Jump to content
Dogomania

Dcdc zaproszenie!!!


drado

Recommended Posts

[I][FONT=Arial]Bardzo proszę o przeklejanie tego listu w miejsca, które odwiedzają miłośnicy latających psów![/FONT][/I]

[FONT=Arial]Witam wszystkich miłośników dogfrisbee i rozpoczynam wybudzanie z zimowego snu![/FONT]

[FONT=Arial]Ogłaszam oficjalnie czwartą edycję Dog Chow Disc Cup![/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Arial]Mówi się o jakimś kryzysie, a my rośniemy! Do sprawdzonych i uznanych lokalizacji Wrocław, Sopot, Warszawa, w tym roku dodaliśmy Chorzów. Właśnie tam zaczniemy 2-3 maja 2009. Uwaga, z poprzednio anonsowanych Pól Marsowych przenosimy się do ROSARIUM![/FONT]
[*][FONT=Arial]Formularze zgłoszeniowe już działają można je wszystkie znaleźć tutaj: [URL="http://www.discbusters.com/disc_cup_07_0.html"][COLOR=#000000]http://www.discbusters.com/disc_cup_07_0.html[/COLOR][/URL][/FONT]
[*][FONT=Arial]Przypominam, pierwsze zgłoszone teamy, będą miały ostatnie numery na liście startowej, więc jeśli lubisz startować z numerem pierwszym, powinieneś poczekać do samego końca z zapisami:-P[/FONT]
[*][FONT=Arial]Zaprosiliśmy nowych sędziów z zagranicy – Chris Jolink w Chorzowie, Lidia Stobbe w Sopocie i Wrocławiu i wreszcie sama Melissa Heeter we Wrocławiu![/FONT]
[*][FONT=Arial]Young Dogs i Starters będą rozgrywane w każdej z 4 lokalizacji, z wyjątkiem Finału Krajowego[/FONT]
[*][FONT=Arial]Po raz pierwszy w Polsce rozegramy Super-Pro Toss & Fetch, z dodatkowo premiowaną strefą, maksymalna ilość punktów – 25.[/FONT]
[*][FONT=Arial]W każdej z 4 kwalifikacji do Finału Krajowego w dywizji Freestyle’owej, (Open) będą kwalifikować się zdobywcy 3 pierwszych miejsc w rankingu końcowym oraz, z Dzikimi Kartami, 2 teamy z najwyższymi wynikami we Freestyle (razem 21 miejsc!!!, w tym dodatkowa Dzika Karta w Warszawie) [/FONT]
[*][FONT=Arial]W każdej z 4 kwalifikacji do Finału Krajowego w Dywizji Super Pro Toss & Fetch będą kwalifikować się zdobywcy 5 pierwszych miejsc w rankingu końcowym, dodatkowo, z dzikimi kartami, KAŻDY team, który podczas rozgrywania jakiejkolwiek konkurencji uzyska min. 22,5 pkt. (dotyczy również Young Dogs oraz Starters!)[/FONT]
[*][FONT=Arial]We Wrocławiu DCDC będzie Europejską Kwalifikacją do Finałów Światowych USDDN, dla teamów z naszego Kraju, które właśnie we Wrocławiu zakwalifikują się do Finałów w Cartersville, Sponsor Dog Chow przewidział szczególne (tajemnicze na razie) nagrody![/FONT]
[*][FONT=Arial]Lada chwila będziemy mieli jeszcze jedną niespodziankę, portal miłośników dogfrisbee [URL="http://www.lataj%C4%85cepsy.pl/"][COLOR=#000000]www.latającepsy.pl[/COLOR][/URL] [/FONT]
[*][FONT=Arial]Wszyscy nowi (ludzcy:-) uczestnicy DCDC otrzymają torbę na dyski Dog Chow, a wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji, praktyczny prezent od Sponsora.[/FONT]
[*][FONT=Arial]Sponsor Dog Chow zapewni jak zwykle dyski do wykorzystania podczas zawodów. Będą to sprawdzone i uznane Wham O Flex Fastback.[/FONT]
[*][FONT=Arial]Tytułów z roku 2008 bronią Ania & Arsi oraz Michał & Nico[/FONT]
[/LIST]

[FONT=Arial]Zapraszam serdecznie na Dog Chow Disc Cup 2009! [/FONT]

[FONT=Arial]W imieniu Komitetu Sterującego[/FONT]

[FONT=Arial]Dariusz Radomski[/FONT]
[FONT=Arial][URL="http://www.dogfrisbee.pl/"]www.dogfrisbee.pl[/URL][/FONT]
[FONT=Arial][URL="http://www.latajacepsy.pl/"]www.latajacepsy.pl[/URL][/FONT]
[FONT=Arial][URL="http://www.discbusters.com/"]www.discbusters.com[/URL][/FONT]

[B][FONT=Arial]Uwaga! [/FONT][/B][B][FONT=Arial]USDDN rozszerzył znacznie gamę dysków, które można wykorzystywać na[/FONT][/B][B][FONT=Arial]zawodach. [/FONT][/B][B][FONT=Arial]To wspaniała wiadomość dla miłośników Jawz’ów. Pełny spis (Freestyle), oto cytat z najnowszego regulaminu USDDN:[/FONT][/B]
[B][FONT=Arial]Standard Large Discs: Between 9 - 9.5 Inches in Diameter & Less Than 115 grams[/FONT][/B]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Wham-O: Fastback Standard, Flex & Super Flex [/FONT]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] DTW: Chomper Standard, Flex & SuperFlex [/FONT]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Innova Hero: 235's: AIR and Xtra [/FONT]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] DogStar: Standard and Crusher [/FONT]
[B][FONT=Arial]Standard Medium Discs: Between 8.5 to 8.75 Inches in Diameter & Less Than 115 grams[/FONT][/B]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Innova Hero: 215's: Sonic, Super Sonic, Sonic Xtra [/FONT]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Hyperflite: K-10 Competition Standard, Frostbite, UV & Midnight Sun [/FONT]
[B][FONT=Arial]Heavy Large Discs: Between 9 - 9.5 Inches in Diameter & between 130 grams and 145 grams[/FONT][/B]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Innova Eurablend [/FONT]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Innova Hero: 235's: Super Hero/K9 Candy, SuperStars, SuperSwirls [/FONT]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] DogStar: Crusher Heavy & Crusher T-Rex [/FONT]
[B][FONT=Arial]Heavy Medium Discs": Between 8.5 to 8.75 Inches in Diameter & between 130 grams and 145 grams[/FONT][/B]
[FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Hyperflite: Jawz (All variants of Jawz - HyperFlex, XComp, Standard) [/FONT]
[B][FONT=Arial]Small Dog Discs: Between 6.25 and 7 Inches in Diameter and between 40 grams and 90 grams[/FONT][/B]
[FONT=Arial] Innova Hero: Pup 160's [/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Arial][/FONT][FONT=Arial] Hyperflite: Pup Jawz, Pup Frostbite, Pup Competition Standard[/FONT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ewelina, program będzie podany, jak będę miał większą jasność w kwestii ilości zgłoszeń. Myślę, że stanie się to dość szybko, najpóźniej na początku kwietnia.

[LIST]
[*]Jeśli będzie mało zgłoszeń, zdobimy zawody jednodniowe, czyli rozegramy wszystko 3 maja.
[*]Jeśli będzie zgłoszeń trochę za dużo na jeden dzień, pierwszą rundę Super Pro przerzucimy na popołudnie 2 maja.
[*]Jeśli natomiast ilości zgłoszeń będzie zdecydowanie za dużo na jeden dzień, zrobimy zawody dwudniowe.
[/LIST]
Ilość zgłoszeń, które wpłynęły po pierwszym dniu od ogłoszenia raczej nie pozostawia złudzeń, że jeden dzień, to będzie zbyt mało. :razz:
[URL="http://www.discbusters.com/disc_cup_07_6.html"]lista startowa Chorzów: klik!![/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Od-Nowa']i z wielkim żalem w sercu,że nie wystartujemy... [U]do kiedy ostatecznie można się zgłaszać na Wrocław?[/U] a nóż widelec się coś odmieni...[/quote]
z zasady listę zamykamy tydzień przed zawodami.
Nie bój się wystąpić w starters, to bardzo lajtowa kategoria, tylko 90 sekund i nikt nie oczekuje od Ciebie cudów. Choć, z drugiej strony prawie zawsze zdarza się jakiś spektakularny debiut:-o.

Link to comment
Share on other sites

drado, jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie - czy rano przed rozpoczęciem zawodów lub w przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami można wejść na plac rozgrzać psa i oswoić z miejscem tak jak to ma miejsce w czasie oczekiwania na wyniki końcowe?
czy to tylko taki szczyt marzeń... niemożliwy do zrealizowania ze względów organizacyjnych?

Mam bardzo strachliwe suczysko... jednak jak przełamie strach idzie za dyskiem niczym lew. Jednak tyle nowych czynnników jak plac, tłum, muzyka, namioty, flagi może ją zupełnie zablokować na wejściu a wtedy ani rusz...
Pocieszam się,że w zeszłym roku siedziała w pierwszej lini skupiona tylko i wyłącznie na latających nad polem talerzach.

Link to comment
Share on other sites

Podczas trwania zawodów nie będzie to możliwe. To, co czasem w miarę mozliwości robimy, to krótki trening przed Toss & Fetch, dla wyboru strony, znalezienia ustawienia ręki, pozycji wyrzutu.
Zwykle obok pola jest kawałek placu na którym można rozgrzać siebie i psa.
Jeśli przed rozpoczęciem zawodów będzie chwila i przyjdziesz z psem, nie widzę problemu, żeby przez chwilę pobawić się na placu. Jednak weź pod uwagę fakt, że podczas zawodów będą zupełnie inne warunki, a juz na pewno więcej ludzi.
Psy świetnie radzą sobie w atmosferze zawodów. W zasadzie jedyne ucieczki z placu jakie się zdarzają, dotyczą psów, które wypatrzą wśród publiczności kogoś znajomego, członka rodziny, właściciela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']dostępne do bezpłatnego wykorzystania na zawodach będą dyski Wham-O Flex Fastback. Oczywiście każdy może przyjść z własnymi dyskami, o ile są wymienione na liście dysków dopuszczonych.[/quote]


hehe źle sie wyraziłam, chodziło mi o to czy będzie można mieć te małe dyski, bo moja suka dużych nie łapie ( z powodów mikrych rozmiarów), bo sie namyślam czyby z nią nie zadebiutować. Ale to tylko takie marzonko małe ;) Ale dzieki za odpowiedź. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Zatem masz do wyboru:
Hero: Pup 160's [/FONT][FONT=Arial]
Pup Jawz,
Pup Frostbite,
Pup Competition Standard
Nie jest łatwą sztuka rzucać takimi małymi dyskami, choć parę razy w życiu widziałem dobre występy. Najlepsza była chyba Rosjanka, która we Wrocławiu na ME zajęła 2 miejsce w Starters, z malutkim pieskiem i malutkimi dyskami.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado'][FONT=Arial]Zatem masz do wyboru:[/FONT]
[FONT=Arial]Hero: Pup 160's [/FONT]
[FONT=Arial]Pup Jawz, [/FONT]
[FONT=Arial]Pup Frostbite, [/FONT]
[FONT=Arial]Pup Competition Standard[/FONT]
[FONT=Arial]Nie jest łatwą sztuka rzucać takimi małymi dyskami, choć parę razy w życiu widziałem dobre występy. Najlepsza była chyba Rosjanka, która we Wrocławiu na ME zajęła 2 miejsce w Starters, z malutkim pieskiem i malutkimi dyskami.[/FONT]
[/quote]


Nie powiem, zeby było łatwo, ale napewno łatwiej dla mojej suczy łapie sie te mniejsze. My na jakieś większe sukcesy to nie liczymy :evil_lol: Dzięki za odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']
Psy świetnie radzą sobie w atmosferze zawodów. W zasadzie jedyne ucieczki z placu jakie się zdarzają, dotyczą psów, które wypatrzą wśród publiczności kogoś znajomego, członka rodziny, właściciela.[/quote]


Ale czy pies nie przyzwyczajony do takiej atmosfery sobie poradzi? Tzn. czy nagle nie stwierdzi, ze ciekawiej będzie pobiegać sobie z tymi wszystkimi psami, a nie za dyskami? Tego boje się najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;)

ucieczki z placu się nie boję bo w chwilach panicznego strachu siada przy mnie. Nic wtedy nie widzi i nie słyszy... i po zabawie.
no ale nie ma co marudzić. jest jeszcze trochę czasu i wiele może się zmienić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia']Ale czy pies nie przyzwyczajony do takiej atmosfery sobie poradzi? Tzn. czy nagle nie stwierdzi, ze ciekawiej będzie pobiegać sobie z tymi wszystkimi psami, a nie za dyskami? Tego boje się najbardziej.[/quote]
to może się zdarzyć w każdym z psich sportów. Ja uważam, że decydująca jest relacja człowiek - pies. Jeśli to, co mu proponujemy jest dla psa atrakcyjniejsze od tego, co dzieje się wokół, nie pójdzie tam, gdzie jest mniej ciekawie. Psa można:
1. Zmusić, żeby coś zrobił, choć nie do końca ma na to ochotę
2. Przekupić (np. jedzeniem) żeby do nas przyszedł i coś dla nas zrobił, choć za nami nie przepada i nie do konca ma ochotę do nas przyjść
3. Można też sprawić, że pies będzie [U]chciał[/U] coś z nami robić, że będzie chciał zrobić [U]sobie[/U] przyjemność współpracując z nami, że będzie z entuzjazmem reagował na nasze propozycje. Niezależnie, czy to będzie obedience, frisbee, czy agility, czy rzucanie patykiem w parku.

Jeśli Twoja relacja z psem jest taka, jak w punkcie 3., w ogóle nie powinnaś się obawiać.
Jeśli nie, jest jeszcze chwila na poprawienie relacji i powinno być OK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']
Jeśli Twoja relacja z psem jest taka, jak w punkcie 3., w ogóle nie powinnaś się obawiać.
Jeśli nie, jest jeszcze chwila na poprawienie relacji i powinno być OK[/quote]

A czy do maja można zdażyć?*


I mam pytanie, czy jeżeli sie zgłosimy i powiedźmy tydzień przez zawodami stwierdze, że jednak nie damy rady wystartować to co? Mam to komuś zgłosić wcześniej? Czy jest jakaś kara pieniężna za rezygnacje?*

Link to comment
Share on other sites

nie ma żadnej kary:crazyeye: pieniężnej, bo nie ma żadnej przedpłaty. Nie ma żadnej konsekwencji wycofania, jedyne o co proszę, to o informację o rezygnacji. Najgorzej jest, jak ktoś się zarejestruje, a potem bez słowa nie przyjedzie, to rodzi sporo komplikacji. Zdarza się to niezwykle rzadko, bo dogfrisbiarze są bardzo fair.
Przez miesiąc można zrobić naprawdę dużo, rozkwitnie wiosna, będzie się chciało spędzać dużo czasu na powietrzu z psem, zniknie depresja - trzeba być dobrej myśli:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']nie ma żadnej kary:crazyeye: pieniężnej, bo nie ma żadnej przedpłaty. Nie ma żadnej konsekwencji wycofania, jedyne o co proszę, to o informację o rezygnacji. Najgorzej jest, jak ktoś się zarejestruje, a potem bez słowa nie przyjedzie, to rodzi sporo komplikacji. Zdarza się to niezwykle rzadko, bo dogfrisbiarze są bardzo fair.
Przez miesiąc można zrobić naprawdę dużo, rozkwitnie wiosna, będzie się chciało spędzać dużo czasu na powietrzu z psem, zniknie depresja - trzeba być dobrej myśli:lol:[/quote]
Tak mi się wydawało, ale wolałam zapytać. Co do wiosny to trace nadzieję, bo u nas ciagle pada snieg:shake: Postanowiłam jednak nie zgłaszać nas do zawodów tylko przyjechać przyzwyczaić psa do atmosfery i może w innym mieście wystartować;)

Link to comment
Share on other sites

e tam, wiosna... przereklamowane :eviltong: śnieg - to jest to!

mam jeszcze jedno pytanie...
czy startując w starters trzeba przygotować 2 osobne układy freestyle + obowiązkowo T&F ?? czy można się zapisać na tylko jeden freestyle?
jak to jest ????

Link to comment
Share on other sites

Też mam pytanie o dyski ;)
W tym starym regulaminie: [URL]http://www.discbusters.com/pdf/rules_free.pdf[/URL] jest fragment mówiący, że [quote]Jakkolwiek dla psów o wzroście 15 cali (37,5cm) lub mniej można używać każdego bezpiecznego latającego dysku.[/quote]Jak to teraz wygląda? Tylko dyski z listy, nawet dla maluchów czy ten przepis nadal obowiązuje? [tak pytam, bo softów tam nie ma ;)]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Od-Nowa']
czy startując w starters trzeba przygotować 2 osobne układy freestyle + obowiązkowo T&F ?? czy można się zapisać na tylko jeden freestyle?
jak to jest ????[/quote]
możesz wystapić dwukrotnie z tym samym programem (to częsta praktyka, dotyczy również najlepszych). Rezygnacja z rundy jednak oznacza zero punktów za nią i miejsce w rankingu na końcu gwarantowane;). Zapisując się do starters masz prawo startu w dwóch rundach freestyle i jednej Toss & Fetch

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Też mam pytanie o dyski ;)
W tym starym regulaminie: [URL]http://www.discbusters.com/pdf/rules_free.pdf[/URL] jest fragment mówiący, że Jak to teraz wygląda? Tylko dyski z listy, nawet dla maluchów czy ten przepis nadal obowiązuje? [tak pytam, bo softów tam nie ma ;)][/quote]

Zmiany w regulaminie USDDN są dość świeże, wersja polska jest w przygotowaniu.
Możesz bez problemu wystąpić z softflite'ami na DCDC organizator ma prawo stosować odstępstwa, np. 90 sekund w starters, zamiast 120.
Jedynie we Wrocławiu, gdzie będzie oficjalna kwalifikacja USDDN (w głownej dywizji freestyle'owej) dysk spoza listy może być co najmniej przedmiotem dyskusji. Mogę o to zapytać Melissę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']Zmiany w regulaminie USDDN są dość świeże, wersja polska jest w przygotowaniu.
Możesz bez problemu wystąpić z softflite'ami na DCDC organizator ma prawo stosować odstępstwa, np. 90 sekund w starters, zamiast 120.
Jedynie we Wrocławiu, gdzie będzie oficjalna kwalifikacja USDDN (w głownej dywizji freestyle'owej) dysk spoza listy może być co najmniej przedmiotem dyskusji. Mogę o to zapytać Melissę.[/quote]
Dziękuję za odpowiedź :)

Nie, nie, nie ma najmniejszej potrzeby, tak przy okazji zapytałam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...