Jump to content
Dogomania

Ringówka


nunio

Recommended Posts

[quote name='Śnieżynka']a ja polecam coś tańszego... sklep pasmanteryjny kupić odpowiedni sznurek, są do koloru do wyboru i w różnej ilości grubości, do tego w zoologu albo metalowym kupić karabińczyk... z jednej strony zeszyć ten sznurek przy karabińczyku a z drugiej na rączkę :) i gotowe i zdecydowanie taniej...[/quote]

chyba ze komus sie nie chce robic :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']a ja polecam coś tańszego... sklep pasmanteryjny kupić odpowiedni sznurek, są do koloru do wyboru i w różnej ilości grubości, do tego w zoologu albo metalowym kupić karabińczyk... z jednej strony zeszyć ten sznurek przy karabińczyku a z drugiej na rączkę :) i gotowe i zdecydowanie taniej...[/quote]
Dzięki :lol: świetny i tani pomysł, spróbuję coś takiego wykombinować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']a ja polecam coś tańszego... sklep pasmanteryjny kupić odpowiedni sznurek, są do koloru do wyboru i w różnej ilości grubości, do tego w zoologu albo metalowym kupić karabińczyk... z jednej strony zeszyć ten sznurek przy karabińczyku a z drugiej na rączkę :) i gotowe i zdecydowanie taniej...[/quote]
Polecam to rozwiązanie, bo te gotowe ringówki z karabińczykami to chyba dla myszki są robione :roll: nawet mały nieciągnący pies wyrwał mi to w kilka minut.

Jest jeszcze jedna możliwość-doszyć sznureczek do łańcuszka na stałe bez karabińczyka :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja nie lubię ani sznurków ani łańcuszków.Niewygodne to dla mnie. Spaniele wystawiam na angielskich ringówkach 16mm (takich płaskich,ze spoecjalnym klipsikiem) i to najbardziej mi się sprawdziło bo się nie dławią a obsługa prosta przez ten klips.
Onek chodził na smyczy skórzanej długiej + łańcuszek ze skórzanym podgardlem,jak ciągnie to mu się nie wrzyna toto w gardło.Młoda też będzie na tym chodzić.
Na allegro jest w czym wybierać.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tylko, ze to co jest na allegro ( firma Simplicity zapewne) nijak ma sie do amerykanskiego oryginału - ringówek firmy Resco. Tasma w tych ringówkach jest zupełnie inna - Simplicity to zwykła tasma, sztywna i szorstka, a Resco to woskowana tasma bawełniana,, a jakosc klipsa tez rozna. Resco w Pl mozna kupic na wystawach w stoisku Biały Pudel, cena o ile pamietam 40 zł. Pozatym sa na ebay - cena od 5-8 dolarów. Za granicą w austrii i niemczech na wystawach w stoisku Takuboutique - ta firma przyjezdza tez zawsze ze stoiskiem do poznania.

Link to comment
Share on other sites

O właśnie temat dla mnie:diabloti:. Ja szukam jakiejś pożądnej, estetycznej i najważniejsze w koleże złoto/bezowym. Teraz mam sznurkowatą, brązową, chyba 10 mm, i już naderwaną. Musze się na wystawie w wałbrzychu przyczaić czy są takie jak na poprzedniej stronie były pokazywane i kupić.
A czy znacie jeszcze jakieś fajne ringówki oprócz tych co były pokozywane?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...