Jump to content
Dogomania

Ringówka


nunio

Recommended Posts

Wiadomym jest ze oprócz własciciela i psa oraz paru innych akcesoriow na wystawie jest potrzebne cos do prowadzenia psa. Według jakich kryteriow powinnismy wybierac to cos co zwane jest ringowką???

Jaka ringówka jest najlepsza dla sznaucerka mini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Wiadomym jest ze oprócz własciciela i psa oraz paru innych akcesoriow na wystawie jest potrzebne cos do prowadzenia psa. Według jakich kryteriow powinnismy wybierac to cos co zwane jest ringowką???

Jaka ringówka jest najlepsza dla sznaucerka mini.

Zgadzam sie z tym, co napisali moi poprzednicy.

Ringówka ma jak najmniej rzucać sie w oczy. Najlepiej jak bedzie w kolorze psiaka. Na przykład czarna miniatura - czarna, cienka ringówka. Ale sa też zwolennicy np. b.pieknych cienkich łąńcuszków (w kolorze złota lub srebra). Oczywiście wtedy taki łańcuszek-ringówke widać "na psie", ale wygląda to naprawde ładnie.

Poza tym dobierając ringówkę do psa (co by nią nie było - łańcuszek, plecionka, tasiemka itp.) warto zwrócić uwagę na to, jak nasz pupil zachowuje się na ringu. Na ile musimy od niego egzekwować odpowiednie, wystawowe zachowanie, a na ile on sam czuje się showmanem. W tej pierwszej sytuacji - ringówka powinna byc raczej zaciskowa i mocniejsza; w drugim przypadku - może to byc łańcuszek, swobodnie opadający na szyi. To też jest istotne.

Następna sprawa to nasza umiejetność "zrobienia coś", aby ten kawałek taśmy, łańcuszka itp. nie pętał nam się po nogach, po szyi, czy gdzieś tam. Musimy umiec nim operować. Generalnie zasada to taka, aby ringówki było widać jak najmniej; to, co nam zostaje w ręku, po podciągnięciu szyi psiaka, należy schować w garści, aby nic nam się nie majtało pomiędzy psem a nami. Zwróć uwagę na konkurencję i przypatrz się, jeżeli masz taką możliwość, jak to robią np. w Holandii, Niemczech, a nawet niektórzy wystawcy w Polsce (tak,tak! Są tacy, naprawdę!). Zwróc uwagę również na rodzaj ringówki i sposób operowania nia przez naszych najmłodszych handlerów, tzn. młodych uczestników konkursu Młody Prezenter (ang. Junior Handler). Ta konkurencja jest juz dosyc popularna w Polsce i naprawdę można trochę podpatrzeć, jak to robią "młodsi". :) .

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

ale mozna take zarzucac ringowke na szyje..jest to bardzo pomocne przy długowłosych rasach gdzie trzeba czesac, jednoczesnie trzymac głowe i jeszcze podtrzymywac ogon....to mozna by sie rozerwac zeby jezcze gdzies miec ringowke 8) Np. ja tak robie rzy Yorkshire,Shoh tzu, a takze przy mojej grzywaczce...choc ta i sie sama takze ustawia.

Link to comment
Share on other sites

Następna sprawa to nasza umiejetność "zrobienia coś", aby ten kawałek taśmy, łańcuszka itp. nie pętał nam się po nogach, po szyi, czy gdzieś tam. Musimy umiec nim operować. Generalnie zasada to taka, aby ringówki było widać jak najmniej; to, co nam zostaje w ręku, po podciągnięciu szyi psiaka, należy schować w garści, aby nic nam się nie majtało pomiędzy psem a nami.

Ja wystawiam swoje psy na łańcuszkach i dopinam smyczkę o długości 60 cm. Nie muszę się martwić, aby nadmiar upchać w garści, bo go nie mam :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Żadna ringówka, nawet najgrubsza nie zda egzaminu, gdy pies się wyrywa na smyczy... Należałoby najpierw zacząć od nauki, prawidłowego chodzenia na smyczy, a później na ringówce - po okręgu i w linii prostej. Tak się składa, że ja też mam 5 miesięcznego szczeniaka i wiem, jak trudne są to ćwiczenia, gdy pies skacze jak na rodeo, ale nawet w klasie szczeniąt, sędziowie patrzą krzywym okiem na gryzącego ringówkę i przewracającego sie na grzbiet szczeniaka. W rezultacie przy porównaniu, wygra ten pies, który jest lepiej prezentowany (z resztą przeważnie tak jest), a niekoniecznie ładniejszy. W sumie trudno ocenić psa, który skacze i nie umie ustać w miejscu...

Co do samej ringówki to zasada jest taka, że wybiera się ją pod kolor sierści, w przypadku twojego psa, jest to kolor czarny ;). Na wystawach jest duży wybór ringówek, trzeba się przejść i coś wybrać.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej będzie jak pojedziesz na wystawę, zobaczysz na jakim "sprzęcie" są wystawiane entlebuchery i wtedy od razu kupisz podobną ringówkę. Nie ma co doradzać w sprawie kroju, bo chodzi o to, by się dobrze wystawiało, a tego na odległość ci nie wyprorokuje ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

[quote name='BiBi']Ja wystawiam swoje psy na łańcuszkach i dopinam smyczkę o długości 60 cm. Nie muszę się martwić, aby nadmiar upchać w garści, bo go nie mam :wink: :D[/quote]

Właśnie szukam czegoś takiego, [B]ringówki z karabińczykiem[/B], którą można połączyć z łańcuszkiem. Czy ktoś wie, gdzie mogę ją kupić?

Link to comment
Share on other sites

a ja polecam coś tańszego... sklep pasmanteryjny kupić odpowiedni sznurek, są do koloru do wyboru i w różnej ilości grubości, do tego w zoologu albo metalowym kupić karabińczyk... z jednej strony zeszyć ten sznurek przy karabińczyku a z drugiej na rączkę :) i gotowe i zdecydowanie taniej...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...