Jump to content
Dogomania

POMÓŻCIE Karma sucha a świeże mieso


dawid123

Recommended Posts

Nie powinno się mieszać karmy z surowym/gotowanym jedzeniem. Psi  żołądek może sobie z tym nie poradzić. Do trawienia surowego mięsa potrzebne jest bardzo niskie ph , psy na karmie mają ph znacznie wyższe. Poza tym NIGDY nie podajemy surowego mięsa z dzika, ponieważ te zwierzęta mogą być zarażone wścieklizną rzekomą, śmiertelną dla psów. Z tego samego powodu nie powinno sie podawać podrobów wieprzowych. Świnie są badane w wściekliznę rzekomą, dziki nie (badanie przeprowadza się na osobnikach żywych, co wyklucza przebadanie dzika).  Przysmaki nie muszą być karmą, mogą to być np. suszone kawałki mięsne. Świetnie sprawdzają się suszone żwacze wołowe - śmierdzą, ale są rewelacyjne :) Nie znam psa, który pogardzi żwaczem...

 

Link to comment
Share on other sites

Zapytam jeszcze, jeśli mogę:

1. To mięso z dzika - przysmak treningowy - to jest dokładnie ten: https://naturea.com.pl/pl/p/Dziczyzna-Bezzbozowe-naturalne-przysmaki-dla-psow%2C-80g/286

Jeśli można to kupić, to jest to chyba bezpieczne i przebadane mięso?

2. A więc jak rozumiem jeśli karmimy suchą karmą to mimo tego jako przysmak treningowy można podawać surowe mięso, w małej ilości?

3. Żeby szczeniakowi lepiej smakowało chcę dodać do karmy odrobinę karmy mokrej - a dokładnie animonda junior (serca indycze+wołowina); tak mi poleciła jedna osoba, aby karmę suchą "posypać" w małej ilości taką własnie puszką. Czy tak można robić?http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/junior/158549

Link to comment
Share on other sites

Przysmak jest jak najbardziej ok. Jaką sucha karmą karmisz i jakiego masz psa? 

Rozumiem że szczeniakowi nie podchodzi sucha , dlatego chcesz dosmaczać mokrą? Animonda to dobra karma

Dosmaczałam moim psom  sucha karme i nigdy z tego powodu psy nie miały problemów zdrowotnych. .

 

Link to comment
Share on other sites

O to mi chodziło. To buldog francuski, karmie 1st choice puppy sensisitve skin. Pies ma drobne problemy jelitowe wiec dlatego tez na pewno nie je ze smakiem (ale jak był trochę bardziej głodny to były dni gdzie zjadał cała miskę suchej wiec to raczej niej jes problem ze mu nie smakuje  ) 

Dzis dodałem dosłownie odrobine, moze 20-30g animondy do karmy suchej i... miska była pusta w 5 minut :) a czy taki sposób można stosować właściwie cały czas jeśli psu to smakuje? Naprawdę byłem zdziwiony :) miał trochę rzadko stolec po tym ale to pewnie po dodatku karmy mokrej, normalna reakcja - tak mysle...

 

i cieszę sie ze można jako przysmaki dawac mięso z dzika, przepada za tym 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, dawid123 napisał:

 Pies ma drobne problemy jelitowe wiec dlatego tez na pewno nie je ze smakiem (ale jak był trochę bardziej głodny to były dni gdzie zjadał cała miskę suchej wiec to raczej niej jes problem ze mu nie smakuje  ) 

 

 

 

Od kiedy ma problemy o których piszesz? Czy jedząc samą suchą karmę też były problemy? Jeśli psiak jest nadwrażliwy to trzymaj się jednej karmy.

10 godzin temu, dawid123 napisał:

 

 

i cieszę sie ze można jako przysmaki dawac mięso z dzika, przepada za tym

Przysmak który dajesz jest w 100% naturalny,   więc ok, ale przy psiaku z problemami jelitowymi może być róznie.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niestety piesek złapał giardie... wiec stad te problemy ale na szeście ma apetyt i nie chudnie, luźny stolec rzadko jest... 

 

od dzis 3x drontal plus wiec miejmy nadzi ze sie tego pozbędzie. 

 

Smakolykow daje mało, 2-3 kawałki dziele je drobne wiec mogę go szkolić bo zrobię parenascie powtórzeń a równocześnie nie jest tego za duzo żeby nie dostał biegunki

 

ale animonda działa :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszam karme mokra z karma sucha i tak jest najlepiej piesek zajada sie jak szalony, a kupuje na zoocare.pl zrezygnowalem z tych karm co sa w marketach bo jak sie okazuje pelno w nich konserwantow pelno sztucznosci w tym wszystkim. Jak Wam zalezy na zdrowiu Waszego pupilka to polecam sprawdzic sobie oferte ZooCare :)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zapewniam Cie, że nie ma takiej potrzeby. W reklamowanym przez ciebie sklepie są karmy z dokładnie takim samym składem jak w każdym innym. Nie traktuj odbiorców jak idiotów...

I nakłaniaj do błędów żywieniowych, to szkodzi psu (jeśli go w ogóle masz )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sytuacja wymknęła sie spod kontroli, pomóżcie! 

 

Wydaje mi sie ze pies zaczyna wybrzydzać. Sytuacja wyglada tak:

1. Na początku jak cała miskę suchej karmy z dodatkiem animondy. 

2. Potem zaczął wybierać mięso, karmę zostawiał wiec ja dodawałem coraz to wiecej mięsa - mój błąd chyba...

3. Podczas przygotowywania jedzenia dla siebie pies ogólnie jest grzeczny - raz czy dwa da głos, poza tym Ok. I kiedyś kiedy dał głos dostał szynkę. A potem przestał jac karmę z animonda. A wiec ja dodałem mu szynkę do karmy. Teraz skutek jest taki ze nie ruszy karmy nawet z mięsem. Zje tylko kiedy jest dodatek szynki... 

 

i moje pytania:

Czy on wybrzydza? Czy mam go „przeglodIc”? Co radzicie? 

Myslalem żeby zrobić tak: dać mu rano sucha karmę tylko (namoczona), jeśli nie zje zabieram. Wieczorem to samo. Czy na drugi dzień jak zgłodnieje to je sama karmę i tego sie trzymać? 

Mowiac szczerze tez czasami mu zostawiałem miskę a nie zabierałem... 

i ostatnie pytanie - on dostaje namoczona karmę bo ma prawie 4 miesiące wiec jest szczeniakiem (sugestia hodowcy), ale co zrobić kiedy dodam mu sucha bez naliczania a on jej nie gryzie? Nie chce żeby mu gdzieś utknęła w żołądku i były problemy z trawieniem albo sie zadławił...

 

Link to comment
Share on other sites

A d;aczego z uporem godnym lepszej sprawy trzymasz się suchej karmy? Bo tak jest najwygodniej? Sypnąć bobków jak kurom ziarna i po sprawie? Pies jest mięsożercą i nie dziw się, że woli mięso od tego badziewia.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zdecyduj się na jeden rodzaj karmienia.nie mieszaj karm.To podstawa zywienia.Jeśli zdecydujesz się na suchą,to możesz raz w tyg.wbić żółtko,czasem dać dwie łyżki siemienia lnianego,czasem łyżkę dobrego oleju (lniany np.).Po jakie licho namaczasz karmę??

Jeśli zdecydujesz się na barf - to zapomnij o suchej karmie.

Teraz - przegłodziłabym cwaniaka,przez dwa dni nie zbiednieje :),potem wrąbie całą michę.Trzymaj się jednego rodzaju karmienia

O tym,że członkowie rodziny,a Ty w szczególności - muszą się zbadać w kierunku lamblii - pewnie wiesz?Wet miał obowiązek Cie o tym poinformować.

Link to comment
Share on other sites

Tak, oczywiście, zostałem o tym poinformowany. Czekam na wyniki (albo jest OK, albo postać utajniona, bo objawów nie ma żadnych). A pies jest tylko jeden, wiec myślę, że giardie szybko się wyleczy.

Bou, ale wcześniej koledzy mówili, że można dodawać mokrej karmy do suchej? Ja nie mieszam tego w propocjach pół na pół. Dodaje odrobinę karmy mokrej tylko  po to, żeby lepiej smakowało.

Karmę moczyłem, bo tak zasugerował hodowca. Teraz stopniowo próbuje przechodzic na suchą, moczę połowę, połowę suchej, potem 3/4 suchej, 1/4 namoczonej. Tak planuję zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Dawid, nie mieszaj karm! Nie ważne w jakiej proporcji. Zdecyduj się na jeden rodzaj karmy i bądź konsekwentny. Poza tym miska nie powinna stać pełna. Podajesz jedzenie, czekasz aż pies zje/lub nie zje i zabierasz. Koniec posiłku. Na stale stoi tylko woda. Podanie psu kawałka szynki lub czegokolwiek nie zmieni jego nawyków żywieniowych. Luz.

Poza tym 4 m-czny szczeniak gryzie samodzielnie. Nie podawaj mu papki tylko jedzenie. Pies jest mięsożercą i ma zęby. Powinien gryźć, a nie spożywać rozwodnioną paćkę. Gryzienie ma duże znaczenie również dla prawidłowego rozwoju psychicznego, nie odbieraj mu tego. Pomaga przy wymianie zębów i przy ich utrzymaniu w czystości. Przestań moczyć od razu, nie stopniowo. Jak już podajesz suchą możesz dosmaczyć jajkiem, olejem z łososia, smalcem gęsim (wszystko w ilościach minimalnych). Dosmaczasz coraz rzadziej, coraz mniej, aż pies będzie jadł bez dodatków.

Teraz robisz mu śmietnik z żołądka. Dajesz suche, ktore wymaga wysokiego ph żołądka do trawienia, dosmaczasz mokrym, które pies trawi inaczej i to wszystko zalewasz wodą, żeby nie gryzł. Ta tak jakbyś poszedł do McDonalda i hamburgery polał gęstym sosem z wołowiny, a potem wszystko rozgniótł, żeby nie używać zębów.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, dawid123 napisał:

można dodawać mokrej karmy do suchej

Nie można.

Mówili też,że w 2000 roku miał byc koniec świata.Nikt tu nie chce źle doradzić,ale człowiek nie jest wszechwiedzący,więc niektóre rady nie są trafione...

Nie mieszaj karm.Dosmaczaj powoli maleńkimi dodatkami (olej,siemie,),dodawaj żółtko raz w tyg.To wszystko juz raz napisałam,Zarka uważa tak samo.

Decyzja zależy od Ciebie,a pamietaj,że można "zagłaskać kotka na smierć".

Link to comment
Share on other sites

Ale ilości antybiotyków w wołowinie jakoś nie widzę. Ja drób daję od czasu do czasu więc też jakoś moim to nie szkodzi. Na co dzień jedzą wołowinę i też mam psy zdrowe. A mam psy ponad 50 lat i to rasowe choć nie mam nic przeciwko kundelkom, takie miałam wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...