Jump to content
Dogomania

Mufcia z Radys zamieniła schroniskową samotność na cztery pary rąk do głaskania :D.


Onaa

Recommended Posts

A ja wciąż myślę jak to zrobić, żeby Mufak wyjechała jednak jutro z Radys? Te prognozy o minus 20 stopniach, które mają być w czasie najbliższych nocy są porażające :(

Onaa, ile na start potrzeba (transport, pierwsza wizyta u weta)? Ile się już uzbierało jednorazowych deklracji? Rozumiem, że głownie zależy Ci na stałych, bo to one są kluczowe przy dłuższym pobycie suni w hotelu czy dt? Ile stałych musi się uzbierać? 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

A ja wciąż myślę jak to zrobić, żeby Mufak wyjechała jednak jutro z Radys? Te prognozy o minus 20 stopniach, które mają być w czasie najbliższych nocy są porażające :(

Onaa, ile na start potrzeba (transport, pierwsza wizyta u weta)? Ile się już uzbierało jednorazowych deklracji? Rozumiem, że głownie zależy Ci na stałych, bo to one są kluczowe przy dłuższym pobycie suni w hotelu czy dt? Ile stałych musi się uzbierać? 

Nie wiem skąd teraz takie straszne mrozy jak już prawie marzec i jakoś mrożnej zimy nie było do tej pory :(. Też się martwię jak te biedne psiaki to zniosą :(.

Na start to koszty transportu, wizyty u weta i sterylki  - 250+50+300 = 600 ? ale to chyba minimum, już nie pamiętam jakie są koszty sterylizacji bo dawno nie miałam pod opieką suczki.

Na miesięczny pobyt potrzeba 300zł - teraz stałych deklaracji jest 40zł :(.

No i transport musi być do Krakowa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Onaa napisał:

Nie wiem skąd teraz takie straszne mrozy jak już prawie marzec i jakoś mrożnej zimy nie było do tej pory :(. Też się martwię jak te biedne psiaki to zniosą :(.

Na start to koszty transportu, wizyty u weta i sterylki  - 250+50+300 = 600 ? ale to chyba minimum, już nie pamiętam jakie są koszty sterylizacji bo dawno nie miałam pod opieką suczki. Na miesięczny pobyt potrzeba 300zł - teraz stałych deklaracji jest 40zł :(.

 

 

Te mrozy o tej porze to efekt ocieplania się klimatu. Za napływ ciepłego lub zimnego powietrza w różne rejony odpowiedzalne są między innymi prądy morskie, za nasz rejon jest odpowiedzialny min. prąd polarny zlokalizowany przy biegunie północnym. I na skutek globalnego ocieplenia ten prąd słabnie - ale, że słabnie, nie znaczy, że to dobrze, bo słaby nie jest w stanie "utrzymać" mas polarnego bardzo zimnego powietrza tam, gdzie jest ich miejsce, czyli przy biegunie. I te masy lodowatego powietrza rozchodzą się po Europie. Słyszałam, że nawet do Hiszpanii ma dotrzeć ta fala zimna. To tyle - tak bardzo skrótowo i bardzo nieprofesjonalnie. 

Wracając do bohaterki wątku, czyli Mufki - od marca dam jej jednak deklrację stałą. Zapisz ode mnie 20 zł, jakoś postaram się dźwignąć budżet domowy mimo wszystko  :) Jeśli spłyną do mnie jeszcze pieniądze z dodatkowej roboty, na które nie mam wielkich widoków, ale może cud się stanie, to jeszcze coś na początku marca dorzucę "na start" :)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

Te mrozy o tej porze to efekt ocieplania się klimatu. Za napływ ciepłego lub zimnego powietrza w różne rejony odpowiedzalne są między innymi prądy morskie, za nasz rejon jest odpowiedzialny min. prąd polarny zlokalizowany przy biegunie północnym. I na skutek globalnego ocieplenia ten prąd słabnie - ale, że słabnie, nie znaczy, że to dobrze, bo słaby nie jest w stanie "utrzymać" mas polarnego bardzo zimnego powietrza tam, gdzie jest ich miejsce, czyli przy biegunie. I te masy lodowatego powietrza rozchodzą się po Europie. Słyszałam, że nawet do Hiszpanii ma dotrzeć ta fala zimna. To tyle - tak bardzo skrótowo i bardzo nieprofesjonalnie. 

Wracając do bohaterki wątku, czyli Mufki - od marca dam jej jednak deklrację stałą. Zapisz ode mnie 20 zł, jakoś postaram się dźwignąć budżet domowy mimo wszystko  :) Jeśli spłyną do mnie jeszcze pieniądze z dodatkowej roboty, na które nie mam wielkich widoków, ale może cud się stanie, to jeszcze coś na początku marca dorzucę "na start" :)

Agat21 Mufka dziękuje :).

 

I Wam wszystkim bardzo dziękuję że jesteście tutaj dla Mufki.. od razu jakoś tak cieplej.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ja mysle ze z Patrycja mozna rozmawiac i ona na pewno zorganizuje transport jak najszybciej tylko musi tez zebrac 4-5 psow bo inaczej to fortuna no chyba ze ktos by sunie z Wawy odebral? Ja tez wplace jednorazowo 20 zl- tylko tyle bo niestety poza deklaracjami na dogo mam psy z przytuliska ktorym ciagle cos trzeba a gmina ma to w tylku:( wiec place ja

Mysle tez Reniu ze sterylke mozna zrobic w ramach Darmowych Sterylizacji - akcja w marcu wiec akurat

No i mysle ze jak sie uwiniemy i beda ladne zdjecia to tez Mufka dlugo na dom nie bedzie czekac, zeby tylko psiaki przetrwaly te najblizsze dni

U nas w przytulisku ocieplane budy, zaslonki na wekscia w srodku koce i sloma a i tak serce sciska

A tam? Nie chce nawet myslec ani tym bardziej pisac co mysle

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, kiyoshi napisał:

Dziewczyny ja mysle ze z Patrycja mozna rozmawiac i ona na pewno zorganizuje transport jak najszybciej tylko musi tez zebrac 4-5 psow bo inaczej to fortuna no chyba ze ktos by sunie z Wawy odebral? Ja tez wplace jednorazowo 20 zl- tylko tyle bo niestety poza deklaracjami na dogo mam psy z przytuliska ktorym ciagle cos trzeba a gmina ma to w tylku:( wiec place ja

Mysle tez Reniu ze sterylke mozna zrobic w ramach Darmowych Sterylizacji - akcja w marcu wiec akurat

No i mysle ze jak sie uwiniemy i beda ladne zdjecia to tez Mufka dlugo na dom nie bedzie czekac, zeby tylko psiaki przetrwaly te najblizsze dni

U nas w przytulisku ocieplane budy, zaslonki na wekscia w srodku koce i sloma a i tak serce sciska

A tam? Nie chce nawet myslec ani tym bardziej pisac co mysle

Dziękuję Izo za pomoc :).

Tak biedne są strasznie te psiaki w takie zimna, zwłaszcza jak się patrzy na te swoje psie doopinki pochowane w kołderkach albo w swoich ciepłych legowiskach. 

Przed chwilą, yucca napisał:

Dziękuję za zaproszenie do Mufki na wątek, poczytam w wolnej chwili.

Witaj u Mufki :).

Link to comment
Share on other sites

I ja się przywitam u Mufki :)   podoba mi się to imię! znam Mufeczkę ,której przyniosło szczęście! mam nadzieję ,że i ta Mufka , będzie również szczęśliwa :)   będziemy się o to starać! na razie ,mogę wspierać ciepłymi myślami, grosikiem wspomóc na razie nie mogę, niestety :(    chyba że już w marcu, luty zabrał już wszystkie możliwości :( 

..na pewno Mufeczko nie zapomnę o Tobie :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Dziewczyny ja mysle ze z Patrycja mozna rozmawiac i ona na pewno zorganizuje transport jak najszybciej tylko musi tez zebrac 4-5 psow bo inaczej to fortuna no chyba ze ktos by sunie z Wawy odebral? Ja tez wplace jednorazowo 20 zl- tylko tyle bo niestety poza deklaracjami na dogo mam psy z przytuliska ktorym ciagle cos trzeba a gmina ma to w tylku:( wiec place ja

Mysle tez Reniu ze sterylke mozna zrobic w ramach Darmowych Sterylizacji - akcja w marcu wiec akurat

 

Kiyoshi, w krakowie nie ma w marcu darmowych sterylek:(, jest akcja, wtedy sterylka kosztuje 200 zł, bez badan krwi i kubraczka, krew 80, obowiazkowa niestety, kubraczek jakis sie znajdzie, ja tak sterylizowałam Elene/Zorke, i tak sie opłacało bo u nas ceny normalnie kosmiczne, ale te 300 zł trzeba miec mimo wszystko:(..

Ja z Amberkowego bazarku tez cos dołoze Mufce, zobaczymy ile sie utarguje, bo mam jeszcze dług po Amberze i Ivance, ale nie damy Mufce zginac na pewno..

Ja w sobote wieczorem bede w Katowicach, gdyby ktos mogl ja zwiezc z warszawy do katowic to ja do Krakowa bym ja mogła zabrac..

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, anica napisał:

I ja się przywitam u Mufki :)   podoba mi się to imię! znam Mufeczkę ,której przyniosło szczęście! mam nadzieję ,że i ta Mufka , będzie również szczęśliwa :)   będziemy się o to starać! na razie ,mogę wspierać ciepłymi myślami, grosikiem wspomóc na razie nie mogę, niestety :(    chyba że już w marcu, luty zabrał już wszystkie możliwości :( 

..na pewno Mufeczko nie zapomnę o Tobie :)

Witaj anico :).

Przed chwilą, konfirm31 napisał:

Może ją zgłosić do Akcji Sterylizacja? Jestem płatnikiem i chętnie to zrobię. 

Byłoby super, bo  trzeba by sunię najszybciej wysterylizować.

 

Pisałam już w sprawie transportu do Patrycji i narazie czekam na kontakt od niej.

A i Mufeczka ma deklarację od pani Krystyny z fb.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry Wszystkim k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,25_AQ_orig..

 

11 godzin temu, Radek napisał:

Dziękuję za zaproszenie. Mogę tylko zajrzeć tutaj i na ewentualne bazarki. 

Witamy Radku u Mufeczki :).

4 godziny temu, Elisabeta napisał:

Mufka jeszcze w Radysach, ale jest Nadzieja, bo pięknie się dzieje na wątku. happy.gif Dobrego piątku dla Was wszystkich.happy.gif 

Dziękuję Elisabeto, dla Ciebie również :).

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Jolanta08 napisał:

Jestem u bidulki ,mogę ją wspomóc tylko dyszką od marca

Witaj , Mufeczka dziękuje :).

Przed chwilą, anica napisał:

Zaglądam do Mufeczki z ciepłymi myślami,  czyli jest szansa ,że w sobotę może wyjechać ze schroniska?

No niestety transport był zaplanowany na dzisiaj, mnie od wczoraj nie udało się skontaktować z Patrycją.

I Mufeczka musi czekać.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Witaj , Mufeczka dziękuje :).

No niestety transport był zaplanowany na dzisiaj, mnie od wczoraj nie udało się skontaktować z Patrycją.

I Mufeczka musi czekać.

pisałam wyżej że na dzisiejszy transport i tak był komplet :( a poza tym to był transport Wrocław- Katowice, nie - Kraków. Poczekaj cierpliwie, Patrycja na pewno da znać kiedy będzie transport na Kraków (pewnie w przysłym tygdoniu) a jak się jutro nie odezwie to spróbuj do niej zadzwonić.

Trzymam kciuki nieustannie za Mufke

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...