Jump to content
Dogomania

Rodzice ZKWP a szczeniaki ClubCanisFelis


Mee_

Recommended Posts

Witam,  szukam dla siebie wymarzonego przyjaciela. Oglądam i oglądam ogłoszenia, czytam porady i już wydaje mi się, że znalazłam to co chciałam

i jest opis  "odrobaczone , zaszczepione i z rodowodem (do 3 pokoleń) z Clubu Canis Felis gotowe do odbioru" "Rodzice posiadają rodowody z ZKWP , wolne od dysplazji,są do wglądu na miejscu."

I moje pytanie do Was. Czy nie jest tak, że wszystkie szczeniaki będą miały rodowód ZKWP? Dlaczego tutaj rodzice mają rodowody z ZKWP a dzieciaki już nie? 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ! M.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Mee_ napisał:

Dlaczego tutaj rodzice mają rodowody z ZKWP a dzieciaki już nie? 

Bo to jakas bzdura...Nie daj się nabrać.(chodzi zarówno o psy,jak I koty)

"Szanowni Państwo,
w związku z coraz częstszymi informacjami o dokonywaniu zakupów kotów
z wątpliwymi rodowodami, poniżej przedstawiamy listę stowarzyszeń,
które NIE podlegają żadnej międzynarodowej organizacji felinologicznej
typu FIFe, WCF, CFA, TICA i w związku z tym, nie będą honorowane.

Poniższe stowarzyszenia drukują dokument o tytule RODOWÓD,
który jest bezwartościowy na całym świecie.

Kupując koty z hodowli zarejestrowanych w poniższych stowarzyszeniach
nie ma gwarancji czystości rasy,
co za tym idzie rzetelności danych rodziców i przodków.

1) Canis e Catus - Ogólnopolski Niezależny Związek Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych
2) Canis Felis - Club Rasowych Psów i Kotów Canis Felis
3) Domin - Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt "Domin""

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Mee_ napisał:

I moje pytanie do Was. Czy nie jest tak, że wszystkie szczeniaki będą miały rodowód ZKWP? Dlaczego tutaj rodzice mają rodowody z ZKWP a dzieciaki już nie?

Nie. cytuje text ze strony oddziału ZkWP w Słupsku

[...]Jeżeli chcemy mieć prawdziwego psa rasowego to nie wystarczy nam byle papier, potrzebny nam rodowód FCI (Fédération Cynologique Internationale). Pies otrzyma w Związku Kynologicznym taki rodowód na podstawie metryki, którą razem z psem powinien nam dać hodowca. Aby szczeniak otrzymał metrykę musi urodzić się w hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym, a rodzice muszą posiadać uprawnienia hodowlane.[...]

Nie daj się nabrać - rodzice mają rodowody ale nie mają uprawnień hodowlanych. Ten producent  kupił psa i sukę żeby wykorzystać ich do masowego rozrodu.

Nie chodził na wystawy, bo mu się to nie opłaca. Przed wystawą i nie tylko, cały czas trzeba  takiego psa, pielęgnować, dbać o psychikę żywienie zdrowie -nie opłaca mu sie to.

A tak wogóle to bardzo fajnie że pytasz.. bardzo bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym na wystawie czy przeglądzie hodowlanym może okazać się, że jak najbardziej rodowodowy pies ma wady dyskwalifikujące - są wady, które nie są dziedziczne wprost - np po obu rodzicach wolnych od dysplazji czy z prawidłowym uzębieniem może urodzić się szczeniak z dyskwalifikującymi brakami zębowymi lub ujawnioną później dysplazją, po psie z oboma jądrami może urodzić się wnęter. Czyli rodzice byli nosicielami jakiejś wady nie ujawniającej się w fenotypie, a ich potomek z ujawnionymi wadami ma rodowód, ale nie dostanie uprawnień hodowlanych w ZKwP. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...