Jump to content
Dogomania

Katowice 2009


marmur

Recommended Posts

Witam i pragnę podzielić się wrażeniami z wystawy w Katowicach. Pojechałem tam z Grandem z zamiarem ukończenia championatu Polski. Niestety "wpierdy" dosłownie i w przenośni. Żal mi również Czapli że przeżywała smak porażki po mojej namowie wystawiania Granda. Sorry Czapla. Nie pomogło strzyżenie u Sifaldovej. Tak jak już pisała Zebra rasę wzięła Shakira świetnie przygotowana i pokazywana przez Rundta. Poznałem go osobiście. Bardzo kontaktowy i sympatyczny. Wskazał wady przygotowania Granda w strzyżeniu. Na nie również zwracał uwagę sędzia p.Kliebenstein.
W psach w pośredniej zwyciężył Bhelliom Ibris ze Słowacji. W championach solo występował Belmondo Bellhiom Ontario. W porównaniu psów zwycięzył Belmondo ale w porównaniu o rasę zwyciężyła Shakira co w pełni jej się należało. O zaletach tej ślicznej suczki napisze napewno Czapla i wstawi jej foto. Pozostawali w cieniu zwyciężców w/w Grand, Uther Pendragon Braudag i Una Celtic przygotowywana i wystawiana przez pana Andrzeja.
Na koniec po ocenie poza ringiem doszło do potyczki Granda z Belmondo z czego Grand wyszedł ze szpetnie pokacerowanym uchem które mu zszyłem ale jego występ za tydzień w Berlinie stoi pod wielkim znakiem zapytania.
To tyle. Pozdrawiam. Marek.

Link to comment
Share on other sites

Marmur- nie na tej wystawie, to na innej, Grand dostał ocenę dokonałą, ładnie się podobno pokazywał, więc nie narzekaj- nie zawsze ma się to, co się chce mieć:cool3:, więc mimo wszystko gratulacje.
W potyczce jak to nazwałeś z Ontariem, ucierpiała podobno także niczemu nie winna Una, zresztą oba przypadki mocno rozsierdziły Czaplę.
Marmur- mimo wszystko trzymam kciuki za Berlin, na pewno ładnie zszyłeś i szybko się zagoi, szkoda nie pokazać Granda jak już zgłoszony i zrobiony.

Link to comment
Share on other sites

No jestem i w koncu mam chwilkę żeby cosik nasmarować:evil_lol:
Marmur - jaka porażka?! Sędziemu Grand na prawde bardzo się podobał, zwrócił uwage na "zrobienie" górnej lini, co Ci mówiłam i Rundt też potwierdził. Co do strzyżenia Granda, to Ci powiem,że ogólnie ok, ale jak dla mnie mało staranne - ja na pewno bym go przed strzyżeniem wykąpała i dokładnie rozczesała. Jak chcesz, to zapraszam. Do Płocka masz znacznie bliżej niż do Czech, efekt sobie porównasz:p
To teraz relacja:p
Psy z klasy otwartej ciężko mi opisać, bo byłam w ringu. Zwycięzki Irbis nie rzucił mnie jednak na kolana -ładna głowa o ładnym wyrazie, ucho bardzo wysoko ułożone i mam przeczucie, że z wiekiem stanie;). Wąski w zadku i kończyny tylne stawiane bardzo ciasno:roll: Generalnie - ładna suczka;)
Grand - tego mogłam sobie obmacać, więc wiem o nim dużo:lol: To samiec pełną gębą - mocny, zwarty, ze świetnym kłębem. Grzbiet krótki i prosty jak stół. Super osadzony i noszony ogon. Wesoły i przyjazny, dobrze się ze mną bawił w ringu, choć co prawda nie wiem, jak to wyglądało z boku (Marmur proszę o komentarz). W ruchu poprawny, ale jak dla mnie troche ma za krótki wykrok i nieco drobi.
Uther Pendragon - tego miałam z tyłu, wiec wiem niewiele. Piękna głowa i szyja. Jego wyraz psuje ogon - ciety i zwiniety w precel od razu na nasadzie.
Belmondo - samczy i mocny, świetny w ruchu. Brak mu zupełnie szyi. A poza tym bardzo agresywny i z właścicielką zupełnie nad nim nie panującą:angryy:
Suczki
Una - wyglądała lepiej niż jak ją widziałam ostatnio - schudła i fryzura lepsza. W ringu prezentowała ja właścicielka (nie pan Kiciński, bo nie chciała z nim iść, ale fryzura, to jego dzieło) Ona nie przepada za wystawami, a jeszcze atak Belmona utwierdzi ja w przekonaniu, że to nie fajne...
Shakira - ta mnie zachwyciła. Nieodrodna córka Filipa, Torums w czystej postaci. Doszukując się wad - to mogłaby być jaśniejsza i ...więcej nie znajduję:lol:

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie zamieścić opis UNY:
Duża, trochę ciężka, o długiej pięknie uformowanej głowie i bardzo dobrze osadzonych uszach i dobrze osadzonych oczach. Piękna szyja i silny kark. Dobrze trzymany ogon. Kończyny tylne dobrze ukątowane, kończyny przednie trochę wąskie w ruchu.:lol:
Opis bardzo ładny. Trochę popracować nad wagą i przyzwyczaic do bieganie na ringówce i będzie super. Przednie nogi idą wąsko, jak piesek opuszcza głowę.

Link to comment
Share on other sites

A tylne jak suczka jest dziewicą- :evil_lol: pamiętam z "wyszukania" przez Ciebie wady u Semi w Poznaniu, po prostu na wszystko jest jakieś wytłumaczenie:cool3:.
Jak dla mnie Una na pewno nie jest duża, jest bardzo prawidłowej wielkości, co do wystawiania- albo faktycznie tego nie lubi, albo właścicielka nie umie jej do wystaw przekonać ( bo że nie chce przekonać to nie uwierzę, skoro jeździ i pokazuje sunię). Szkoda że nie mamy opisu Granda i Shakiry.

Link to comment
Share on other sites

Zebra, popatrz z przodu na swoje suczki jak idą z głową do góry i jak mają opuszczoną. Zobaczysz od razu różnicę. A UNA jest tylko troszczeczkę rozpieszczona:loveu:.
Co do wielkości, zdarzyło się, że pewien zacny sędzia napisał małej (45 cm)DUŃCE, że jest w górnej granicy wzrostu:-o.

Link to comment
Share on other sites

Moje dziewczyny nie chodzą z głową spuszczoną do dołu, Semi ciągle czegoś do zabawy wypatruje, i to z reguły wysoko a nie nisko, a Queen z racji imienia głowy nie opuszcza:evil_lol:, a sędzia faktycznie potrafi wymyśleć dziwaczne rzeczy w opisie- wielkośc psa to jest drobiazd w porównaiu z "inteligentnym psem".
Una jak dla mnie ma szczęście, ze ma taką właścicielkę, która ją choć trochę rozpieszcza, ja tam swoje sucze- jak zdrowe oczywiście ganiam po łąkach i lasach i każę im pływać za kaczuszkami:lol:, ale później takze trafiają do mnie na kolanka- dobrze mają te nasze nawet choć ciut rozpieszczone psiaki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...