Jump to content
Dogomania

Pomóżcie wybrać karmę...


Temidium

Recommended Posts

Witajcie,

Aktualnie karmię mojego 5 miesięcznego flata ROYALEM, ale nadszedł czas przejścia na karmę dla starszych szczeniąt. Trufel po royalu dostaje łupieżu, drapie się. Myślałam, że to kwestia uczulenia na białko, tak mówili weci. Teraz pojawia się podejrzenie, że to uczulenie na zboża - sugestia jakiegoś dogomaniaka (przepraszam nie pamiętam nicku). Z drugiej strony w royalu nie ma przecież zboża - tylko gluten kukurydziany...

Szukam karmy z wyższej półki, jakościowo takiej samej albo lepszej niż Royal, ale żeby przy okazji nie powalała zbytnio ceną.

Do tej pory myślałam o karmie HUSSE ( w w w. h u s s e. pl)- nowość, polecana przez hodowczynię - problem - dużo zboża, brak glukozaminy.
CHICOPEE- równiez polecana - białka odrobinę mniej niż w Royalu, ale też są zboża...

ORIJEN- bezzbożowa, ale mnóstwo białka, a ja nie wiem do końca, czy problem łupieżu to alergia na białka ze zboża, czy roślinne. (tylko ta cena :(...)

ACANA - na tym początkowo leciała moja goldenka. Wiem, że to ta sama gałąź co orijen, tylko jakby karma w porównaniu do orijena - gorsza? Też dużo kurczaka, ale także odrobina zbóż...

Kurcze, mam straszny mętlik... Szukam naprawdę wartościowej karmy i nie chcę się "nadziać". Bardzo proszę o pomoc...

Link to comment
Share on other sites

A może wybierz karmę z jednym rodzajem mięsa, jednym rodzajem zboża najlepiej ryżem. Po czasie jeśli objawy nie ustąpią zmień rodzaj mięsa (analizuj składy tak by się nie nadziać). Ja bym na przykład nie sugerowała się brakiem glukozaminy- ją zawsze możesz suplementować.

Może zainteresuje Cię [B][B]Bento Kronen NUTRITIONAL BALANCE - LAMB & RICE GROWT[/B][/B][B]H, [/B]co prawda są tam 2 źródła mięsa . ale obydwa mało uczulają.
Być może je to kwestia po prostu tego, że RC psu nie służy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja karmię Husse mojego staruszka. Jestem zadowolona bardzo, pies je chętnie i wygląda lepiej niż po Acanie.
Z tego co wiem, Husse ma tez linie dla alergików. Koleżanka, która ma dożycę niemiecką uczuloną na wszystko (sunia miała ciągle łupież, krosty itp.) przerzuciła sucz na Husse z łososiem i ryżem i problemy się skończyly.
Także chyba niezła ta karma, zwłaszcza że wcześniej koleżanka próbowała już wszystkiego - łącznie z liniami weterynaryjnymi i nic nie dawało rezultatu.

Moim zdaniem warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Z royalem jak z kazda karma - dla jednych jest super, dla innych zdecydowanie nie.

Chicopee - kiedys myslalam o tej karmie, ale patrzac na sklad, nie ma ona nic wartosciowego w sobie, w kazdym razie nie powala

Orijen - kontrowersyjna jesli chodzi o karmienie szczeniaka, wlasnie ze wzgledu na duza ilosc bialka - roznie mowia

Husse - nie znam

Acana - sama teraz kupilam pierwszy worek, sklad wydaje sie interesujacy, nie widac duzej ilosci zboz (chodzi mi o te tradycyjne, nie bezzbozowe) - ja zaryzywkowalam, a sama mam psa z lupiezem

A co do [B][B]Bento Kronen NUTRITIONAL BALANCE - LAMB & RICE GROWT[/B][/B][B]H [/B]- wszystko fajnie, ale sklad malo dokladny - napisane jest tluszcze zwierzece, a skad mam wiedziec jakie tluszcze? Jesli drobiowe to po co kupowac karme z jagniecina - drob czesto uczula. No i moglabym sie "przyczepic" do innych pozycji. Nie lubie kiedy karma nie ma dokladnego skladu - Bento nie ma:roll:

Wiec wg mnie - sprobuj Acany, ale to tylko gdybanie, bo nikt Ci nie dobierze karmy do psa - moze sie okazac, ze tan naj na forum nie bedzie tolerowana przez Twojego psa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...