Jump to content
Dogomania

Mieszanka rottweilera nie szczeka :(


viceroooy

Recommended Posts

Cześć! Nie wiem co mam zrobić. Przygarnalem od miłego pana mieszankę owczarka i rottweilera (podobno). Pies ma już około 6 miesięcy jest bardzo duży na moje oko jak na swój wiek. Jest mało sluchliwy. Często nie reaguje jak wołam wabi się Rocki. Wcale nie szczeka. Stara Suka stoi obok niego jak tylko ktoś wejdzie na podwórko odrazu szczeka i daje znak a Rocki nic wyjrzy z budy i nawet nie da głosu. Nie chce się ze mną wcale drażnić tylko biega do okoła.  Nie wiem co mam robić. Myślałem że będzie dużym psem obronnym. Nie musi gryźć aby dał głos i wyglądał na groźnego a narazie tylko wygląda a szczekać nawet nie zamierza 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ma rottweilera w sobie więcej niż owczarka to nie dziw się, że nie szczeka. Poza tym on ma dopiero 6 m-cy, czy od dziecka też wymagałbyś dorosłych zachowań? On jest jeszcze psim dzieckiem i będzie nim dosyć długo. Poza tym rottweilery bez potrzeby nie szczekają, one doskonale wyczuwają autentyczne zagrożenie i tylko wtedy reagują obronnie. Dobrze zsocjalizowany rottweiler nie atakuje słabszych stworzeń - ani psów ani dzieci i to dobrze. Pies obronny to nie znaczy pies nadmiernie pobudliwy i agresywny. On samą wielkością i postawą potrafi odstraszyć. Wiem co mówię bo mam rottweilery już 36 lat i to w bloku, w osiedlu i mimo szkolenia policyjnego na obronne nigdy nie stanowiły zagrożenia dla otoczenia natomiast doskonale wypłoszyły włamywaczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...