Jump to content
Dogomania

Zastrzyki wywołujące poronienie


Suczka_Lili

Recommended Posts

Witam państwa

Mam 9 miesięczną suczkę, jest mieszanką labradora i owczarka. Przeszło miesiąc temu miała cieczkę. Bardzo pilnowaliśmy żeby nic się nie wydarzyło ale jednak. Uciekła i po paru godzinach wróciła. Wczoraj pojechaliśmy do weterynarza ponieważ od 3 dni nic nie chciała jeść i pić i żeby sprawdzić czy jest w ciąży. Okazało się że nie je i nie pije właśnie przez tą ciąże. Z obawy że szczenięta umra kilka dni po porodzie (co wydarzyło się innej psinie) moi rodzice kazali jej dać zastrzyki wywołujące poronienie. Niestety po fakcie dowiedzieliśmy się że wcale by te szczenięta nie zmarły. Kiedy byliśmy już w domu dostaliśmy tel że dzisiaj musimy jechać i powtórzyć zastrzyk bo jeden z wczoraj ,,nie zadziałał,, I mam pytanie czy skoro jeden,, nie zadziałał,, to czy może da się cofnąć jakims cudem to poronienie? Bardzo mi na tym zależy więc prosiłabym o szybką odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Przedarcie się przez  chaos Twojej wypowiedzi,to trudna sztuka I nie mam pewnosci,czy mi się udało...

Zastrzyki powodujące poronienie podaje się do 72 godzin po zapłodnienu.

Czy usg wykazało ciążę u suki?Czy może badania krwi?

W jaki sposob,na jakiej podstawie - wet potwierdził ciążę???

Napisałaś,że suka nie je I nie pije...nie jeść - może,to,że nie pije może być związane z chorobą,nie z ewent,ciążą.

Dlaczego szczenięta miałyby umrzeć??

Co własciwie chcialabyś "cofnąć"?

Chcesz,żeby sunia urodziła kundelki???Co z nimi zrobisz?

ps - słabo pilnowaliście suni...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, bou napisał:

Przedarcie się przez  chaos Twojej wypowiedzi,to trudna sztuka I nie mam pewnosci,czy mi się udało...

Zastrzyki powodujące poronienie podaje się do 72 godzin po zapłodnienu.

Czy usg wykazało ciążę u suki?Czy może badania krwi?

W jaki sposob,na jakiej podstawie - wet potwierdził ciążę???

Napisałaś,że suka nie je I nie pije...nie jeść - może,to,że nie pije może być związane z chorobą,nie z ewent,ciążą.

Dlaczego szczenięta miałyby umrzeć??

Co własciwie chcialabyś "cofnąć"?

Chcesz,żeby sunia urodziła kundelki???Co z nimi zrobisz?

ps - słabo pilnowaliście suni...

Zgadzam się w 100 % . Do Twojej wypowiedzi dodałabym jeszcze :

- Zastanówcie się nad sterylizacją aborcyjną! 9 miesięczna suczka i to dużych gabarytów to jeszcze psie dziecko - dziecko ma rodzić? 

Dla mnie to skrajna nieodpowiedzialność :(. Jak można suni nie upilnować? Biegała sama?? Była sama na ogrodzie?? W czasie cieczki? No po prostu nóż się w kieszeni otwiera...

Szkoda tylko suczki.

Bardzo często po tabletkach hormonalnych i tych przerywających ciąże (ale nie już w tak zaawansowanym stadium...dziwne dla mnie wywoływanie poronienia w okolicy połowy psiej ciąży!) występuje u suń rak listwy mlecznej, ropomacicze i inne bardzo złe dolegliwości ! 

radzę zmienić weterynarza i zacząć lepiej pilnować suni, i albo teraz jeśli faktycznie jest w ciąży.  albo jak osiągnie dojrzałość (czyli za kila miesięcy) to ją wysterylizujcie...bo z pilnowaniem w trakcie cieczki Wam nie wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...