Jump to content
Dogomania

W swoim dogomaniackim domku :) Mały piesek, co ZAMARZAŁ na środku wsi


Recommended Posts

Lodek już odzyskał apetyt, daję mu 3 razy dziennie małe porcje. Tomek go wyprowadza kilka razy na spacer. Nie bardzo już chce wracać do kenelu - ucieka pi broni się przed włozeniem go do klatki. A po lecznicy nie może chodzić luzem, niestety. W domu mam za dużo psów, i nie ma nas po 7 - 8 godzin dziennie.

Od jutra Lodek musi zamieszkać w kojcu i budce - dlatego jeszcze raz proszę:

SZUKAMY DOMU TYMCZASOWEGO

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, agat21 napisał:

Serce mi się kraje, ale samczyka nie mogę wziąć z powodu mojego piesa, który panicznie boi się innych psów.. :( często kończy się to niestety atakiem, jesli uciec nie można :(

Wiem, Agasiu, jak to jest z panikarzami.... 

Zrobiłam kilka zdjęć temu rudemu pieskowi Tinkowi z gminnego kojca, siedzi tam biedak od 4 tygodni, zapomniany przez wszystkich (ma tylko mnie i Tomka)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, malagos napisał:

Wiem, Agasiu, jak to jest z panikarzami.... 

Zrobiłam kilka zdjęć temu rudemu pieskowi Tinkowi z gminnego kojca, siedzi tam biedak od 4 tygodni, zapomniany przez wszystkich (ma tylko mnie i Tomka)

Może trzeba byłoby ogłaszać oba psiaczki. To zawsze jakaś szansa na DT, czy DS. Bez ogłoszeń jej nie ma

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie kłopotać dłużej dobrych dusz piesiowych, po krótkiej i wielce owocnej rozmowie z malagos informuję, że piesek idzie do mnie na DS.

Ostatnio przeszłam dość ciężką grypę. Odebrało mi węch, smak, na koniec głos, ale nie odebrało mi rozumu, na szczęście ;), więc w ciężkich bojach z tym głosem przedyskutowałam sprawę z moim psiolubnym Mirkiem i decyzja została podjęta :) ku obopólnej zgodzie i radości. Pełna radość będzie dopiero po faktycznym przyjęciu naszego nowego szczęścia, a to dopiero za parę dni, bo razem z malagos ustaliłyśmy, że szczęście byłoby dobrze najpierw wykastrować. Jakoś to załatwimy, żeby piesek za długo z tematem nie czekał i może uda się przy okazji sprawdzić, co to jest z tą przepukliną, żeby od razu i ją ciachnąć. To są już drobne szczegóły, najważniejsze, by jeszcze te kilka dni malagoski wytrzymały, bo łapek i ogonków u nich zdecydowany nadmiar i kolejne się szykują do wzięcia :):):). No i zgodziła się Małgosia na zmianę imienia psiakowi. Jako że u mnie jest już Laska, para Lodek i Laska mogą wzbudzać dwuznaczne skojarzenia :). Ja proponuję  dobre, stare, polskie imię Pimpek, ale może ktoś ma lepszą propozycję na dwie sylaby? W każdym razie, Pikusia też już mam.

  • Like 7
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

A to jeszcze pokażę Tinka, z ogłoszenia na MojaOstrołęka był jeden telefon, o którym gdzieś już pisałam, nieciekawy.

Tinek jakoś przetrwał te okropne mrozy (my pogodowo podlegamy chyba pod Suwałki), temperatury -19 stopni co noc, w ciepłej budce wymoszczonej słomą, w małym kojcu gminnym.

 

20180210_130404_resized.jpg

20180304_163656_resized.jpg

20180304_163629_resized.jpg

20180304_163339_resized.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, wawer napisał:

Żeby nie kłopotać dłużej dobrych dusz piesiowych, po krótkiej i wielce owocnej rozmowie z malagos informuję, że piesek idzie do mnie na DS.

Ostatnio przeszłam dość ciężką grypę. Odebrało mi węch, smak, na koniec głos, ale nie odebrało mi rozumu, na szczęście ;), więc w ciężkich bojach z tym głosem przedyskutowałam sprawę z moim psiolubnym Mirkiem i decyzja została podjęta :) ku obopólnej zgodzie i radości. Pełna radość będzie dopiero po faktycznym przyjęciu naszego nowego szczęścia, a to dopiero za parę dni, bo razem z malagos ustaliłyśmy, że szczęście byłoby dobrze najpierw wykastrować. Jakoś to załatwimy, żeby piesek za długo z tematem nie czekał i może uda się przy okazji sprawdzić, co to jest z tą przepukliną, żeby od razu i ją ciachnąć. To są już drobne szczegóły, najważniejsze, by jeszcze te kilka dni malagoski wytrzymały, bo łapek i ogonków u nich zdecydowany nadmiar i kolejne się szykują do wzięcia :):):). No i zgodziła się Małgosia na zmianę imienia psiakowi. Jako że u mnie jest już Laska, para Lodek i Laska mogą wzbudzać dwuznaczne skojarzenia :). Ja proponuję  dobre, stare, polskie imię Pimpek, ale może ktoś ma lepszą propozycję na dwie sylaby? W każdym razie, Pikusia też już mam.

Wspaniała Kobieto! I posiadająca wspaniałego psiolubnego Mężczyznę :) Jak dobrze czytać takie wieści :) Bardzo się cieszę, że grypa to już przeszłość i nie przeszkodziła Ci zdecydować o przyszłości :) Wspaniałej przyszłości ma się rozumieć :) 

Wśród starych polskich psich imion na pewno znajduje się Karo vel Karuś :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Wśród starych polskich psich imion na pewno znajduje się Karo vel Karuś :)

I to jest to! Karo znaczy "czarny" i do piesia będzie pasować.

 

1 godzinę temu, Poker napisał:

Przydałoby się psie imię , bo dla mnie Pimpek to zdecydowanie kot.

Może Solar ?

Nie mam kota (no, może w głowie trochę ;)) i nawet nie wiedziałam, że Pimpek może być kotem. W dawnych, lepszych czasach, Pimpkami mojego otoczenia były zdecydowanie psy, takoż Ciapki. Ale Karuski też były i takie śliczne o nich czytanki... chyba były ;). Z imieniem Solar dla pieska spotykam się pierwszy raz, ale jakoś mi nie pasuje, no i nie "stare polskie". A teraz moda na stare imiona. Więc zostanie Karuś.

Dzięki za miłe słowa wszystkim i dajcie już spokój, bo się zbiesię ;).

Tinek śliczny i nawet próbowałam namówić TZ na pakiet, ale się nie dał. Jemu tej miłości byłoby za dużo jednak. A mówią, że kochanego ciałka nigdy za wiele :):):).

Dobrej nocy wszystkim z Wawra życzymy, a pieskom niech się przyśnią ciepłe domy i własne!

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, konfirm31 napisał:

Biedny samotny Tinek :(. Ja mu zrobiłam ogłoszenie na Olx na Warszawę, ale nic z tego nie wyniknęło dla Tinka :(. Mogę zrobić następne ogłoszenie z nowymi zdjęciami, ale nie potrafię pisać wzruszających tekstów . To jest moje ogłoszenie

https://www.olx.pl/oferta/slodki-tinek-szuka-domu-CID103-IDs1mmP.html

Soreczki malagosiu, ale przydałyby się lepsze zdjęcia Tinka.  Wiem, że to trudne, ale ludziska to w większości wzrokowcy i nic na to nie poradzimy.

A Wawer, TZ-towi i Karo długich lat szczęścia życzę :)  Dogomaniacki dom, to najlepsze, co się Karo mogło zdarzyć 5a9c75bf238a4_serce3.gif.650d6f53a7b8fb9d9a6ddf2deae6b1bb.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...