Jump to content
Dogomania

Ciekawostka przyrodnicza....


Dolphine

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dwa haszczaki powiadacie?

Mogłyby być same, raźniej by im było! April jest sama 2-4 godziny , wtedy śpi, widać jak przychodzę jaka jest zaspana, słodko wygląda, a obok czasami jakiś strzępek, hmmm nie wiadomo juz czego.

Na poczatku pytałam forumowiczów jak zostawiać ją samą, poradziliście żeby wychodzić jakby nigdy nic, a teraz poznałam opinie na forum klikerowców, żeby zostawiać psu coś bardzo dobrego i wtedy polubi jak wychodzimy, bo zawsze coś dostaje. Powiązałam te dwie metody; wychodze bez czułości i zostawiam jej coś dobrego.

Ale myślę, że kto ma jednego haszczaka, a zobaczy je w zgrai to kupi więcej, może nawet zmieni miejsce zamieszkania z tego powodu.

Link to comment
Share on other sites

Asia napisała

Dwa haszczaki powiadacie?

ano dwóm zawsze raźniej. Tylko nie wpuść się w maliny i jesli zapragniesz drugiego to lepiej żeby był tej samej płci.

Bo dwa razy w roku przychodzi okres cieczki i nieszczęście ( jak u Moniki R. ) gotowe!

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, ja sobie nie wyobrażam, jak tu upilnować w zasadzie taka parkę wtedy... :o

Zamykać w osobnych pokojach ? A jak ktoś ma drzwi tylko w łazience ? 8) :D

Zresztą, nawet jesli zamykać to co ? - modlić się, że pies nie przegryzie/przedrapie się na drugą stronę...? A sąsiedzi przez wycie nie wezwą straży miejskiej...?

Nic tylko sterylizacja w takiej sytuacji...

Link to comment
Share on other sites

Chyba lepsza wydaje sie kastracja psa. O ile nie ma byc reproduktorem. Sterylizacja suki to powazna ingerencja w jej organizm, to powazna operacja, z dosc dlugim czasem rehabilitacji. Z kolei kastracja jest zabiegiem o wiele prostszym i krotszym.

Link to comment
Share on other sites

Z tą kastracją to jest niezły pomysł, bo w 100% zapobiega nieplanowanej ciąży, a na dodatek ogranicza prawdopodobieństwo ucieczki za grzejącą się suką!

Tylko kiedy wykastrować samca? Jeżeli jest starszy to proste, przed pierwszą cieczką suni. Ale jeśli to sunia była pierwszą domowniczką :roll: ?

Przecież trzeba zaczekać aż pies osiągnie dojrzałość...no a w tym czasie na pewno przytrafi się jakaś cieczka i ... :(

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

ja mieskzalem przez 1,5 roku z dwoma sukami i dwoma psami i nie bylo az takich problewmow w czasie cieczki dopiero gdy sie przeprowadzilem i psy jush nie mieszkaly w domku to zaczely wariowac... sam jestem zdziwiony ze przyczepa wytrzymala ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...