Jump to content
Dogomania

pies boi się wychodzić na dwór


Darek Hari

Recommended Posts

Piesek ma półtora roku. Do grudnia nigdy nie miał dość spacerów. W grudniu miał spotkanie z petardą (wystrzeliła 50 m od niego) i przez tydzień bał się wychodzić. Potem nowy rok i tydzień po wystrzałach noworocznych było już ok. Potem nagle po jakichś trzech tygodniach w czasie spaceru ok 10 na wybiegu na którym nigdy nic złego mu się nie stało nagle popatrzył z lękiem w niebo po czym dał dyla do domu z podkulonym ogonem i pyszczkiem przy ziemi. Trwało to tydzień po czym znów zaczął się uspokajać. Przez dwa tygodnie było lepiej i od przedwczoraj znów to samo. Nie wiem, czy może mieć to jakieś znaczenie, ale oba przypadki zdarzyły się, gdy spadła temperatura i nadciągnął wyż. Nie wiem, czy to jakiś przypadek neurologiczny, meteoroopatia czy jakiś błąd, który nieświadomie popełniliśmy. Czy komuś przydarzyło się coś podobnego?

Link to comment
Share on other sites

Tak.Mój pies też panicznie bał się nieoczekiwanych hałasów,huku.Pamietaj,że pies ma słuch,o jakim my mozemy pomarzyć,słyszy więcej.Być może usłyszał samolot...

Myslę,że młody sie oswoi.Ja,idąc za radą Trenera -"przebawiałam" lęki.Bez żadnego 'ciućkania','nio nie bój się,nio nie bój" itp.Zabawka w ręce I - bawiiiimy się!Wystarczało krótkie "jest ok",komenda siad,smakuś,zabawa.Lęk został oswojony.No...chyba,że samolot przekracza barierę dzwięku,a to...gorzej. :)Ale to I człowieka wkurza.

Bądz dobrej myśli.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

biedak...ale skoro miał przerwy w baniu sie,jest nadzieja,że to przerobi.

słuchaj - u nas (na wsi sielskiej),rolnicy w ochronie kukurydzy przed dzikami,instalowali armatki hukowe..myslałam,że tego moje Maleństwo nie przeskoczy...a jednak,dała radę.

Poza tym - u Twojego piecha to zespół pourazowy,bo petarda,to jednak nie jest infradzwięk.Powoli,spokojnie,konsekwentnie.Moja na początku tez patrzyła na mnie jak na debila,jak wyciągałam rękę ze smakolem I szarpakiem,a ona chciala wyłącznie nawiać.Ja zostawałam w miejscu.Dacie radę.

Jeszcze jedno...to wprawdzie mlodziutki pies,ale....na wszelki wypadek oznacz poziomy hormonow tarczycowych.

p.s moze przy wyzszej temperaturze jest lepsza słyszalność?Tak,czy siak - pies slyszy to,czego my nie slyszymy.

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies w mniejszym czy większym stopniu jest meteoropatą, doskonale odbiera zmiany ciśnienia, pogody, nadciągającą wichurę czy burzę (przed burzą - ładunki elektrostatyczne).  Zwierzęta wiedzą o tym znacznie wcześniej niż  my. Jeśli którekolwiek z tych zjawisk skojarzy dodatkowo z czymś, co odczuł jako zagrożenie -  będzie szukać bezpiecznego miejsca. Ale wszelki wypadek sprawdziłabym także, jak pisze Bou, poziomy hormonów tarczycowych.

Moja suka zawsze w zimie sygnalizowała zwiększonym pragnieniem nadciągający mróz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...