Jump to content
Dogomania

KAJA WRACA DO SCHRONU ! DS JEJ NIE CHCE !


MALWA

Recommended Posts

11 godzin temu, Nesiowata napisał:

Wpłacę jednorazowo 20 zł - poproszę konto. A taka "właścicielka" powinna zaliczyć  Czarne Kwiatki, bo może niedługo zażyczy sobie nowego psa?

 

9 godzin temu, renatka_s napisał:

Wpłacę jednorazowo 30 zł.

 

8 godzin temu, agusiazet napisał:

Dziękuję za zaproszenie, ale niestety finansowo pomóc nie mogę. Mam tyle swoich zwierząt własnych i po hotelach, że nie wyrabiam finansowo. Jak będę robić bazarek dla Plamy w hoteliku u Murki, mogę dołączyć Kaję jako beneficjenta:) I tylko tyle. Pozdrawiam:)

 

8 godzin temu, Olena84 napisał:

Proszę numer konta

 

7 godzin temu, Nadziejka napisał:

zapraszam sercem na malunki

 filmy od naszej Wiosny

 i troszke fantuskow Nadziejkowych

lada moment bedzie czynny

 

5 godzin temu, anica napisał:

Hej! jestem i ja przybiegłam na zaproszenie, Dziękuję na razie ,nie mogę nic obiecać ale może .. jakiś bazarek z Elunią byśmy przygotowały?   na pewno ,zostaję z Wami :)

 

4 godziny temu, elik napisał:

Aniu, z całą przyjemnością :)

Zacznę przygotowywać bazarek z tych fantów, które nie znalazły nabywców na poprzednich bazarkach, a w międzyczasie przygotujemy nowe fanty :)

 

Zebrałam w całość  zadeklarowaną pomoc:

 

Deklaracje jednorazowe:

Nesiowata - 20 zł,

renatka_s - 30 zł,

Olena84 - coś,

 

Inna pomoc:

agusiazet - bazarek dla Kaji razem z Plamą,

anica i elik - wspólny bazarek,

Nadziejka - bazarek:  

 

Zaraz wysyłam nr konta do zainteresowanych osób.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, MALWA napisał:

 

 

 

 

 

 

 

Zebrałam w całość  zadeklarowaną pomoc:

 

Deklaracje jednorazowe:

Nesiowata - 20 zł,

renatka_s - 30 zł,

Olena84 - coś,

 

Inna pomoc:

agusiazet - bazarek dla Kaji razem z Plamą,

anica i elik - wspólny bazarek,

Nadziejka - bazarek:  

 

Zaraz wysyłam nr konta do zainteresowanych osób.

 

Elik - zebrałam w całość zadeklarowaną pomoc dla Kaji.

Może się przyda do Twoich rozliczeń    :)

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Patmol napisał:

Nie sieje paniki. Po prostu zapytalam. I okazało sie od razu ze musialas prostowac swoje informacje. 

Dlaczego hotel u leona jest zamknięty, a ktos inny/ o tym samym nazwisku w tym samym miejscu otworzyl nowy hotel dla psów? 

Widać, że jakoś Ci się źle patrzy na sprawę. Ja żadnych informacji nie prostowałam, bo żadnych informacji nie podawałam.

Jeśli jeszcze nie zauważyłaś, to jest to wątek pomocowy dla suczki, która straciła dom. Jeśli nie chcesz jej pomóc, to nie przeszkadzaj innym, którzy pochylili się nad jej nieszczęściem.

Jeśli interesuje Cię historia tego hotelu, to załóż sobie wątek i szukaj na nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Na tym wątku nikt nie będzie, bo nie ma obowiązku, zaspakajał Twojej ciekawości.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

Bardzo Ci dziękuję :) Zaoszczędziłaś mi nieco czasu :)

 

Bardzo proszę!  W końcu jesteśmy tu wszyscy  po to, by pomagać skrzywdzonemu psiakowi, i musimy sobie jakoś ułatwiać pracę,m anie utrudniać !

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Patmol napisał:

Chce wlasnie jej pomóc, mam nadzieje uratowac ją przed koniecznością jechania do tego oeuabego tajemnica hotelu. Bo to kiepski hotel

Nie mów czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Żeby oszczędzić Ci wysiłku i niepotrzebnej straty czas powiem, że nie posilisz się tu. Twoje posty pozostaną bez odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Anula napisał:

Dziękuję za zaproszenie.To dalej makila (Aneta) działa? Hotel u Leona.

Takich miejsc nie wspieram i jestem przeciwna umieszczaniu tam psiaków!

Zabraliśmy kilka lat temu z tego miejsca jamniczka Maksia,który był przetrzymywany cały czas w małym kenelu.Jamniczek miał wg.Anety kilka tygodni życia a w innym hoteliku żył jeszcze 2 lata w normalnych warunkach.

https://web.facebook.com/events/433410960156243/permalink/538598312970840/

Jeżeli znajdziecie inne miejsce,chętnie pomogę.

 

2 godziny temu, MALWA napisał:

 

 

Chciałam sprostować podane przez siebie informacje:

Pani Aneta, która tu na dogomanii występowała pod nickiem Makila nie prowadzi już hoteliku.

Co do spraw sądowych, o których pisałam, że są wygrane - wprowadzono mnie w błąd.  Sprawy nadal się toczą. Bliżej nie mam o nich wiedzy, bowiem nie dotyczą one ani mnie ani psa, którego staramy się tu ratować.

Kaja trafi do hoteliku jutro. Zawozi ja tam ewu.

 

 

1 godzinę temu, elik napisał:

Nie mów czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Żeby oszczędzić Ci wysiłku i niepotrzebnej straty czas powiem, że nie posilisz się tu. Twoje posty pozostaną bez odpowiedzi.

Elik nie rozumiem skąd ta złość, na Patmol? Jak to jest, Patmol robi wizytę PA to jest dobra, swój człowiek a jak ma swoje zdanie na temat hoteliku, to już Patmol zła, niemalże troll?

Ratowanie psa to nie tylko wyrwanie go ze złych warunków, ale również umieszczenie go w miejscu , w którym będzie miał bardzo dobrą opiekę i warunki dużo lepsze niż w schronisku. Nie znam tego hoteliku, ale to co napisała Anula, daje do myślenia, do tego dochodzą informacje, że toczą się sprawy sądowe, które może nie dotyczą tego konkretnego psa, ale jednak innego zwierzaka. Rozumiem, że w tej sytuacji można mieć wątpliwości dotyczące standardów opieki, jakie zapewni ten hotelik. I chyba właśnie wątek dotyczący pomocy danemu zwierzęciu powinien rozwiewać wszelkie wątpliwości.

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Elik nie rozumiem skąd ta złość, na Patmol? Jak to jest, Patmol robi wizytę PA to jest dobra, swój człowiek a jak ma swoje zdanie na temat hoteliku, to już Patmol zła, niemalże troll?

Ratowanie psa to nie tylko wyrwanie go ze złych warunków, ale również umieszczenie go w miejscu , w którym będzie miał bardzo dobrą opiekę i warunki dużo lepsze niż w schronisku. Nie znam tego hoteliku, ale to co napisała Anula, daje do myślenia, do tego dochodzą informacje, że toczą się sprawy sądowe, które może nie dotyczą tego konkretnego psa, ale jednak innego zwierzaka. Rozumiem, że w tej sytuacji można mieć wątpliwości dotyczące standardów opieki, jakie zapewni ten hotelik. I chyba właśnie wątek dotyczący pomocy danemu zwierzęciu powinien rozwiewać wszelkie wątpliwości.

A ja nie rozumiem, gdzie Ty widzisz moją złość na Patamol i jaki związek ze sprawą mają wizyty jakie podobno robi Patamol. Też robię takowe, może więcej niż Patamol, ale do głowy by minie przyszło oczekiwać z tego powodu jakichś względów.

Ratuję różne zwierzęta od ponad 40 lat i wiem jak to robić i na czym to polega więc proszę nie pouczaj mnie w tym względzie.

Na rozwianie wątpliwości, Ci którzy je mają, jeszcze trochu muszą poczekać.

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

 

Jeśli jeszcze nie zauważyłaś, to jest to wątek pomocowy dla suczki, która straciła dom. Jeśli nie chcesz jej pomóc, to nie przeszkadzaj innym, którzy pochylili się nad jej nieszczęściem.

Jeśli interesuje Cię historia tego hotelu, to załóż sobie wątek i szukaj na nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Na tym wątku nikt nie będzie, bo nie ma obowiązku, zaspakajał Twojej ciekawości.

 

 

3 godziny temu, elik napisał:

Nie mów czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia.

Żeby oszczędzić Ci wysiłku i niepotrzebnej straty czas powiem, że nie posilisz się tu. Twoje posty pozostaną bez odpowiedzi.

Pytasz gdzie widzę złość, otóż w powyższych postach. Nie neguję Twojej pomocy na rzecz zwierząt, Twojej wiedzy, doświadczenia.  Nie rozumiem poprostu czemu nie można wprost wypowiadać swojej opini na temat tego hoteliku i zadawać pytań oczekując jasnych odpowiedzi skoro ten konkretny pies ma tam trafić, a są osoby mające uwagi do jakości opieki i mają osobiste złe doświadczenia jak Anula. Myślałam, że wątki pomocowe mają łączyć, a nie dzielić...

Link to comment
Share on other sites

elik ma chyba dziś zły dzień.

Różne  opinie są o hoteliku Makili. Nie każdy  ma możliwość ich zweryfikowania osobiście . Nie ma powodu do złości. Każdy ma prawo zapytać, szczególnie jeżeli chce pomóc suni.A zapytany powinien spokojnie odpowiedzieć. Bo nie pytanie szkodzi suni tylko brak odpowiedzi i atak na pytające osoby.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja wiem ,że można zawsze pytać , to takie proste!  jest pytanie! jest odpowiedź! ale...  niestety nie zawsze to jest takie proste i oczywiste!.. tego już się nauczyłam ,że nie zawsze można na wszystko odpowiedzieć!... i to z wielu różnych względów! ... przeżyłam już ponad pół wieku i się nauczyłam ,że są pytania ,które pozostają bez odpowiedzi!  takie jak naprzykład dlaczego babiszon oddaje Kaję???   bo że pierdoły opowiada to jasne jak słońce!.. i już nawet emocje ,uczę się opanować i język , bo bym sypnęła takim błotem.. że się sama wstydzę!... a może wtym czasie kiedy mam dociekać ,dlaczego biedna schroniskowa Kaja ,traci po trzech miesiącach domek i wyć po kątach nad niesprawiedliwością świata tego i pechem biednej suni, skoncentruję całe swoje siły, co mogę dla niej zrobić?  a możliwości są ... naprawdę ograniczone! a z tej to prostej przyczyny ,że już takich biedactw mamy każda, po kilka-kilkanaście!  ale też wiem, że jak jest miło! jedna ,drugiej pomaga! robimy wszystko co jest w naszej mocy żeby sobie pomóc... to się okazuje ,ze się udało!   że kolejne życie jest już uratowane!  proszę dobre ,kochane kobiety, pomyślmy w tej chwili o Kajusi ,o tym żeby jej pomóc i jak to zrobić! szanuję ,każdą w Was ,która tutaj zagląda i próbuje pomóc, nawet obecność na wątku jest bardzo ważna! wątek żyje! a jak żyje, to jest szansa ,że się nam uda :)

Link to comment
Share on other sites

Sunia nie musi jechać do hoteliku. Może trafić do schroniska, bo tam babsko chce odprowadzić suczkę. 

Nie zawiezienie Kaji do hoteliku oszczędzi koszty. 

Cy z osób wypowiadających się chce ktoś Kaję wziąć do siebie pod opiekę jako DT/BDT ?

Już widzę tłum chętnych....

 

Pisałam, ze hotelik sprawdzony, bo moja suczka po wyjściu ze schroniska była tam przez miesiąc. Nie mogłam wziąć jej od razu, bo szłam na zabieg łokcia. Przez ten miesiąc spokojnie i dobrze sobie tam żyła, miała badania i trochę przytyła.  Nie mam żadnych zastrzeżeń co do miejsca i opieki, bo suczka krzywdy nie zaznała. Miałam z tego miejsca zdjęcia. Wszystko było ok.

 

Skupmy się na konkretnej pomocy dla psiaka, a nie na prywatnych komentarzach. To Kaji nie pomaga. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, MALWA napisał:

Sunia nie musi jechać do hoteliku. Może trafić do schroniska, bo tam babsko chce odprowadzić suczkę. 

Nie zawiezienie Kaji do hoteliku oszczędzi koszty. 

Cy z osób wypowiadających się chce ktoś Kaję wziąć do siebie pod opiekę jako DT/BDT ?

Już widzę tłum chętnych....

 

Pisałam, ze hotelik sprawdzony, bo moja suczka po wyjściu ze schroniska była tam przez miesiąc. Nie mogłam wziąć jej od razu, bo szłam na zabieg łokcia. Przez ten miesiąc spokojnie i dobrze sobie tam żyła, miała badania i trochę przytyła.  Nie mam żadnych zastrzeżeń co do miejsca i opieki, bo suczka krzywdy nie zaznała. Miałam z tego miejsca zdjęcia. Wszystko było ok.

 

Skupmy się na konkretnej pomocy dla psiaka, a nie na prywatnych komentarzach. To Kaji nie pomaga. 

Wiesz co,wkurzasz mnie.Miałam się nie odzywać ale....Nikt nie neguje pomocy dla Kai.Tu jedynie chodzi o hotel w którym ma być umieszczona sunia albo już jest umieszczona.Skoro są wątpliwości a są o złej renomie Hotelu u Leona to dlaczego tak bronisz złych warunków.Czy byłaś w tym hotelu i osobiście i sprawdziłaś warunki aby twierdzić,że są super?

Piszesz bzdury,że hotelik sprawdzony bo Twoja suczka była tam przez miesiąc.Być może przetrwała przez miesiąc.

Ja zabierając od Makili i umieszczając jamnisia Maksia w hoteliku,osobiście byłam i sprawdziłam warunki w jakie ma trafić aby nie trafił z deszczu pod rynnę.

Podkreślę,że zapewne nikt nie neguje pomocy dla Kai,trzeba pomóc Kai ale niech to będzie pomoc rozsądna,z głową.Płacić za hotelikowanie psa to wypada wiedzieć za co się płaci i w jakich warunkach ma przebywać pies.Czy kontaktowałaś się z innymi hotelikami o dobrej renomie,które na swoim karku nie mają minusów? Zapewne nie bo stwierdziłaś,że Twoja sunia przetrwała w Hotelu u Leona i ten hotel jest okey,nie wgłębiając się w opisaną sytuację na FB.Kiedyś był wątek na dogo i tam było wszystko wyjaśnione ale znikł.

I jeszcze coś,nie pisz Kaji i tylko krótko Kai.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Poker napisał:

OJJJJ, robi się gorąco.Szkoda.

Poker co masz na myśli w słowie "szkoda".

Ja chciałam tylko uzmysłowić ludziom,jak mają pomóc Kai to z głową z rozsądkiem a nie pakować psa byle gdzie za pieniądze bo przecież są zbierane,nawet gdyby były nie zbierane,to nie ma znaczenia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Wiesz co,wkurzasz mnie.Miałam się nie odzywać ale....Nikt nie neguje pomocy dla Kai.Tu jedynie chodzi o hotel w którym ma być umieszczona sunia albo już jest umieszczona.Skoro są wątpliwości a są o złej renomie Hotelu u Leona to dlaczego tak bronisz złych warunków.Czy byłaś w tym hotelu i osobiście i sprawdziłaś warunki aby twierdzić,że są super?

Piszesz bzdury,że hotelik sprawdzony bo Twoja suczka była tam przez miesiąc.Być może przetrwała przez miesiąc.

Ja zabierając od Makili i umieszczając jamnisia Maksia w hoteliku,osobiście byłam i sprawdziłam warunki w jakie ma trafić aby nie trafił z deszczu pod rynnę.

Podkreślę,że zapewne nikt nie neguje pomocy dla Kai,trzeba pomóc Kai ale niech to będzie pomoc rozsądna,z głową.Płacić za hotelikowanie psa to wypada wiedzieć za co się płaci i w jakich warunkach ma przebywać pies.Czy kontaktowałaś się z innymi hotelikami o dobrej renomie,które na swoim karku nie mają minusów? Zapewne nie bo stwierdziłaś,że Twoja sunia przetrwała w Hotelu u Leona i ten hotel jest okey,nie wgłębiając się w opisaną sytuację na FB.Kiedyś był wątek na dogo i tam było wszystko wyjaśnione ale znikł.

I jeszcze coś,nie pisz Kaji i tylko krótko Kai.

Anula, jeśli można to ja bym zaproponowała większą wstrzemięźliwość w publicznym wyrażaniu opinii, zwłaszcza jeśli samemu nie było się w hotelu, nie widziało warunków, a jedynie powtarza się czyjeś opinie, nie weryfikując ich w żaden sposób.

Podam jeden przykład - była na Dogo i na FB (bo jakoś ostatnio jej  tutaj nie widać) osoba, która bardzo, bardzo duuuużo pisała o hoteliku, powtarzając za taką, jedną swoją koleżanką. Ta osoba w grudniu 2017, po przeszło dwóch latach sprawy sądowej,  otrzymała wyrok Sądu w I instancji za pomówienia hotelu. Wyrok jest korzystny dla hotelu, ale jeszcze nie jest prawomocny i tylko dlatego nie został zamieszczony na Dogo. Niestety,  jeszcze chwilę trzeba poczekać...

Anula, w Twoim wczorajszym wpisie widzę ewidentną nieprawdę, np. że Maksio był cały czas przetrzymywany w kenelu - jestem ciekawa jaki TY masz na to dowód? Inna kwestia, to, że Maksio po zabraniu do nowego hotelu żył jeszcze dwa lata, gdy faktycznie było to osiem miesięcy.

Napiszę ci tylko tyle dziewczyno, naprawdę nie warto powtarzać po kimś, zwłaszcza publicznie, niesprawdzonych i niezweryfikowanych osobiście informacji.

Edit:  i jeszcze co do warunków w tym hotelu. W przeciwieństwie do wielu osób, ja w tym hotelu byłam wielokrotnie. Niektórzy z Was wiedzą, że od listopada 2016 mam mojego kochanego Rikusia. Rikuś z patologicznych warunków w Krakowie został zabrany do tego hotelu , bo nawet nie  miał szczepień p-ko wściekliźnie, żebym mogła go przewieźć pociągiem do Warszawy. W ciągu trzymiesięcznego tam pobytu Riki miał robioną kastrację (był wnętrem). Kastracja była bardzo głęboka, bo jedno jąderko miał w pachwinie, a drugie przy nerce. Kastrację robił weterynarz, który tu na Dogo został spluty  do cna przez taką jedną osobę. Rikuś w patologii nie został nauczony czystości, sikał, gdzie stał, gdzie mu się podobało. Po trzech miesiącach z tego hotelu odebrałam fajnego, zdrowego psiaka, z kompletem szczepień, któremu już rzadko zdarzały się wpadki z siusianiem. To na tyle z mojej strony

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...