Jump to content
Dogomania

Pomocy - już nie wiemy co to jest


Sali07

Recommended Posts

Witam, mam sunie mieszaniec shih-tzu ze strony mamy, tata nieznany. W sierpniu skończy 17 lat.  Całe życie była może ze 2 razy przeziębiona tylko. Okaz zdrowia. Pierwsze problemy zaczęły się w 2016 r. Zaczęła wieczorami dyszec i trząść się. Byliśmy na dyżurze nocnym u innego lekarza ( nasz mieszka poza miejscowością gdzie pracuje)  dostała dwa zastrzyki do tego na receptę digoxin, furosemid i potas. Objawy ustąpiły i lekarz podjął decyzję żeby przestać dawać tabletki. W sobotę zaczęło się na nowo i do dzisiaj codziennie od ok 18 - 19 do 23 sapie/dyszy i trzęsie się. Znowu byliśmy w nocy i dostała tylko digoxin. Potem pojechaliśmy do naszego weta. Mocz zbadany, cukrzycy nie ma. Nerki dobrze pracują, brzuch ok, stawy też. Temperatura idealna, puls/tętno też. Serce generalnie dobrze pracuje ale z racji wieku ma dostawać pół tabletki digoxin na wspomaganie. Pies ruchliwy wet oglądał go na dworze na spacerze i również nie wygląda mu na psa chorego. Potrafi pociągnąć i biegi do domu robić. Weterynarz powiedział, że z tego co ja zna ( całe prawie jej życie głównie szczepienia)  To on ja ocenia jako histeryczke. No nie ukrywam, że jest straszna panikara. Potrafi piszczeć  prZy zwykłym osluchiwaniu. Wet. Powiedział że w trakcie sapania wygląda na bardzo pobudzona ( nagralam filmik) i ze może to są jakieś lęki albo problemy psychiczne. Kazał dać tabletkę na uspokojenie przy kolejnym "ataku" sapania i obserwować. Dzisiaj jesteśmy pierwszy dzień z ta tabletka więc nie wiem czy będą efekty, ale może ktoś spotkał się z czymś podobnym albo ma pomysł co to może być? Aha dodam jeszcze, ze wieczorem przychodzi taki moment, ze kladzie sie oddech normuje i śpi jak gdyby nigdy nic. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Digoxin dawał poprawę,to z duzym prawdopodobienstwem można podejrzewać problem z sercem.W tym kierunku proponowałabym diagnostykę.Wątpię,żeby takie objawy były spowodowane problemami psychicznymi.To 17 letnia seniorka,ma prawo miec problem kardiologiczne.Powiedz,czy w trakcie tego ataku sapania - pies pokasłuje?I napisz jaka jest nazwa tego uspokajacza.

Link to comment
Share on other sites

Tylko ze teraz digoxin nie daje poprawy a poza tym miała serce badane i jest ok. Ma to dostawać żeby wzmocnić serce z racji wieku, pół tabletki 6 dni potem dzień przerwy i na nowo. Nie kaszle ani nic. Sapie po prostu jakby było jej gorąco i kiedyś podobnie robiła w trakcie cieczki kiedy była tak jakby podniecona. Sapala wtedy i lizala wszstkich . Nie ma mnie teraz w domu a nie pamiętam nazwy. Napisze później. Aha w trakcie tego napadu kiedy pójdzie na dwór sapanie ustaje a jak wróci znowu to samo. Ja wiem że 17 lat to już ładny wiek i wszystko może się zdarzyć. Odpukac bo w październiku musiałam uśpić 13 letniego spaniela :-( dostał wylew skręciło go strasznie nie mógł chodzić następnego dnia wylew za wylewem. Nie mogliśmy patrzeć jak cierpiał. A teraz mam jego urne przy sobie.  Jedyne pocieszenie 

Link to comment
Share on other sites

Za 3 dni znowu jedziemy do weta to powiem mu o tarczycy. Też myślałam że może ból, ale była jeszcze dzisiaj cała " obmacana " przez weta i nie zareagowała w ogóle, a jak kiedyś przy cieczce bolał ja brzuch to przy lekkim dotknięciu już piski były. Ona naprawdę jest przewrazliwiona na swoim punkcie.  

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do domu. Obmacana i nic. Chodzi po domu i lize wszystkich. Inaczej niż w ostatnie dni bo podobno chodzi taka właśnie podniecona i  pobudzona. Tak sobie myślę czy może coś z cieczka mogło by to być wspólnego?  Albo kurczę może przez robaki? W sumie tylkiem nie jezdzi ani specjalnie sie nie drapie. Jestem w stałym kontakcie z wetem i za 3 dni mamy sie spotkać i dalej będziemy myśleć, a ja juz nie mam pomysłów naprawdę. 

Właśnie się dowiedziałam że próbowała kopulować z nogą mojej  mamy.

Link to comment
Share on other sites

a ona nie jest wysterylizowana,tak? To mozliwe,że to jakiś rozjazd hormonów,to badanie tarczycy I oznaczenie innych hormonów - byloby mocno wskazane.Tak,bez badań - nie sie nie "wygdyba".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...