Jump to content
Dogomania

~ Sunia w typie ONka MA CUDOWNY DOM :)


malagos

Recommended Posts

3 minuty temu, Sowa napisał:

Owczarka niemiecka w starym typie, powinna się błyskawicznie uczyć; obiecuję kilka nieodpłatnych lekcji podstawowego posłuszeństwa, jeśli trafi do Krakowa.

Dzięki!

Tylko że od nas Kraków to drugi koniec Polski, nie ogłaszamy na Małopolskę :( Raczej bliżej Gdańsk, 270 km

Link to comment
Share on other sites

Kocham morze, ale nie stać mnie na taki wyjazd.... szkoda. Jeśli suka nie ma dwóch lat - zgłoście ją dodatkowo do wszystkich organizacji ratowniczych  nadmorskich. Sama znam dwa psy azylowe, które zakwalifikowały się do takiego szkolenia .

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, konfirm31 napisał:

Wrzuciłam sunię na grupę adopcyjna owczarków.

Dziekuję, Kryś.

Wczoraj też bylismy w kojcu, tomek wziął sunię na smycz, ja Tinka. Oboje fruwaliśmy na końcach smyczy :) Wesołe, toto, radosne, rozbawione, ale na "spokój" przywiera do ziemi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malagos, sprawdź przy następnej okazji, jeśli będziesz mogla,  czy sunia interesuje się jakąkolwiek wyrzuconą zabawką - czy ściga i chwyta, bo to podstawowy test dla kogoś, kto chciałby szkolić psa.  Pół roku zajęło nauczenie zabawy młodego belga, wyciągniętego z koszmaru. Gdy wreszcie pobiegł za wyrzuconą zabawka i chwycił w pysk, naprawdę otworzył się na pracę z człowiekiem i cieszył się tym.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Patmol napisał:

jest naprawdę piękna, żeby tylko jej się trafił człowiek, który będzie chciał z nią pracować -  znacie adresy tych organizacji o których pisała Sowa, czy poszukać?

Suczka po sterylizacji będzie do adopcji - musi zwolnić kojec. Czyli, raczej nie będzie się szukać człowieka, który będzie pracował z psem, ale taki, który zapewni podstawowe dobre warunki (czyli nie łańcuch, ale buda i kojec...)

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Oj, Gosiu! Żeby te domki dla Waszych psiaków wreszcie się pojawiły! Z ogłoszeń Tyśki i Havanki, też pewnie cisza..... 

Cisza, Kryś, a ja niedługo wyjeżdżam do sanatorium. Nie zostawię Tomka z 5 psami dwoma kotami :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

Suczka po sterylizacji będzie do adopcji - musi zwolnić kojec. Czyli, raczej nie będzie się szukać człowieka, który będzie pracował z psem, ale taki, który zapewni podstawowe dobre warunki (czyli nie łańcuch, ale buda i kojec...)

 

Cisza, Kryś, a ja niedługo wyjeżdżam do sanatorium. Nie zostawię Tomka z 5 psami dwoma kotami :(

Buda i kojec... jak sobie przypomnę moją Laskę, kiedy wyszła na nas z lasu... a teraz! Przytulanka taka, kochana. I żadnej budy ani kojca sobie dla niej nie wyobrażam! Wiem, taki los wiejskich "burków". Ale ta jasna psina bardzo mi przypomina naszego Astro, też przyszedł sam do nas pod dom i został... 12 lat. Też był taki jasny z ciemnym pyszczydłem, kochany taki...

A co do sanatorium... przemyśl, czy aby nie chciałabyś tam zabrać Tomka, psy i koty :). Co Ty tam będziesz bez nich robić, kobieto!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Ja się witam z szaro, burego, dzisiaj Wrocławia ,życząc chociaż, pogody ducha ,jeśli nie możemy liczyć na 'pogodę'oczko.gif

I u nas szaro, wiosna jak zwykle przyjdzie później do nas na Kurpie, niz do Wrocławia.

Do tego moja praca polega teraz na wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników, w tym roku tylko w komputerze, i tak to wszystko źle działa, że mnie na przemian ogarnia rozpacz i złość. Czy coś, co miało ułatwić nam pracę, musi być skopane, źle zrobione??

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, malagos napisał:

I u nas szaro, wiosna jak zwykle przyjdzie później do nas na Kurpie, niz do Wrocławia.

Do tego moja praca polega teraz na wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników, w tym roku tylko w komputerze, i tak to wszystko źle działa, że mnie na przemian ogarnia rozpacz i złość. Czy coś, co miało ułatwić nam pracę, musi być skopane, źle zrobione??

Chyba musi - w myśl przysłowia "co się polepszy, to się pop...rzy"

Kiedy sunia ma sterylizację? 

Link to comment
Share on other sites

No to teraz ...trzymacie się, Kobiety, bo powiem Wam BOMBĘ :)

Sunia, teraz Wera, pojechała godzine temu do domu. do DOMU, nie na podwórko, nie do kojca, nie do budy! :)

Wczoraj zadzwoniła nasza Irenas - Jej sąsiedzi pożegnali rudą suczkę, w domu została druga sunia, i jakoś tak czegoś brakuje....... Państwo byli w schronisku na Paluchu - ciężko wybrać, ciężko się zdecydować :(. I Irena pokazała zdjęcie naszej ONeczki. Pan Jacek nie mógł od niej oderwać oczu... I przyjechali do nas - to raptem 26 km. Tak jak my, i jak Irenas, to Warszawiacy, którzy na emeryturze poszukali cichej wsi i znaleźli się pod Różanem.

Suczkę zawiozą już od siebie na sterylizację, tę umówioną na 9.30 w Makowie, i zaraz zabiorą do domu. Psa zaczipowaliśmy, zaszczepiliśmy i jest ok.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...