Jump to content
Dogomania

Maszynka do strzyżenia


donna

Recommended Posts

Witajcie,

na pewno wielu z Was używa przy strzyżeniu swoich psów maszynki elektrycznej (przynajmniej mam taką nadzieję 8) ). Byłabym wdzięczna zorientowanym w temacie za wszelkie uwagi i porady dotyczące właśnie maszynek. Sporo osób poleca Oster i wiem, ze to dobra maszynka (a przynajmniej te zaczynające się od 700 zł w górę :-? czyli np. A5), a co z Mark I czy II - tu już różnie bywa.

To samo z Moser? Może ktoś miał z nią kontakt i mógłby coś o niej napisać?

Dodam, że pies jest spory (bouvier), włos ma dość gęsty i szukam czegoś "porządniejszego".

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

ja strzygę pudle, ale tylko wystawowe, więc u mnie maszynka jest używana w ograniczonej ilości :wink: , ale

na pewno Oster MARK I i MARK II będą za słabe na przygotowanie bouviera (to delikatne maszynki o napędzie elektromagnetycznym), Oster Golden A5, jako napędzana silnikiem elektrycznym (ma o wiele większą moc) i o wielu wymiennych ostrzach powinna się sprawdzić, jest jedno ale, silnik jest chłodzony powietrzem, a wyloty umieszone są z boku przy ostrzu, co w moim przypadku - osoby noszącej szkła kontaktowe - jest dość nieprzyjemne, bo dmucha mi prosto w oczy drobinkami sierści... :x

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady.

Sonya-Nero -> rozumiem, ze masz wlasnie A5. Mogę spytać ile Cię wyniósł taki zestaw? Bo jak czytam o niej w Internecie to cena samej maszynki wynosi ok 650-700 (i wzwyż) + ostrza (też mają 'swoją' cenę) - duża rozbiezność. Najtaniej jest w grotgroom chyba..?

Słyszałam też parę dobrych słów o Moser 1245 - miałaś może z nią styczność?

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Mam i A5 i Marka I i w sumie żałuję, że kupiłam A5, bo nie leży mi w ręce, jest dla mnie za ciężka i dodatkowo sypie w oczy zestrzyżonymi włoskami :-?

Praktycznie używam Marka I. :D , ale ja golę tylko pudlowe pyski, szyje, łapki, brzuszki i ogonki.

Goldena A5 (jednobiegową) kupiłam jakieś 2-3 lata temu i dałam około 500 zł (w hurtowni + zerowy VAT ), ostrza +/- ok. 50-70 zł.

Grotgroom wcale nie jest najtańszy... :evil: , ale praktycznie jedyny :evil:

Nie mogę ci nic powiedzieć na temat innych maszynek, bo ich niestety nie znam.

Słyszałam tylko ogólną opinię, że są to lepsze firmy niż Oster, który został troszkę w tyle.

Link to comment
Share on other sites

Ja uzywalamOster A5 tak ze 20 lat temu, tez nosze (i wtedy nosilam) soczewki kontaktowe i nie pamietam, zeby mi wloski w oczy wialy, wiec moze to kwestia pozycji glowy (oczu) wzgledem maszynki. Pamietam, ze bylam z maszynki bardzo zadowolona. I pewnie mialabym ja do dzisiaj, ale mi zostala skradziona - pozostalo mi tylko jedno ostrze, ktore w czasie kradziezy znajdowalo sie gdzie indziej. A maszynki juz nie potrzebowalam, wiec kolejnej nie kupilam.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

na pewno wielu z Was używa przy strzyżeniu swoich psów maszynki elektrycznej (przynajmniej mam taką nadzieję 8) ). Byłabym wdzięczna zorientowanym w temacie za wszelkie uwagi i porady dotyczące właśnie maszynek.

Polecam stronę

http://www.peasridge.co.uk/products/clippers/

i wybrać po kolei z działu Mains powered dog clippers

Ja osobiście posiadam i używam w salonie maszynki Andis AGC 2 speed

- standard ostrzy zgodny z Oster A5.

Absolutnie doskonała, cichutka i mocna - 35W.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie - Andisy sa chyba w tej chwili najlepsze i wspaniałe jest to, że pracują z ostrzami Ostera, które są chyba lepsze od tych Andisowych. Bo maszynki Ostera zrobiły się troche przestarzałe - tzn są minimalnie ciezsze i chyba szybciej się nagrzewają - ale na pewno też sa godne polecenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W dniu dzisiejszym przyszła mi zamówiona maszynka Andis AGC-2 i tyle mogę powiedzieć;pracuje bardzo cicho jak na dwubiegówkę,jest dużo poręczniejsza niż Oster i ja zamówiłam sobie dodatkowo(jest jedno ostrze w komplecie)ostrza tytanowe Ostera.Podobno są lepsze niż firmy Andis,a "podchodzą"pod Andisa :) .Jak wypróbuję na swoich psach działanie,to opowiem! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja używam Marka również do strzyżenia zaprzyjaźnionego sznaucera olbrzyma. Kłopot jest tylko wtedy, gdy pies jest strasznie zarośnięty, ale to tylko na zasadzie, że maszynka musi w połowie "odpocząć", czyli muszą ostygnąć ostrza. Ja mam podwójne komplety i teraz już nie mam problemu- wymieniam ostrza i tnę dalej, a te drugie stygną. Olej chłodzący niewiele tu pomaga. Przy jednym psie pokusiłabym się o zakup Marka z wymiennymi ostrzami.

Link to comment
Share on other sites

Donno!Ja zamawiałam przez znajomego,który mieszka w Gdyni w Grootgromie.Biorąc większą ilość towaru(a brałam maszynkę,dwa ostrza tytanowe,trzy trymery)dostał do tego jeszcze dość duży upust... :)

Już próbowałam nią strzyc i póki co mogę powiedzieć tyle...Bardzo cicha(jak na dwubiegówkę),bardzo poręczna(porównanie Oster),blokada wyłączenia,więc może ciągle pracować,dwa biegi.
MA 12 miesięcy gwarancji i co mnie mile zaskoczyło,to to,że jest robiona w USA!! :D

Polecam ją,bo jest SUPER!!Teraz jeszcze dobrych nożyczek mi potrzeba..Zna ktoś jakieś miejsce z tymi rzeczami?? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Czarnego teriera rosyjskiego i również stoję przed problemem zakupu maszynki. Ostatnio koleżanka strzygła go Markiem I i w zasadzie nie było większych problemów. Ona używa tej maszynki od kilku lat do swoich dwóch CTR-ów. Ze względu na cenę zastanawiam się więc nad Markiem II. Tylko boje się jednak, że może się okazać za słaby.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Był już taki temat - poszukajcie...
ale co tam - powtórze się - Ostery tak jak piszesz są pewne i solidne (sama też mam), ale teraz sa Andisy - dużo poreczniejsze, leza lepiej w ręce, lżejsze, cichsze, mniej sie nagrzewaja, a można do nich używac ostrzy Ostera!
Jeżeli macie kogoś kto sie wybiera na Zachód - do końca lutego w [url]http://www.transgroom.com/[/url] jest wyprzedaż, dostałąm wczoraj oferte z przecenionymi produktami i Andisa można kupić teraz za 120Euro. Transgroom ma swoje stoisko na każdej dużej wystawie w Beneliksie i czasami we Francji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...