Jump to content
Dogomania

Bezogonka Bambi w ds :), Łaciatka - adopcja ze schroniska, słodka buraska Majeczka pojechała do ds :).


Onaa

Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim :).

Bambi ma dom k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,34_RW_orig.

 

 

Państwo zdecydowali się dać domek Bambi. Rozmawiałam dzisiaj długo z Panią, pani sympatyczna i odpowiedzialna i myślę, że to będzie dobry dom. Pani teraz jest w domu i opiekuje się Córeczką. Będzie więc miała dużo czasu dla Bambi. Zarówno pani jak i pan mieli wcześniej psiaki. Natomiast Bambi to będzie ich pierwszy wspólny pupil.

Prosiłam Szafirkę o wizytę przedadopcyjną, ale myślę że to tylko formalność. Adopcja będzie za kilka dni, ponieważ Państwo wyjeżdżają we wtorek na cały dzień. Mam tylko nadzieję że ten kaszel Bambusi to nic poważnego. Ale pani już mnie pytała kiedy iść z sunieczką na wizytę kontrolną do weta.

I jeszcze mam pytanko odnośnie czipa, Bambi ma czipa ze schroniska, czy wiecie jak zmienić dane właściciela w czipie ? Czy to przez internet się robi czy jakoś inaczej ?

 

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Onaa napisał:

Dzień dobry Wszystkim :).

Bambi ma dom k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,34_RW_orig.

 

 

Państwo zdecydowali się dać domek Bambi. Rozmawiałam dzisiaj długo z Panią, pani sympatyczna i odpowiedzialna i myślę, że to będzie dobry dom. Pani teraz jest w domu i opiekuje się Córeczką. Będzie więc miała dużo czasu dla Bambi. Zarówno pani jak i pan mieli wcześniej psiaki. Natomiast Bambi to będzie ich pierwszy wspólny pupil.

Prosiłam Szafirkę o wizytę przedadopcyjną, ale myślę że to tylko formalność. Adopcja będzie za kilka dni, ponieważ Państwo wyjeżdżają we wtorek na cały dzień. Mam tylko nadzieję że ten kaszel Bambusi to nic poważnego. Ale pani już mnie pytała kiedy iść z sunieczką na wizytę kontrolną do weta.

I jeszcze mam pytanko odnośnie czipa, Bambi ma czipa ze schroniska, czy wiecie jak zmienić dane właściciela w czipie ? Czy to przez internet się robi czy jakoś inaczej ?

 

Czip ze schronu nie jest nigdzie zarejestrowany tylko jest wszczepiony. Można przez internet wprowadzić do Międzynarodowej Bazy Danych Safe Animal.Koszt to 39,00zł.

Nie wiem jak to chcesz rozwiązać,jeżeli chcesz być spokojna,że czip został zarejestrowany to możesz to sama zrobić albo zlecić adoptującym wprowadzenie danych do Bazy.Na umowie(jeden egzemplarz umowy powinien trafić do Ciebie,drugi dla Hani a trzeci dla adoptujących) będzie wpisany nr. czipa(Hania wpisuje),także jest w książeczce a więc adoptujący ma nr. Ja mając umowę adopcyjną(Hania mi ją przekazuje) sprawdzam sobie czy czip został zarejestrowany przez adoptujących.Bogusik będąc w kontakcie z adoptującymi zwraca na to szczególnie uwagę ale wiadomo może być różnie.Wiem też,że naprawdę w wyjątkowej sytuacji jak się poprosi Hanię to Hania jedzie do swojego weta i prosi o wpisanie czipu do Bazy.Wtedy to jest bezpłatne.

Link to comment
Share on other sites

Jakby co to ja mam konto na Safe Animal i mogę wprowadzić dane. Koszt to 39zł.

Ja osobiście wolę sama wprowadzic bo mam pewność że są wprowadzone i w przypadku zwrotu z adopcji (odpukać ale mi się tak zdarzyło w przypadku Malwinki czy Ivo) mogłam wejść i edytować dane, zmienić na dane nowego właściciela).

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie ostatnie dni przyniosły kilka domków, może to wreszcie czas kiedy wiosna przyniesie więcej dobrych domów nie tylko dla małych młodych psinek ale także dla tych już długo czekających, dla starych, z problemami!

Anula, Sara - dziękuję za info.

Gusiaczku, jeśli w nowym domku Bambi wszystko będzie dobrze to już myślę o jej następczyni jeśli tylko mi pomożecie pomóc kolejnemu psiaczkowi.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Onaa napisał:

Gusiaczku, jeśli w nowym domku Bambi wszystko będzie dobrze to już myślę o jej następczyni jeśli tylko mi pomożecie pomóc kolejnemu psiaczkowi.

Ze swej strony mogę pomagać jedynie bazarkami - jeszcze trochę książek mam na zbyciu, tylko czy chętni będą -  ileż można książek kupować? ;)

Link to comment
Share on other sites

Jutro zadzwonię do Pani i umówię się na wizytę i przywiezienie Bambi. Mam nadzieję, że do środy będzie już wszystko dobrze. Dzisiejsza noc była spokojniejsza i dzień też. Oby nic się nie rozwinęło. Na dwór wychodzimy tylko na kilka minut.

Link to comment
Share on other sites

No, Bambi - zdrowiej, bo do domku czas :)

JAK JA SIĘ CIESZĘ :) Bambi nie zdążyła się aż tak przyzwyczaić do szafirków, więc aklimatyzacja w Domku powinna przejść w miarę dobrze.

Co do chipu, osobiście też wolę sama wprowadzić do bazy danych. Ludzi nie upilnujesz, a tak masz spokojne serce, że wszystko zrobione jak należy :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Witam wieczorkiem , dziękuję że jesteście z Bambusią 47189505_1249553689__1Q_orig.gif.

Szafirka mi pisała, że Bambi lżej kaszle. A w środę przeprowadzka do nowego domku :).

No to teraz tylko żeby dziewczyna całkiem wyzdrowiała do wyjazdu do domu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...