Jump to content
Dogomania

KAJA WRACA DO SCHRONU ! DS JEJ NIE CHCE !


MALWA

Recommended Posts

Tak, zdjęcia są jeszcze ze schroniska, Patmol.
Te na krakowskim olx-ie trochę zmieniłam: przycięłam, dodałam kolorów, uwydatniłam czarną Kajkę. Trzeba przyznać, że psiaki z tego schroniska, dzięki działaniom wolontariuszy, mają naprawdę ładne zdjęcia.

Kaja, mimo że czarna to na moim olx-ie robi szał. Ogłoszenia nie wiszą jeszcze dobę, a tak się mają statystyki - jak z tego domu nie będzie to będę w strasznym szoku...


Na Kraków:

 
 Wyświetleń: 1037
 Tel: 3
 Obserwuje: 11



Na Katowice:

Statystyki
 Wyświetleń: 1287
 Tel: 4
 Obserwuje: 24
 
Link to comment
Share on other sites

Dla ciekawości, od miesiąca ogłaszam podobną do Kai sunię, szczeniorkę 8msc i nikt o nią nie pyta. To ta sunia: https://www.olx.pl/oferta/wyzel-labrador-sliczna-rodzinna-sunia-szczeniak-CID103-IDsMj7R.html

A wyświetleń ma zaledwie niewiele ponad 100.

Mam nadzieję, że Kaja trafi bezpośrednio z domu do nowego domu. Bez wypadu do hoteliku czy DT. 

Link to comment
Share on other sites

ta szczeniorka na zdjeciach wygląda na jamnika jakby -mała jest rzeczywiscie? w ogłoszeniach jest napisane jedynie że jest średniej wielkości -dla jednych to 25 kg, a dla innych 5 kg

bardzo sympatyczne ogłoszenie, takie optymistyczne ma Mikusia, Tyś(ka) -masz talent do ogłoszeń

a Kaja ma fajny rozmiar, pewnie wązy ok 20 kg ? i ma bardzo ładne zdjecia, mimo że wyglądają tak schroniskowo

nie wiadomo czy Kaja jest jeszcze u tej kobiety czy w schronisku (to znaczy ktoś pewnie to wie, ale ja nie wiem) bo może jak jest u tej kobiety to warto byłoby jej zrobić ładne domowe zdjecia

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Patmol napisał:

ta szczeniorka na zdjeciach wygląda na jamnika jakby -mała jest rzeczywiscie?

a Kaja ma fajny rozmiar, pewnie wązy ok 20 kg ? i ma bardzo ładne zdjecia, mimo że wyglądają tak schroniskowo

nie wiadomo czy Kaja jest jeszcze u tej kobiety czy w schronisku (to znaczy ktoś pewnie to wie, ale ja nie wiem) bo może jak jest u tej kobiety to warto byłoby jej zrobić ładne domowe zdjecia

 

Sunia jest faktycznie mała, (z wielkości) taki bardziej z niej beagle? spaniel?... nie umiem doprosić się o domowe zdjęcia i zdjęcia przy człowieku, więc psiak się zasiedział...

Nie mam pojęcia, ile waży Kaja, ale przy człowieku wydaje się być taka w sam raz, jak do kolana to pewnie ma z około 40-45cm w kłębie.
Z tego, co wiem, to pani zgodziła się przetrzymać sunię do wtorku u siebie (i ani dnia dłużej) - chyba elik pisała o tym na wątku. Tylko nie wiem, czy będzie chętna na współpracę.
 

Link to comment
Share on other sites

ale wtorek to już minął -dzisiaj czwartek 

Mikusia ma watek na dogo? fajna jest i teraz wiosna, dobry czas na psa (dobrze byłoby jej chyba zrobić zdjecia bez sniegu -  wygląda na bardzo fotogenicznego psa)

ona jest taka drobna (bo Kaja wygląda na masywniejszą)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, masz rację, źle post zrozumiałam. 


Mikusia nie ma wątku na dogo. Miesiąc temu trafiła do DT po apelu, że ludzie ją oddadzą do schronu, bo "płacze jak zostaje sama" - DT się znalazł, właściciele którzy mieli wspierać psa w DT się odwrócili od DT, DT został sam z psem (wtedy nikt nie pomyślał, aby sporządzić umowę przekazania psa z poprzednimi właścicielami, określając ich obowiązki z zakresu opłacenia wyżywienia, szczepień i sterylizacji suni - sytuacja była pilna). Ogłaszam ją teraz, próbując odciążyć w tym DT, ale z marnym skutkiem. Ludzie wolą psy "gotowe", tzn takie, z którymi nie trzeba pracować (a z Miką trzeba - boi się zostawać sama w domu i na początku w DS będzie musiała na nowo uczyć ją zostawać w kennelu) oraz takie, które mają szczepienia i sterylkę (a Mika nie ma nic, właściciele nie wyrobili jej książeczki). Zresztą, do DT przyjechała nawet bez imienia... Mam nadzieję, że jednak ktoś ją wypatrzy, bo ładna, młoda, adopcyjna. 

Link to comment
Share on other sites

trzeba ją wysterylizować przed wydaniem, ja bym miała obawy przed wydaniem niewysterylizowanej suki, i to jeszcze takiej ładnej

no i na pewno zaszczepić przeciw wsciekliźnie

ludzie z zasady zapominają o umowach na piśmie,  ale akurat taką o jakiej piszesz wyżej trudno byłoby sensownie  napisać

bo albo właściciele zrzekli się psa (macie zrzeczenie własności psa na piśmie  ?) i wtedy nie maja żadnych obowiązków wobec psa (bo na jakiej podstawie mieliby mieć obowiązki, skoro nie są już właścicielami ?)

albo nadal sa włascicielami, a DT tylko im przechowuje psa (i mu płaca za to przechowywanie)

faktyczne prawo do psa ( który z punktu widzenia prawa cywilnego jest rzeczą po prostu) ma właściciel, i to zawsze może okazać sie istotne kto formalnie jest właścicielem psa

Mikusia demoluje w domu jak zostaje sama? bo  w ogłoszeniu jest porównanie do labradora , a wielu ludziom (jak rozmawiam czasem) i mnie też labrador kojarzy sie jako pies demolka -może niesłusznie

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Dla ciekawości, od miesiąca ogłaszam podobną do Kai sunię, szczeniorkę 8msc i nikt o nią nie pyta. To ta sunia: https://www.olx.pl/oferta/wyzel-labrador-sliczna-rodzinna-sunia-szczeniak-CID103-IDsMj7R.html

A wyświetleń ma zaledwie niewiele ponad 100.

Mam nadzieję, że Kaja trafi bezpośrednio z domu do nowego domu. Bez wypadu do hoteliku czy DT. 

wyróżniłam Mikusię, bo dziewczyny ubiegły mnie z Kają :)

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, sharka napisał:

wyróżniłam Mikusię, bo dziewczyny ubiegły mnie z Kają :)

sharka <3 dziękuję ;)
I mamy pierwsze efekty - obiecujący dom w Krakowie dla Mikusi. Szukam kogoś do wizyty. :)

Patmol, umowa - to oczywiste ;) DT chce wysterylizować sunię przed adopcją, z tym że DT na to nie stać - szczepienia sfinansuje już, Mika ma być szczepiona w weekend. Zanim pieniądze na sterylkę się znajdą (bo na razie odpowiada cisza), to dobrze by było, aby domek się znalazł. Może dorzuci parę groszy. Osobiście wydawałam psy bez sterylek (bo miałam u siebie na DT sunie szczeniaki) i nie miałam problemów z upilnowaniem dokonania sterylizacji - oczywiście dobrze by było, aby sterylka była w DT, jedno zmartwienie mniej, ale nie zawsze się da. DT ma zrobić zbiórkę na sterylizację suni, ale to na dniach. Teraz zgłosił się pierwszy fajnie brzmiący domek, który chce sunię już po sterylce, więc może się zreflektuje i dorzuci coś z własnej kieszeni. Co do demolek - Mikusia podobno je robiła w poprzednim domu. W DT nie robi, ale od początku była uczona spać w kennel klatce, w niej czuje się bezpiecznie i nie niszczy. Teraz już ładnie sama zostaje w domu (klateczka automatycznie ją wycisza), na krótko na razie, ale postęp już jest. Może z czasem klatka w ogóle nie będzie potrzebna.

Przepraszam za OT o Mikusi tutaj... ale tak rozmowa zeszła nt czarnych psów... i tak jakoś...
Ciekawa jestem czy o Kaję ktoś pyta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Patmol napisał:

a jakie są kłopoty z dogo?  ja jestem po przerwie na dogo, to może nie wszystko ogarniam, ale samo dogo chodzi dobrze

no i na aktywności tez widać, że dużo ludzi pisze nowe posty na różnych watkach, tez osoby, z tego wątku

 

Np.nie da się przerzucać stron na wątku.Trzeba w linku u góry zmieniać stronę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

                  Cegielki Zycia   55 zl !

    Pieniazki za  fantuski :

Olenka 11 zl 50 gr

Agatka  20 zl

Radziu  11 zl 50 gr

Aldrumka 6 zl 25 gr

               Razem fantuskowo  49 zl 25 gr!

                                     55 zl cegielki  plus 49 zl 25 gr

                                  Razem 104 zl 25 gr!

                                       Wysylam na konto cioci elik

Ciociu jutro bedziesz miec na koncie juz

prosze o potwierdzenie na bazareczku zakonczonem

 jak doleca

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...