Jump to content
Dogomania

Pomocy! Dieta dla alergika na surwity!


Boksia hopsia

Recommended Posts

Hej jestem tu nowa wiec z gory prosze o wyrozumialosc.

Mam sunie w wieku 6 mies rasy bokser, kolejny raz ma ona zapalenie ukladu moczowego - potwierdzone badaniami. Ostatnio byla leczona przez miesiac a potem miala zakwaszany mocz aby pozbyc sie kamieni surwitowych po przez kwasny odczyn bo miala zasadowy.

Przez krotki czas bylo ok ale nie chciala za bardzo jesc wiec musialam kombinowac. Teraz kolejny raz powrot choroby , jest chuda leci jej siersc , nic nie chce jesc :( jutro zaczynamy z antybiotykami. Dodatkowo troszke ma podwyzszone TLI - trzustka. Czy powinnam sie martwic? 

Problem taki ze ona w ogole nie chce jesc a nie moge znalezc zadnej karmy na surwity dla alergikow ;(( mala ma alergie na kurczaka ! We wszystkich karmach RC Purina Hills Vet Life itp jest dodatek kurczaka...nie wiem co robic ;( ona strasznie sie meczy. Wet kazal jeszcze zrobic badanie na giardie i Usg i kal na strawnosc powtorzyc bo trypsyna wyszla 0% ale moze dla tego ze za pozno byla zbadana probka.

Kiedy mala juz cos zje to przelatuje to przez nia i zaraz jest glodna , przestala nawet tolerowac swoja karme na ktorej byla :( (Acana) zna ktos jakies karmy urinary bez kurczaka? 

Prosze o pomoc ja i mala chorowitka Nensi.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiednie leczenie I dobrze dobrana dieta - pozwalają wyleczyć kamicę STRUWITOWĄ w 3- 6 m-cy.Struwity stosunkowo łatwo sie rozpuszczają.Zanim dostanie antybiotyk warto zrobic badanie w kierunku lamblii (wyłącznie testem Elisa,nie mikroskopowo!).Znajdz weta zajmującego się urologią,to młody pies,warto teraz zainwestować w dobrego lekarza,zeby doprowadzic psa do porządku:)Trzeba również sprawdzić co się dzieje z trzustką,bo tu może być problem.To młody pies,musi trafic do dobrego weta.(jak każdy,ale młody - szczególnie,jeśli nie chcesz przez cale jej zycie wozić się z problemami).

Jeśli chodzi o karmy,to przewertuj internet,z pewnością cos znajdziesz.

Powodzenia Wam.

Link to comment
Share on other sites

Szukalam juz kilka godz w necie i kazda karma lecznicza typu renal czy surwite ma cos z kurczaka w swoim skladzie ;( moge jej gotowac ale jak mam suplementowac jej diete skoro ona musi miec obnizony poziom bialka , fosforu, potasu , nagnezu i tluszczu? 

Dzis zrobilam badanie Elisa na lambie nic nie wyszlo nie ma ich :) ale TLI jest lekko podwyzszone wiec jest zapalenie , mocz wyszedl zle. Dostala leki w zastrzyku na zapalenie trzustki i ukladu moczowego. Dieta na razie ryz z indykiem ale nie tlusto ! Siersc jej strasznie leci ;( jest chuda...powtorzymy jeszcze kal na strawnosc bo ostatnio trypsyna wyszla 0% ;( ale moze dla tego ze za pozno zostala probka zbadana. Masakra ! Celowo kupilam psa z hodowli aby byl zdorwy a ciagle od szczeniaka borykamy sie z jej chorobami. Pan z hodowli nie odbiera tel a wczesniej jak go informowalam ze Nensi choruje to kazal dodawac ryz do karmy aby papkowatych kup nie bylo i byl zdziwniony ze ona taka chorowita. Czy powinnam zadac od niego zwrotu pieniedzy za leczenie i za psa? Nerki i trzustka to wady wrodzone.  

Link to comment
Share on other sites

Skontaktuj się z hodowcą. Musicie uzgodnić warunki rekompensaty. A co do diety...psom trzustkowym dobrze jest gotować jedzenie. Masz ogromny wybór chudych mięs poza kurczakiem. Zapraszam Cię na stronę Barfne Korepetycje na FB. W prawdzie na barfa pewnie nie przejdziesz (chociaż?), ale jak zamieścisz badania i opis sytuacji z prośbą o pomoc w doborze diety, na pewno ci pomogą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za info ale na razie wet kazal leczyc nerki i przewod moczowy dla tego kaze diete urinary bo trzustka jest leczona osobno. Szczerze mowiac nie wiem juz co robic z diet nic nie ma bez kurczaka a wet mowi ze jezeli bedzie na gotowanym to za chwile problem wroci. Jakas masakra...celowo zakupilam psa z hodowli bo chcialam wykluczyc takie choroby...

Hodowca nie odbiera ode mnie tel...mysle ze nie tylko ja mam taki problem ale i inni ktorzy kupili od niego szczeniaki. Wczesniej jak go ciagle informowalam o jej chorobach i problemach to jakos sie nie przejmowal i nawet ani razu sam z siebie sie nie zainteresowal, wydaje mi sie ze dla niego sprawy rozmnazania i hodowli to zwykly czysty zysk i ma w tylku reszte. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Boksia hopsia napisał:

Nawet nie ma nic na jego temat w necie i na temat jego hodowli to tez jest dziwne...

Ech...dopiero teraz sprawdzasz hodowlę?Po zakupie psa?

Jeszcze jedno - masz rewelacyjnego weta...wynik testu Elisa w jeden dzień??

Jeśli chodzi o dietę,to mozesz gotować indyka,wołowinę,nie jestes skazana na kurczaka.

Nie da się stosować jednej karmy na problemy urologiczne,a drugiej na gastryczne (trzustka).

Posłuchałabym rady Zarki.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Boksia hopsia napisał:

Dziekuje za info ale na razie wet kazal leczyc nerki i przewod moczowy dla tego kaze diete urinary bo trzustka jest leczona osobno. Szczerze mowiac nie wiem juz co robic z diet nic nie ma bez kurczaka a wet mowi ze jezeli bedzie na gotowanym to za chwile problem wroci. Jakas masakra...celowo zakupilam psa z hodowli bo chcialam wykluczyc takie choroby...

Hodowca nie odbiera ode mnie tel...mysle ze nie tylko ja mam taki problem ale i inni ktorzy kupili od niego szczeniaki. Wczesniej jak go ciagle informowalam o jej chorobach i problemach to jakos sie nie przejmowal i nawet ani razu sam z siebie sie nie zainteresowal, wydaje mi sie ze dla niego sprawy rozmnazania i hodowli to zwykly czysty zysk i ma w tylku reszte. 

Wet się myli: dieta na trzustkę często jest to właśnie gotowane jedzenie. Np Barfiarze w przypadku problemów z trzustką podgotowują lub gotują mieszanki. Ważna jet tutaj ilość tłuszczu, tak aby nie obciążać tego organu. A czy wet dokładniej opisał co jest z tą trzustką.?

Dieta nerkowa a na struwity to nie to samo. Przy leczeniu nerek, dba się o stosunek białka do fosforu oraz poziom tego fosforu w diecie. Ponadto sprawdza się stosunek potasu do sodu w diecie.

Natomiast dieta na struwity - :) Przecież cały czas nie będziesz jej podawać Urinary i zakwaszać mocz. Problem być może tkwi w niedostatecznej podaży wody + alkaliczne jedzenie.

Posłuchaj ZARKI i jeśli możesz zmień  veta.

Link to comment
Share on other sites

Sunia ciagle mi choruje od kiedy ja zakupilam i bylam juz u 2 wet. Generalnie upieraja sie na karme aby odciazyc nerki i leczyc ciagle nawracajace zapalenie drog moczowych. Dosyc nie dawno byla przez 3 tyg na antybiotykach i znowu to samo...samo zakwaszanie moczu pastami czy tabletkami nic nie daje. Karmy nie mozemy zadnej dobrac bo wszedzie kurak jest. Gotowane odpada bo zdaniem weta dieta musi byc karma sucha ktora bedzie wlasnie odciazac nerki i leczyc drogi moczowe. Poza tyma jak mam jej suplementowac witaminami gotowane skoro na razie nie mozna obciazac nerek? 

Co do hodowli sprawdzalam ja wczesniej w zkwp czy w ogole takowa istnieje a wczesniej tylko widzialam w necie ogl o szczeniakach...ale teraz to juz najmniej istotne dla mnie...kasa leci pies chory trzeba go leczyc i nie ma co liczyc na hodowce bo i tak sie wykreci.

Na lambie Test byl na takiej bialej plytce robiony wygladal jak test ciazowy :) i pokazal sie jeden pasek. Wet chyba jakis plyn tam dodal... 

Sunia teraz malo pije wczesniej pila normalnie dodatkowo tez dolewalam zawsze wody do suchej.

TLI jest podwyzszone a trypsyna 0% czyli niewydolnosc ale ja chce wykonac jeszcze raz badanie kalu na strawnosc aby miec pewnosc. Mocz ma.duzo bakteri odczyn zasadowy kamienie fosf.magn.wp. chyba zrobie testy na alergie i pojade do urologa moze oni cos wymysla. Najgorsze jest to ze ona rosnie i potrzebuje witamin a w gotowanym co?nic nie ma wartosciowego. Wet kazal jej nic nie dodawac nie suplementowac.

Ma prawie 7 mies i wazy nie cale 19 kg :( 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Boksia hopsia napisał:

 Mocz ma.duzo bakteri odczyn zasadowy kamienie fosf.magn.wp. chyba zrobie testy na alergie i pojade do urologa moze oni cos wymysla. Najgorsze jest to ze ona rosnie i potrzebuje witamin a w gotowanym co?nic nie ma wartosciowego. Wet kazal jej nic nie dodawac nie suplementowac.

Ma prawie 7 mies i wazy nie cale 19 kg :( 

Współczuje Ci bardzo, bo weci Ci mętlik zrobili. Czy oni określili co oznacza "odciążanie nerek"?

Przydałby Ci się dobry internista + dobre badanie usg zeby potem nakierować na specjalistę. Napisz w jakiej okolicy dużego miasta jesteś,, może ktoś będzie Ci mógł doradzić.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie znam tego pana wiec nie u niego nie bylam. 

W koncu dodzwonilam sie do hodowcy ale on powiedzial ze to juz nie jego problem on sprzedal mi zdrowego psa i od leczenia i porad sa weterynarze. Powiedzial ze jego psy sa zdrowe i ze nic nikt nie zglaszal poza mna. Rowniez ze nie ma obowiazku badan szczeniakow i doroslych psow pod katem trzustki czy nerek. Twierdzi tez, ze ma swoje sprawy i nie ma czasu aby do kazdego wydzwaniac i pytac o szczeniaki.

A ja to widze tak, sprzedal kasy natrzepal i ma w tylku bo pozbyl sie klopotu. Uwazam ze hodowca  z zamilowania i pasji nie zachowuje sie w taki sposob nie powinien miec wywalone. Wrrr...

Link to comment
Share on other sites

Boksia, powoli...

1. masz umowę kupna sprzedaży psa? Jesli masz to przysługuje ci tzw rękojmia. Masz prawo do roszczeń niezależnie od zdania pana hodowcy. Poszukaj na dogomanii - temat byl szczegółowo opisywany

2. wykończysz psa antybiotykami i złą dietą. To kolo zamknięte. Żle je-choruje-dostaje antybiotyki-slabo je-choruje itd. Trzeba to przerwać i to szybko. Wet najczęściej poleca karmy suche (często tej najsłabszej jakościowo firmy). Zmień koniecznie lekarza i dietę. Jesteś z Warszawy, więc masz ogromne możliwości. Mogę Ci polecić lekarza z doświadczeniem, jednocześnie z wiedzą o karmieniu psów chorych. Zdiagnozuje i zaproponuje dietę, która pomoże psu funkcjonować. To dr Paulina Murawińka-Pogorzelska (Citi Wet). Zabierz wszystkie badania, leki i umawiaj się na wizytę. Czuję, że okaże się, że ta alergia na kurczaka też jest czymś innym.

3. Probiotyk jest niezbędny przy takich dawkach antybiotyków.

 

Link to comment
Share on other sites

Boksia...idz do porządnej lecznicy (polecam z całego serca Multivet na Gagarina),ale dr Pogorzelska tez jest super!daj spokój z domysłami i zastanów się,co teraz jest najwazniejsze - pies,czy użeranie się z pseuduchem,bo juz Ci się wszystko myli.Na początku byłas zdziwiona,ze o tej hodowli w necie cisza,teraz piszesz,ze sprawdzałaś...

Idz do dobrego weta i zaufaj mu,stosuj sie do wskazań.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witajcie bardzo dziekuje za odp sa przydatne i przepraszam was ze tak dlugo mnie nie bylo ale i ja i moja Nensi bylysmy chore na antybiotykach :( 

Nensi dostala ostatnio biegunki lalo sie z niej i bylo troche krwi wiec antybiotyk musial byc, dodatkowo znowu doszlo zapalenie pecherza potwierdzone oczywiscie badaniami wiec dostaje jeszcze po leczeniu furaginum. Powtorzylam badanie trypsyny , jednak jest to niewydolnosc trzustki;(( dostala enzymy  Amyladol i karme husse digest jagniecina i ryz. Dzis pierwszy dzien testowania.

 

Odnosnie pytan jaka to hodowla...tak legalna zkwp , sunia zakupiona za 3200 zl z metryka fci z hodowli Edmontonia z Redzin ktora prowadzi Pani Irena T.

Link to comment
Share on other sites

Wet zalecil 3 porcej karmy dziennie i na poczatek 2 razy enzymy przed posilkiem. Zaraz mala bedzie miec 8 mies a wazy tylko 18 kg :( wyglada strasznie. 

Pani powiedziala ze nie ma pieniedzy i zadnych nie odda bo musza splacac kredyt za dom i mieszkaja na wsi a tam pracy nie ma... 

Ja juz tego komentowac nie bede ...rece opadaja.

Edited by Boksia hopsia
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam, mój psiak to sunia Shih Tzu (7 lat). Ma skłonności do kamienicy i tendencje alergiczne. W przeszłości usuwany chirurgicznie struwit z pęcherza. Na USG sporadycznie widywane były jakieś farfocle w moczu. Karma, która jest już stosowana jako bytowa to Hill's c/d (sucha) + Hill's s/d (mokra). Dozujemy jej mokrą również, bo w przeszłości miała kłopoty z apetytem. Przy tej karmie nie miała odczynów alergicznych.

I tutaj dochodzimy do sedna. Od pewnego czasu nie można nigdzie dostać mokrej s/d. Kupiłem jej ostatnio na próbę Brit Veterinary Diet Struvite Turkey&Pea (i nic jej nie pouczulało). Żona jednak chce jej dobrać jak najlepszą karmę pod względem jakościowym. Do wyboru mamy (z tego co jest dostępne na rynku, w kontekście struwitów):

*) Brit Veterinary Diet Struvite Turkey&Pea - skład:  indyk 85%, woda 6%, zielony groszek 4%, olej z łososia 2%, minerały, algi suszone 0,5%, chlorek sodu 0,5%, siarczan wapnia 0,25%, substancja zakwaszająca mocz, żurawina 0,2%, mannanoligosacharydy 0,013%, fruktooligosacharydy 0,01%, jukka Mojave 0,01%, beta-glukany 0,01%, rokitnik zwyczajny 0,008%
Link: https://zooexpress.pl/brit-veterinary-diet-struvite-turkey-pea-mokra-karma-dla-psa-op-400g.html

*) TROVET ASD Urinary Struvite (dla psa) - skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (kurczak, wieprzowina), zboża (pszenica), ryby i produkty pochodzenia rybnego, olej słonecznikowy, minerały, witaminy, cukier.
Link: https://zooart.com.pl/product-pol-6189-TROVET-ASD-Urinary-Struvite-dla-psa-400g-puszka.html

*) ROYAL CANIN Urinary S/O - skład: mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (kurczak), zboża, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe (gluten kukurydziany), sole mineralne, cukry.
Link: https://zooart.com.pl/product-pol-2108-ROYAL-CANIN-Urinary-S-O-410g-puszka.html

*) Farmina Vet Life Struvite Dog - skład: filet z kurczaka, hydrolizowane białko rybne, płynne żółtko jaj, batat, wątroba z kurczaka, ryba (sardynka, tuńczyk), nasiona komosy ryżowej ekstrahowane, tłuszcz z kurczaka, olej z ryb, siemię lniane, chlorek potasu, chlorek sodu, siarczan wapnia, dwuwodny, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży (źródło mannooligosacharydów), suszone drożdże piwne.
Link: https://zooart.com.pl/product-pol-22634-Farmina-Vet-Life-Struvite-Dog-300g.html

Co byście dobrali na naszym miejscu? Czy macie jakieś doświadczenia z tymi karmami. Bardzo proszę o fachowe i rzeczowe komentarze / doświadczenia, nie zależy mi na mądrościach i kąśliwych uwagach internetowych filozofów.

Z góry dziękuje za pomoc.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...