, chyba dla idei :) Mówi, że w szklarni sadzi się je jako pierwsze, a sprzedaje jako ostatnie - do sprzedaży wystawia je po 15 maja. Narzeka, że tylko blokują mu cenne miejsce w szklarni.

6 godzin temu, Magdarynka napisał:

No to już wiem, co sobie dokupię na kolejnym Lolciowym bazarku :)

Ależ proszę bardzo :)

Topola i kocie futerko.

IMG_20180512_140035.jpg

Jaki cudny carnusek :), mizianka dla kotecka :)

A to jest futerko i topola :)

Z tą kocimiętką to szkoda, że od razu nie napisałaś, może dałoby się coś zrobić...., koteczki wolą białą, niebieskiej prawie nie ruszają.

2 godziny temu, Isiak napisał:

Może ich uprawa jest nieopłacalna. "Mój" ogrodnik ma scewole, ale mówi, że sam nie wie, po co, chyba dla idei :) Mówi, że w szklarni sadzi się je jako pierwsze, a sprzedaje jako ostatnie - do sprzedaży wystawia je po 15 maja. Narzeka, że tylko blokują mu cenne miejsce w szklarni.

I jeszcze wytrzymują cały sezon do końca, nic nie trzeba dokupywać, no całkowicie nieopłacalne.....

Dawaj namiary na ogrodnika dla togusi,  jej się zamarzyła w tym roku, a ja poproszę dane do wpłaty....... :)

10 godzin temu, ona03 napisał:

Gliniane doniczki są super,ale.... zauważyłam, że jak stoją na słońcu szybciej wypijają wodę z ziemi / ziemia w doniczce sucha a doniczka mokra/ chyba, że doniczki masz szkliwione, takie doniczki staram się trzymać w cieniu, albo zasłaniać czymś, aby zbyt szybko nie wysychały, zresztą po jakimś czasie sama ocenisz jak ją traktować, to zależy od miejsca na którym stoi.

.....

W piątek przywiozłam swoje scewole od ogrodnika, musiałam sama się pofatygować jak już namierzyłam gdzie mają swoje szklarnie, tylko 28 km:)

.....

Doniczki nie są szkliwione .. hmm popatrzę jak się ziemia zachowuje, Ale chyba masz rację bo paprotka "pije jak najęta". Kaktusom natomiast na razie taka doniczka odpowiada- mam nadzieję.:)

Scewole widziałam tylko na allegro- ale nie zdecydowałam się na zakup. Sama nie wiem dlaczego :)

2 godziny temu, ona03 napisał:

I jeszcze wytrzymują cały sezon do końca, nic nie trzeba dokupywać, no całkowicie nieopłacalne.....

Dawaj namiary na ogrodnika dla togusi,  jej się zamarzyła w tym roku, a ja poproszę dane do wpłaty....... :)

Oneczko, muszę siąść i podliczyć materiały, nie pamiętam, ile co kosztowało, muszę w fakturach pogrzebać, i wtedy podam Ci koszt :) A ogrodnik jest z Goczałkowic-Zdroju, stoi na targowisku w Pszczynie. Jakby co, to mogę podać telefon na priv, ale stacjonarny mam tylko. Wiele lat temu chodziłam do jego żony ze swoimi seterami - ona jest lekarzem weterynarii.

11 godzin temu, uxmal napisał:

Doniczki nie są szkliwione .. hmm popatrzę jak się ziemia zachowuje, Ale chyba masz rację bo paprotka "pije jak najęta". Kaktusom natomiast na razie taka doniczka odpowiada- mam nadzieję.:)

Scewole widziałam tylko na allegro- ale nie zdecydowałam się na zakup. Sama nie wiem dlaczego :)

Najlepiej podczas użytkowania ocenić jakie doniczki będą najlepsze :).

Na allegro też widziałam scewolę, ale w wielopakach, jak potrzebujesz kilka szt. to troszkę za dużo byłoby, chyba, że z sąsiadami na spółkę :)

10 godzin temu, Isiak napisał:

Oneczko, muszę siąść i podliczyć materiały, nie pamiętam, ile co kosztowało, muszę w fakturach pogrzebać, i wtedy podam Ci koszt :) A ogrodnik jest z Goczałkowic-Zdroju, stoi na targowisku w Pszczynie. Jakby co, to mogę podać telefon na priv, ale stacjonarny mam tylko. Wiele lat temu chodziłam do jego żony ze swoimi seterami - ona jest lekarzem weterynarii.

Ok. Isiaczku, pomyślałam sobie tylko, że przy nawale zamówień  zupełnie o moich cudnych karteczkach  zapomniałaś..... :)

9 godzin temu, Poker napisał:

Ja używam głównie plastikowych doniczek. bo w fajansowych czy glinianych łatwiej zalęga się pleśń. Poza tym sa mniej trwałe ,cięższe no i jak się ma dużo roślin, to  wydatek jest spory.

Masz rację Pokerku, waga donicy jest bardzo ważna :)

I wstawiam zdjęcia roślinek, o które prosiła beataczl - roślinki się odnalazły, ale......

topinambur sadzonka

kształty i wielkości bulw są różne, te które były w sprzedaży były małe może 2- 5 cm, mogły zostać niezauważone przy rozpakowywaniu, wśród makulatury którą pakuję mogły również zaginąć, ale gdybym dostała wiadomość o ich braku 2-3 dni po otrzymaniu przesyłki to mogłyby gdzieś się odnaleźć gęstwinie gazet......

NENCj5R9W48gYduE_sAcd7LNP65xUx4IDH9s5BH4

topinambur listki

8yPwsUeCUh7Gx2rOtwLmhHrD7zeafn6UebAEbpXk

maluchy lilii

też wielkość mogły mieć + - 2 cm mogły mieć więcej,  kształt, no w zasadzie podobny do dużych cebul, ja "stara" ogrodniczka widzę cebulę i wiem co to jest, nawet jak to jest maluch.......

jestem pewna, że roślinki co do których mogły być wątpliwości,  były podpisane, wystarczyło tylko powoli, delikatnie rozpakowywać każde zawiniątko, a karteczka, ewentualnie podpis na folii byłby......

6cy0zBmIJ_S2hAajrzeXLBF4XQHfCulkrUKIvp1V

lilie były drogie i dlatego każdą pakowałam oddzielnie i podpisywałam abyście mogły je posadzić w odpowiednie miejsce

I coś przyjemniejszego :)

piwonia drzewiasta, która była w ofercie, a nie znalazła nabywców, w końcu zakwitła :)

ceny sadzonek  piwonii drzewiastych są w granicach 30 - 50 zł

gtmA3QJC8ORFF2HrhKeDwyfBUtf10TYItpYnozr9

i moja piwonia mająca ok. 12 lat

kolor bardzo podobny, tylko moja wpada bardziej w biskupi, ta wyżej ma spokojniejszy, wpadający w róż kolor

3qVoBXdV31L2yQh5sPeImB7U8PzRQjbVlqgS_v6c

3 godziny temu, ona03 napisał:

maluchy lilii

też wielkość mogły mieć + - 2 cm mogły mieć więcej,  kształt, no w zasadzie podobny do dużych cebul, ja "stara" ogrodniczka widzę cebulę i wiem co to jest, nawet jak to jest maluch.......

jestem pewna, że roślinki co do których mogły być wątpliwości,  były podpisane, wystarczyło tylko powoli, delikatnie rozpakowywać każde zawiniątko, a karteczka, ewentualnie podpis na folii byłby......

6cy0zBmIJ_S2hAajrzeXLBF4XQHfCulkrUKIvp1V

lilie były drogie i dlatego każdą pakowałam oddzielnie i podpisywałam abyście mogły je posadzić w odpowiednie miejsce

I coś przyjemniejszego :)

piwonia drzewiasta, która była w ofercie, a nie znalazła nabywców, w końcu zakwitła :)

ceny sadzonek  piwonii drzewiastych są w granicach 30 - 50 zł

gtmA3QJC8ORFF2HrhKeDwyfBUtf10TYItpYnozr9

Dzień dobry:) też miałam problemy z rozpoznaniem maluszków ale domyślałam sie (po obejrzeniu zdjęcia jestem utwierdzona że to były maluchy)

Piwonia dzrewiasta prześliczna dołącze ją do listy  na następny bazarek (jeśli będzie dostępna):)

pozdrawiam alex

Dnia 14.05.2018 o 12:49, alex260503 napisał:

Dzień dobry:) też miałam problemy z rozpoznaniem maluszków ale domyślałam sie (po obejrzeniu zdjęcia jestem utwierdzona że to były maluchy)

Piwonia dzrewiasta prześliczna dołącze ją do listy  na następny bazarek (jeśli będzie dostępna):)

pozdrawiam alex

Cieszę się, że maluchy się ujawniły :)

Piwonia powinna być, chyba, że ktoś ją zje........

Kochani, nie jest tak, że jestem nieomylna, ale pakując kwiatki do pudła mam zeszyt, w którym jest Wasze zamówienie i kartkę z zamówieniem, z którą chodzę na grzędy.

Pakując roślinkę do kartonu, odhaczam ją "żarówiastym" markerem w zeszycie i na kartce innym kolorem / a co mam zabawę...../,  mam roślinkę w ręku, wsadzam do kartonu i wykreślam, nie mogę wykreślić czegoś czego nie mam w ręku, stąd moja pewność,że roślinka była spakowana ......

Mamy już wszystkie wpłaty, możemy zakończyć bazarro :)

I życzę Wszystkim, aby Wasze datury tak zaszalały z kwitnieniem

dlatxnwViNhJ25pPIWdSTSy88SnlTvI0_2dRzcUU

Moje braciszki tegoroczne

image.jpeg.65cfe2f5bd17d78d8f14a1b5c00ba8c0.jpeg

image.jpeg.10e377afe77e5c9637f84542bd2ee00e.jpeg

image.jpeg.27e55548640a034ac5aad20a13c616c6.jpeg

image.jpeg.ec7b95394d1852d80a02eb74616f7349.jpeg

Piękniste dorodne okazy :)

Oneczko będzie na następnym bazarze suszone zioło? hihihi Wszystko mi wyszło! Nawet ogonka lubczyku nie uświadczysz w kuchni, nie mówiąc już o czarnym bzie czy nagietku... pustką zionie straszną!

Moja wielgachna maranta zakwitła :)))

7 godzin temu, Aga76 napisał:

Piękniste dorodne okazy :)

Oneczko będzie na następnym bazarze suszone zioło? hihihi Wszystko mi wyszło! Nawet ogonka lubczyku nie uświadczysz w kuchni, nie mówiąc już o czarnym bzie czy nagietku... pustką zionie straszną!

Moja wielgachna maranta zakwitła :)))

Z przyjemnością nasuszę,  właśnie kwitnie czarny bez, jeszcze chyba nie widziałam żeby kwitł w połowie maja, co to się porobiło....

Lubczyk tez ogromniasty, a fotkę maranty  kwitnącej to poprosimy .

4 godziny temu, mgog napisał:

Oneczko kupiłam bardzo tanio cebule begonii zwisającej czy myślisz, że mogę je jeszcze wsadzić?

Oczywiście, że możesz, troszkę później zakwitnie ale będzie,  dopiero zimna Zośka :), po Zośce zawsze wszystko się sadziło :)

Ja też dopiero teraz swoje mieczyki sadzę.

9 godzin temu, supergoga napisał:

Bardzo bardzo dziękujemy za 550 zł na bukowskie schronisko. To wielka pomoc, jestem Wam ogromnie wdzięczna. Po prostu nie wiem co napisać.

DZIEKUJĘ

Bardzo się cieszę, że Wszyscy tu obecni, mogliśmy pomóc  nowo otwartemu schronisku w rozpoczęciu działalności, wysłałam jak nie było jeszcze wszystkich wpłat, abyście nie zaczynali z pusta kasą......,dopiero teraz podliczam  i  doślę różnicę 50 zł :)

Powodzenie Wam życzę i jak najszybszych, najlepszych adopcji :)

10 minut temu, Aga76 napisał:

Tadaaam ;)

DSCN4615 (2) (640x480).jpg

Normalnie istne szaleństwo, nie dość, że listek cudny to jeszcze kwiaty......

Ależ się rozpędziła z tym przyrostem.......

Loluś  Wszystkim pięknie dziękuje za bazarkowe zakupy, a  niezastąpionej, jedynej, najkochańszej Oneczce03  szczególnie.;-)

Dziękują też "stowarzyszeniowe" koty, z którymi  Loluś podzielił  się 'utargiem". :-)

SAM_0284.thumb.JPG.95a71895e8c171b8ff7d60a3e92afa8c.JPG