Jump to content
Dogomania

Mufcia z Radys zamieniła schroniskową samotność na cztery pary rąk do głaskania :D.


Onaa

Recommended Posts

Na konto mufciowe przyszły jeszcze pieniążki od Marudy 0heart.gif - 15zł, bardzo dziękujemy :).

 

A Mufeczka zaczęła pokazywać różki w swoim nowym domku !

W niedzielę nie chciała wyjść na spacer bo padał deszcz, a później rzuciła się na pieska, który przyszedł w odwiedziny do Państwa :/. W nocy na każde stuknięcie reagowała szczekaniem. Poza tym Mufka zrobiła się zazdrosna i warczy na gości, którzy przychodzą do domu. Oj Mufeczko, nie rozrabiaj prosze! masz taki dobry domek. Martwię się czy Państwo sobie poradzą :(. Przecież mówiłam im i ja i dt że Mufcia to taki łagodny miły spokojny psiak.

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Onaa napisał:

A Mufeczka zaczęła pokazywać różki w swoim nowym domku !

W niedzielę nie chciała wyjść na spacer bo padał deszcz, a później rzuciła się na pieska, który przyszedł w odwiedziny do Państwa :/. W nocy na każde stuknięcie reagowała szczekaniem. Poza tym Mufka zrobiła się zazdrosna i warczy na gości, którzy przychodzą do domu. Oj Mufeczko, nie rozrabiaj prosze! masz taki dobry domek. Martwię się czy Państwo sobie poradzą :(. Przecież mówiłam im i ja i dt że Mufcia to taki łagodny miły spokojny psiak.

Bo Mufka taka przecież jest.  0059.gif Tylko potrzebuje czasu i cierpliwości. Pewnie na razie ma bałagan w główce... Tyle zmian...

Mufeczko, bądź grzeczna, malutka. wub.gif

Link to comment
Share on other sites

No mam nadzieję, że jakoś się to ułoży, ale się zmartwiłam w pon. po takich wieściach z domku :(.

A Mufcia chyba już dobrze się poczuła w swoim nowym domku (daje buziaki dzieciom, ma dużo długich ciekawych spacerków, które tak kocha) i teraz go broni żeby nie stracić biedna.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mufcia nadal jest zazdrosna, ale nic dziwnego - ma kochającą dużą rodzinę tylko dla siebie, poranne buziaki :D, dłuuugie spacery w nowych interesujących miejscach, na szczęście Państwo dają radę.

Mufinka się wycwaniła i w nocy włazi na kanapę i mości się na poduszkach :D.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A w jaki sposób doszło do zapoznania psów? Jeżeli pies przyjechał od razu do domu Muffinki, podkreślę na JEJ teren, bez szans bez zapoznania się na neutralnym gruncie, jakim jest wspólne spacerowanie to Muffinka miała psie prawo bronić swojego terytorium. Jakiś obcy wszedł na JEJ teren, więc poczuła potrzebę pilnowania, mądra sunia. Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, należy wcześniej zaplanować takie przyjazdy - pójść z Muffinką na spacer, na którym spotka psa-gościa, dać im możliwość wspólnie wybrać się na tzw. "spacer równoległy" (idą smyczka w smyczkę, najpierw na pewną odległość, potem stopniowo odległość między smyczami zmniejszać), wspólnie powąchać (i obsikać trawkę), może też coś wspólnie porobić (obok siebie ćwiczą posłuszeństwo) - i dopiero po wspólnym spacerze, czyli zapoznaniu się, wybrać się do domu Muffinki na jedzenie. Nie każdy pies toleruje obce psy u siebie, to zabiera im poczucie bezpieczeństwa, więc błędem jest oczekiwanie, że psi domownik będzie grzecznie przyjmował obcego u siebie, kiedy on nagle wtargnie na jego terytorium.

Pokazywanie zębów na ludzkich gości może oznaczać raczej niepewność, a nie pewność. Zastanowiłabym się na miejscu właścicieli nad zasadami: czy są w domu, czy są ZAWSZE oraz przez KAŻDEGO respektowane, jakie to są zasady konkretnie - i czy Muffinka zna podstawowe komendy. One mogą pomóc i dają poczucie bezpieczeństwa. I warto się przyjrzeć w jaki sposób Muffinka ma szansę poznać się z gośćmi, czy dostaje czas na oswojenie się z nimi, czy przywitania odbywają się spokojnie i dopiero ona wchodzi do pokoju, gdy goście już siedzą, czy nie są zbyt nachalni wobec niej i nie przeszkadzają jej jak siedzi w swoim azylu (takie miejsce w domu, gdzie ma spokój), z którego może obserwować strasznych ludzi (czy w ogóle Muffinka ten azyl ma?)

Link to comment
Share on other sites

Państwo starają się poznać psie zachowania, rozmawiają z dt, ciągle się uczą Mufeczki i właściwego postępowania z psem :). Także wszystko jest mam nadzieję na dobrej drodze :).

Muffinka oczywiście ma swój mały własny azyl, na zdjęciach wcześniej widać jej miejsce - legowisko.

A tutaj Mufcia ze spacerku, podaje łapcię :D.

Mufeczka ds łapka 20 o8 2018.jpg

 

A na konto mufciowe przyszły jeszcze pieniążki od Jolanty08 0heart.gif - 10zł, bardzo dziękujemy :).

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...