Jump to content
Dogomania

Pies SAM w DOMU! Zabawka inteligentna?


Cindy

Recommended Posts

[CENTER]Hej![/CENTER]
[LEFT]Mam pytanie... Czy istnieje jakaś "inteligentna zabawka", którą pies mógłby bawic się sam? Bo gdy czytałam to w większości przypadków wymagana jest pomoc ludzka... A mi chodzi o zabawkę, którą pies mógłby bawic się podczas mojej nieobecności... Oczywiście pożądny spacerek przed wyjściem z domu, ale chciałabym, zeby i tak miał jakieś zajęcie...
Pozdrawiam i licze na odp.
Cindy
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kula smakula lub taka butla --> [url=http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/interaktywne/62487]Zabawki: ćwiczenia na inteligencję tanio w zooplus: Hunter Zabawka dla psa "Butelka pełna snaków"[/url]
Szczerze mówiąc sama nie zostawiłabym psa z taką zabawką, bałabym się, że odgryzie kawałek i się zadławi. U nas gdy planujemy dłuższe wyjście to zostawiamy ukrytego żwacza lub ucho suszone, które pies może stosunkowo łatwo znaleźć i się nim zająć.


[IMG]http://images49.fotosik.pl/92/dfc2b780df0d0862.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuje Konga oraz Buster Cuba (taka kula smakula w lepszym wydaniu). Kong to bardziej taki substytut kości niż zabawka. Buster Cube to kostka w której ukryte są smakołyki lub sucha karma. Pies musi kostką obracać tak, żeby wydostać jedzenie. Zajmuje na długo.
Jakby co to mam jeszcze 2 na sprzedaż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shoko.']Tak jak diewczyny wspomniały o kongu. Albo jakiś gryzak który będzie pewnie długo żuł. Lub po prostu wymęczyc psiaka na spacerze to będzie pewnie odpoczywał podczas Twojej nie obecności. :eviltong:[/quote]


I to najlepsze rozwiąnie!!!:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja niestety wszystkie zabawki "z użyciem jedzenia" muszę stosować pod kontrolą - moja Klara bardzo często się dławi samym "powietrzem". Ucho czy wieprzowego nosa chce od razu połknąć w całości. Ale na szczęście umie sama zostawać w domu - śpi tak słusznym snem że tylko zazdrościć :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

A ja uważam, że nie ma lepszej zabawki dla psa, który zostaje sam w domu, od dania mu SUROWEJ kości. Najlepsze są te kupione w sklepie mięsnym gdzie rozbierają mięso.

Ważne , aby kość była świeża i jak największa. Najlepiej wołowa. I duży i mały pies będzie miał zajęcie na parę godzin ! Najlepiej 'zaprzyjaźnić" się ze sprzedawcą, żeby odkładam kości. Potem kości do zamrażarki, a w razie potrzeby dla psa.  Nie dawajcie kości gotowanych, tylko surowe !  Spokój w domu gwarantowany ! Sprawdziłam wielokrotnie i polecam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kong jak wyżej, a dziś Muzyk zajął się takim szarpakiem do którego powtykałam fragmenty karmy :) zostawić mu i to i to plus ulubione zabawki - zalezy od psa, on narazie jest świeżo po schronisku zafascynowany piszczałkami. Kości super pomysł, tylko u mojego to się nie sprawdza bo to starszy pies, i jak od kości wypije kilka litrów wody to później nie trzyma i się stresuje bo umie wołać - tylko nie daje rady. Więc wolę mu dawać zabawki a kości tylko w moje wolne dni ;) 

szarpak.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wiecie co, w necie jest mnóstwo ciekawych tutoriali i poradników jak można wykonać samodzielnie kreatywne zabawki dla psów. Dużo fajnych, obrazkowych instrukcji jest chociażby na Pintereście. Można też wpisać w wyszukiwarce: "zabawka dla psa DIY" i wyskoczy nam naprawdę sporo propozycji :). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja kiedyś kupiłam taka kiełbasę gumowa a w środku sznurek. Wyjęłam sznurek obcięłam dwa koniec a do środka dałam masło orzechowe pomieszane z przekąskami. Dziurki dosyć wąskie ciężko było to psu wygrzebać :) super zabawa dla psa 

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest tak , że jak wychodzę z domu, a psiak a musi zostać sam , To daję mu  gumowe kości , tego typu zabawki , żeby po prostu miał się czym bawić . Mój pupil jest naprawdę bardzo zadowolony , lubi bawić się takimi atrapami . No i zauważyłam też , że od momentu , kiedy zaczęłam mu coś takiego kupować , to w lepszym stanie są moje buty . dawniej było tak , że psiak chyba z nudów atakował obuwie , które nie zostało dokładnie przed nim schowane . W związku z tym taka zabawka to korzyść na wielu frontach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...