Jump to content
Dogomania

Zezwolenie na psa z listy ras agresywnych


hohufka

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

jak się rozglądam to wygląda na to że to następny martwy przepis w Polsce :D
Sprawa się ma tak:
Idziesz do UM lub Gminy, pobierasz wniosek + znaczek i po 2 tyg. masz zezwolenie.
Jedyne (co jest u nas) musisz psa mieć w kagańcu cały czas podczas spaceru. :wink:

Link to comment
Share on other sites

U mnie każdy pies musi mieć kaganiec :lol: . Niby źle, że przepis martwy, bo nie każdy takiego psa mieć powinien. Ale jeśli jest tak, że najpierw kupuje się psa, potem ubiega o pozwolenie... to muszą je wydać, bo w razie odmowy ja i tak psa bym już nie oddała. Mają przynajmniej (w teorii) przeliczone i zarejestrowane niebezpieczne psy. Ale znam wiele groźniejszych (głównie kundli) niż z tej listy :roll: i ich nikt nie zliczy 0X

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 weeks later...

[quote name='diabelkowa']bo nie trzeba przeciez pies w typie rasy to kundel wiec po co pozwolenie na kundla ? patrz pseudohodowla tosa inu, w ktorej psy sie zabijaja...[/quote]
Jeśli chodzi o psy bez rodowodu, to nie, choć to nie są kundle:shake:

Link to comment
Share on other sites

mam jedno pytanie posiadam rottwailera od 5 lat ,niestety dopiero teraz staram się o pozwolenie na jego trzymanie :shake: Czy istnieje możliwość że jak go niedostane(zezwolenia) to będom mi go chcieli odebrac :placz:(acha pies niema rodowodu) jesli tak to co mam zrobić :angryy: pomurzcie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania10512']mam jedno pytanie posiadam rottwailera od 5 lat ,niestety dopiero teraz staram się o pozwolenie na jego trzymanie :shake: Czy istnieje możliwość że jak go niedostane(zezwolenia) to będ[B]ą[/B] mi go chcieli odebra[B]ć[/B] :placz:(acha pies nie ma rodowodu) je[B]ś[/B]li tak to co mam zrobić :angryy: pomó[B]ż[/B]cie;)[/quote]
:bluepaw::bluepaw:Jak nie ma rodowodu, to nawet nie zawracaj sobie głowy pozwoleniem. Choć dla mnie to rottwailer, dla władz to kundel.:wolfie: Dlatego nie pomyślą o odebraniu Ci go, ale nie pomyślą też o wydaniu pozwolenia.:shake::bluepaw::bluepaw:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Pies nierasowy nie równa się kundel.
Są jeszcze psy w typie rasy, oraz krzyżówki, mieszańce.

Czasem mam wrażenie, że cala akcja R=R nie ma na celu dobra zwierząt, tylko poniżenie ludzi mających psy bez papierów. Bo większosć tego określenia "kundel" nie używa niestety w normalnym znaczeniu, tylko tym negatywnym. Tyle przynajmniej ja odczuwam z [COLOR=Red]niektórych postów[/COLOR].[/quote]

Mam nadzieję, że nie z moich.

Link to comment
Share on other sites

Pies nierasowy nie równa się kundel.
Są jeszcze psy w typie rasy, oraz krzyżówki, mieszańce.

Czasem mam wrażenie, że cala akcja R=R nie ma na celu dobra zwierząt, tylko poniżenie ludzi mających psy bez papierów. Bo większosć tego określenia "kundel" nie używa niestety w normalnym znaczeniu, tylko tym negatywnym. Tyle przynajmniej ja odczuwam z niektórych postów.

Link to comment
Share on other sites

więc całe te zezwolenia to pic na wode moim zdaniem bo poco ktoś ma wybulić 1500zł za psa z rodowodem skoro moze kupić bez papierów, i niemusi sie przejmowc zezwoleniem atak czy tak to ma tę "agresywną rase" polskie prawo jest do bani i tyle:mad: bo takto mieli by zarejestrowane te psy a tak ch... stego szkoda gadać:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj jest tak, że gdy ktoś kupi psa z listy ras agresywnych z rodowodem to on o niego będzie dbał i go wychowywał.

Dużo osób kupuje psa dla szpanu, żeby "miał wygląd", a nie ma pojęcia o wychowaniu ( czyli najczęsciej kupuje psa na giełdzie lub w pseudo). Taki pies to dopiero będzie miał zwichrowaną psychikę. Szkoda tylko, że jak w mediach pisze się o tym, że amstaff czy pitbul pogryzł dziecko to nikt nie patrzy czy pies był w typie czy nie, ważne, że choć trochę przypominał bulla

Link to comment
Share on other sites

Ta ustawa o pozwoleniach została odwołana w 2003 roku.

[URL="http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2003,nr,77/poz,687,rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-w-sprawie-wykazu-ras.html"]http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2003,nr,77/poz,687,rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-w-sprawie-wykazu-ras.html[/URL]

Zgadzam się z Tobą Nikki w 100%

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

z tego co tu wyczytałam tylko rasy się zmienił a nie ustwa ,chyba ze coś mi umyka ;) a te całe zezwolenia to i tak bez sensu ja nie dostałam tylko dlatego że nie mam rodowodu dla psa:roll: ale pismo i tak trzymam bo nigdy nic nie wiadomo:shake:

Link to comment
Share on other sites

Zacytuję [QUOTE] Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy [/QUOTE] Skoro stare traci moc, a w nowym nie ma nic na temat wydawania pozwoleń , to wniosek jest taki,że nie ma wydawania pozwoleń.
To i tak był martwy przepis.
Nie ma psów rasowych bez rodowodu, mogą za to być "w typie rasy ".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...