Jump to content
Dogomania

Mufcia z Radys zamieniła schroniskową samotność na cztery pary rąk do głaskania :D.


Onaa

Recommended Posts

15 godzin temu, Mufka_N-ce napisał:

W takim razie - tutaj album w którym jest kilka starszych i nowszych zdjęć Mufki (zdjęcia nie chcą uploadować się bezpośrednio na dogmanię - więc wrzucam tutaj):

https://photos.app.goo.gl/CouTj9MFiWrHaKw27

Przepiękne zdjęcia. A to panoramiczne.. boskie. Takie z przesłaniem.

Wolność kocham i rozumiem. Jestem blisko człowieka i jestem wolna i szczęśliwa.

Link to comment
Share on other sites

Co za niespodzianka :D. Bardzo się cieszę, że Państwo pojawili się na wątku Mufci :). Jak widać mimo że już tyle czasu od adopcji sunieczki to nadal ma ona swoje grono fanów, którzy z radością czytają o niej wieści i oglądają zdjęcia a fotki świetne :).

Link to comment
Share on other sites

Forma odpukać całkiem dobra - na początku pobytu Mufka trochę przybrała na wadze - ok. 1 kg (głównie z racji tego, że wszyscy ją rozpieszczali smaczkami) - ale po ważeniu u weterynarza został wprowadzony program naprawczy ;-) Udało się zbić wagę do ok 12 kg - czyli nieco mniej niż miała początkowo i taka waga się  już utrzymuje.

Z nowinek  - w sobotę pieskowi przytrafiło się coś okropnego - a mianowicie kąpiel jesienna. Mufa zniosła ją z godnością, choć nie była zachwycona. Straciła także zaufanie do łazienki i omija to pomieszczenie szerokim łukiem. Teraz jest za to "puchata" i pachnąca - przynajmniej przez najbliższe kilka dni. 

pozdrawiamy
RG

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 21.10.2019 o 07:52, Mufka_N-ce napisał:

Forma odpukać całkiem dobra - na początku pobytu Mufka trochę przybrała na wadze - ok. 1 kg (głównie z racji tego, że wszyscy ją rozpieszczali smaczkami) - ale po ważeniu u weterynarza został wprowadzony program naprawczy ;-) Udało się zbić wagę do ok 12 kg - czyli nieco mniej niż miała początkowo i taka waga się  już utrzymuje.

Z nowinek  - w sobotę pieskowi przytrafiło się coś okropnego - a mianowicie kąpiel jesienna. Mufa zniosła ją z godnością, choć nie była zachwycona. Straciła także zaufanie do łazienki i omija to pomieszczenie szerokim łukiem. Teraz jest za to "puchata" i pachnąca - przynajmniej przez najbliższe kilka dni. 

pozdrawiamy
RG

Co nowego u Mufeczki :)

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2019 o 19:18, Tianku napisał:

Co nowego u Mufeczki :)

pozdrawiam :)

U Mufki w zasadzie nic nowego się nie dzieje a wszystko toczy się swoim rytmem. Poranny spacer, południowy spacer i wieczorny spacer - obszczekiwanie kotów i innych psów, pilnowanie mieszkania pod naszą nieobecność.
Jedyną nowością jest chyba tylko to, że Mufa nauczyła się przynoszenia po aporcie rzeczy do ręki, a nie do swojego legowiska, co do tej pory sprawiało jej największą trudność.
Teraz przed nią nauka kolejnych poleceń - myślę o tym, żeby nauczyć jej komendy waruj, oraz nauka posłuszeństwa na spacerach - bo o ile w domu słucha się w 100% to podczas spaceru jest z tym jeszcze różnie ;)

pozdrawiam
RG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Mufka_N-ce napisał:

edyną nowością jest chyba tylko to, że Mufa nauczyła się przynoszenia po aporcie rzeczy do ręki, a nie do swojego legowiska, co do tej pory sprawiało jej największą trudność.
Teraz przed nią nauka kolejnych poleceń - myślę o tym, żeby nauczyć jej komendy waruj, oraz nauka posłuszeństwa na spacerach

Ogromne brawko, największa trudność w szkoleniu, najważniejszy etap za Wami. Teraz pora, aby przynoszenie czegokolwiek do ręki było nagrodą za wcześniejszą reakcję na jakiekolwiek hasło. Pora uczyć sunię koncentrowania się na zabawce jak na zastępczej zdobyczy, niech ona nigdy nie wie, czy za chwilę schowacie tę zabawkę do szukania w mieszkaniu,  czy o 5 metrów na spacerze, potem ruchem zabawki można naprowadzać w siad i w waruj - no i sunia nie utyje, bo starczą dwa smakole na spacer, a szukanie i przynoszenie zabawki stanie się pasją i nagrodą za wcześniejsze wykonanie siad, waruj - czy to w domu, czy na spacerze.  I za obojętne mijanie psów i kotów także.
Chętnie pokazałabym jak to się robi, ale nie wiem, czy nie za daleko Wam od Krakowa...

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Sowa napisał:

...przynoszenie zabawki stanie się pasją i nagrodą za wcześniejsze wykonanie siad, waruj - czy to w domu, czy na spacerze.  I za obojętne mijanie psów i kotów także....
Chętnie pokazałabym jak to się robi, ale nie wiem, czy nie za daleko Wam od Krakowa...

 

Do Krakowa nie mamy daleko, więc chętnie skorzystalibyśmy z takiej porady - może w jakiś weekendowy dzień gdy jest więcej czasu - gdyby udało się ją oduczyć takiego skakania i szczekania na inne psy - byłoby doskonale. Ja próbowałem już różnych sztuczek z odwracaniem jej uwagi od psów które spotykamy, ale nie przynosiło to jak na razie żadnych wymiernych efektów. Myślę, że ten strach przed psami jest w niej tak mocno zakorzeniony, że takie moje amatorskie próby mogą nie przynieść właściwego efektu ;-)

Pozwolę sobie napisać wiadomość prywatną w celu ustalenia ewentualnych szczegółów.

A tutaj jeszcze dzisiejsza Mufka i jej aportowanie ;-)

Mufka pozdrawia wszystkich obserwujących

6zlsj89ozxu8.jpg

  • Like 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

U Mufki można powiedzieć - lepiej niż zwykle. Z powodu epidemii - wszyscy są w domu, ma 3 dłuższe spacery zamiast 2 i ostatecznie przejęła dla siebie kanapy i łóżka w domu. Obecnie to jej ulubione miejsca spędzania czasu, z krótkimi przerwami aby wyjść na balkon.
Jako, że nadchodzi nowy sezon kleszczowy - Mufka została wyposażona w nową obrożę przeciwko pchłom i kleszczom, została też wiosennie wykąpana. 
Oprócz tego - wszystko po staremu :)

Świeże zdjęcie Mufy sprzed 5 minut - oczywiście na łóżku w sypialni.

mufa1.jpg.e9d6a25138a58a636dde14ff43d2e71d.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...