Jump to content
Dogomania

Prośba o pomoc w poszukiwaniu nowego domu dla 13-nasto letniego pieska.


Recommended Posts

Witam. Zarejestrowałam się aby prosić o pomoc w poszukiwaniu nowego domu dla 13-nasto letniego pieska. Koniecznością jest, aby trafił on do domu z ogrodem. Piesek został zaadoptowany ze schroniska 9 lat temu. Niestety, od samego początku były z nim problemy. Początkowo myślałam, że piesek musi się zaaklimatyzować w nowym domu, dostosować do sytuacji. Był wystraszony kiedy coś spadło na podłogę, bał się mężczyzn - z tym poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Zanim przejdę do sedna problemu chciałabym napisać o zaletach jakie posiada ( bo oczywiście nie ma on samych wad :) ). Jest dobrym, wiernym towarzyszem. Uwielbia dzieci i pozwala im dosłownie na wszystko - jeśli już ma dość bycia 'męczonym', po prostu ucieka od nich lub szuka pomocy u opiekuna. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie jego dwie, paskudne wady. Jest agresywny w stosunku do psów - obcych psów. Jeśli jako właściciel przyprowadzi jakiegoś pieska do domu wie, że musi go zaakceptować (ale też wiadomo, trzeba ich zapoznać ze sobą delikatnie i ostrożnie), nie ma problemów jeśli chodzi o suczki czy szczeniaki - oczywiście z daleka nie odróżnia kim jest pies którego widzi. Przez swoje zachowanie do psów na spacerach trzeba się natrudzić troszkę i go uspokajać (dzięki pracy jaką w niego włożyliśmy z narzeczonym teraz tylko się jeży,  dyszy i powarkuje przechodząc obok psa- oczywiście na naprężonej smyczy którą sam tak ciągnie). Można przeżyć te mniej wygodne spacery, jednak kiedy wraca się po pracy do domu a po otwarciu drzwi wejściowych w nasz nos uderza obrzydliwy zapach odchodów rozmazanych po caaałej podłodze, zaczynają się schody. Tym bardziej jeśli właściciel wynajmowanego mieszkania jest tuż obok. Często też robi siku na podłogę w domu/na klatce schodowej tuż przed spacerem (nawet jeśli 4 godziny wcześniej był na dworze). Wszystko można by zwalić na wiek pieska, jednak te sytuacje dzieją się od samego początku, kiedy tylko pies trafił w moje ręce. Czasem też pod moją nieobecność szczeka przez drzwi balkonowe mimo iż wie, że to zabronione. Zna wszystkie zasady panujące w domu - między innymi, że nie może wchodzić na łóżko/sofę, jeśli tylko wyjdę z domu natychmiast wskakuje na nią mimo posiadania swojego dywaniku/kocyka/legowiska, nie mogę mu pozwolić na to ponieważ ma bardzo szorstką, sztywną sierść która wbija się w moją skórę - nawet pięty. Można byłoby również wysuwać wnioski, że zbyt mało czasu spędzam/spędzałam z nim, ale wierzcie mi, przez pierwsze pięć lat nie miałam pracy i całą uwagę poświęcałam właśnie jemu. Przez te wszystkie lata pracowałam nad nim - jak widać, mało skutecznie - a każdy dzień był odwlekaniem nieuniknionego. Wszystko razem sprawia wrażenie, że wcześniejsze życie spędził na dworze, do czego fizycznie jest przystosowany.
Sami rozumiecie, w tym układzie męczę się i ja, i pies. Być może jest to moja wina, może psa a może obydwojga. Mam jednak wielką nadzieję, że odnajdzie się właściciel z którym będą do siebie pasować, dlatego nie ukrywam żadnego z zachowań tego psiaka. Zdaję sobie sprawę, że zapewne każdy z was ma nawet po kilka piesków. Mam nadzieję, że może jednak znacie kogoś w swoim środowisku i możecie zapytać o domek dla takiego psiaka. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)

Troszkę informacji o atrybutach pieska. Jest to duży owczarkowato-terierowaty pies. Kastrowany, zdrowy i oczywiście szczepiony. Posiada książeczkę zdrowia oraz paszport.
W przypadku przygarnięcia pieska przez nowego właściciela zobowiązuję się do zakupu budy.    

Proszę o kontakt na forum, bądź pod adresem mailowym [email protected].

 

Link to comment
Share on other sites

 

Przykro mi ,ale nie zrozumiem nigdy jak można przez 9 lat mieć psa i dopuścić do takiego stanu psychicznego.Przecież zmiany w jego psychice nie pojawiły się z dnia na dzień.

Czy pies był badany przez weta? Może on jest po prostu chory , stąd załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu. Wiele zachowań wskazuje na nerwicę.

Pies ma 13 lat , w domu jest 9 lat , więc jakim cudem "  Wszystko razem sprawia wrażenie, że wcześniejsze życie spędził na dworze, do czego fizycznie jest przystosowany. " ?

9 lat w domu ,a teraz nagle jest przystosowany do przebywania na dworze? Mam dużo zrozumienia dla sytuacji życiowych , ale Waszej nie zrozumiem. Myślę ,że po prostu narzeczonemu pies się nie podoba.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wiesz, raczej nigdy nie jest tak idealnie , jakby człowiek chciał. Są problemy z psem - a to choruje , a to gryzie, szczeka za dużo czy sierść ma nie taką. Ale człowiek jak bierze zwierzaka, to zakładam, że ma rozum i potrafi przewidzieć , że trzeba będzie się trochę natrudzić jak wystąpią jakieś problemy. Nie żal Ci naprawdę tego psa, w końcu to staruszek z małymi szansami na adopcję i te parę lat razem nic nie znaczý? Zastanów się. I jeszcze buda i izolacja, twierdzisz, że jest w domu, więc jak jest naprawdę?

 

Link to comment
Share on other sites

Na pewno!?  podjęłaś już decyzję?  może jednak spróbuj powalczyć, 9lat to kawał czasu! pies będzie cierpiał męki, tęsknił  :(   to że wchodzi na łóżko to chyba nie jest za duży problem? może tam ,najbardziej czuje Wasz zapach ma poczucie bezpieczeństwa leżąc blisko... a może on wyczuwa niechęć  ze strony kogoś np Twojego chłopaka? spróbuj ,przeanalizować niektóre sytuacje ,zachowania psa? /to naprawdę wygląda na brak poczucia bezpieczeństwa u psa? zachowania nerwicowe?/  nie do końca rozumiem  problemu z zachowaniem czystości?  czy załatwia się z w domu codziennie?   czy tylko czasem?, jak długo Was nie ma?  czy kiedyś jak nie pracowałaś, byłaś z nim w domu, też się załatwiał?  czy zachowanie psa zmieniło się? np jak zamieszkaliście razem z chłopakiem?  czystości w domu ,można nauczyć psa w każdym wieku!  byłam świadkiem jak 8-10pies z budy ,trafił do domku i już po kilku dniach przestał się załatwiać w domciu, jest bardzo dużo skrzywdzonych ,chorych psów dla których szukamy domków, zawsze trwa to jakiś czas, może napisz dokładnie z jakiej jesteś miejscowości, zrób więcej zdjęć i proszę przemyśl to jeszcze ... wyczuwam w tym co piszesz ,ze ten pies nie jest Ci obojętny :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź anica. Narzeczony nie ma problemu z pieskiem, wręcz przeciwnie - bardzo o niego dba, starał się pomóc przez ten czas jak najlepiej potrafił. Nauczyliśmy go kilku trików, przytulamy go, bawimy się z nim jego zabawkami Z narzeczonym mieszkam od 3 lat, zachowanie pieska jest takie od samego początku, już od pierwszego dnia kiedy się pojawił zachowanie było podobne, ba, nawet dużo gorsze. Piesek ma stałą opiekę weterynaryjną. Miał robione wszystkie badania (przed kastracją był badany ponownie ze względu na zabieg wykonany w późnym wieku). Jeśli chodzi o łóżko, kiedy wychodzę z domu zastawiam je krzesłami, nie jest to więc takim problemem (jak wspomniałam posiada bardzo sztywną sierść i w rezultacie mam darmową akupunkturę - włoski wbijają się głęboko pod moją skórę), wspomniałam o tym aby nie zatajać żadnych informacji które mogą zaważyć nad przygarnięciem go. Pewnie, że strasznie mi na nim zależy, dlatego poszukuję dla niego odpowiedniego domu i nie pomijam żadnego faktu - żeby nie trafił do kogoś kto się go za chwilę pozbędzie bo nie będzie miał cierpliwości, tudzież czasu. Przepłakałam już dużo czasu myśląc o tym, że będę musiała go oddać, ale naprawdę nie dam sobie już rady. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania to jesteśmy z okolic Katowic, ale jestem w stanie dowieźć pieska w okolice Wrocławia, Bydgoszczy a nawet Olsztyna - mam w tych stronach rodzinę, tak więc mogę wziąć dwa dni urlopu i podjechać. Mogłabym podesłać więcej zdjęć mailowo dla zainteresowanych, odpowiadając przy okazji na każde pytanie.

Padł komentarz (spodziewałam się takiego 'hejtu' ze strony ludzi), że 'jak można doprowadzić psa do takiego stanu psychicznego?' odpowiedź jest prosta - nie wiem. Odnajdź, drogi użytkownik, poprzedniego właściciela i się go o to zapytaj. Nie mam pojęcia kim byli poprzedni właściciele, a pies podobno został znaleziony na terenach fabrycznych. Nie rozumiem skąd taka agresja w niektórych ludziach - starałam się jak mogłam, nie daję już rady ani psychicznie ani czasowo i dlatego zdecydowałam się prosić o pomoc. Bardzo bolą mnie takie brzydkie komentarze, a w niektórych ludziach podsycają znieczulicę/ odstraszają od proszenia o pomoc.

Jeśli chodzi o moje stwierdzenie, że jest fizycznie przystosowany (podkreślam fizycznie) - posiada grube, szorstkie futro z grubym podszerstkiem, tak więc na pewno nie będzie marzną w dobrej, ocieplonej budzie. Jeśli ktoś chciałby wziąć tego psiaka do domu to jest to ok, chciałabym tylko żeby był jakiś backup w postaci ogrodu. Jeśli zamontuje się dla niego drzwiczki dla psiaków w drzwiach - super! Wtedy będę bardzo szczęśliwą i kupie te drzwiczki aby przyszły właściciel miał jak najlepszy start z przyszłym towarzyszem.

 

Edit: Jeśli chodzi o załatwianie się w domu, na klatce schodowej czy nawet na podwórku wygląda to tak, że piesek sobie idzie, przykucnie i robi kupę kiedy zechce, oczywiście szuka czasem miejsca na załatwienie tej potrzeby ale przeważnie nie patrzy gdzie robi.

Link to comment
Share on other sites

Przez te dziewięć lat pies powinien nauczyć się czystości w domu, przecież on już nie pamięta dawnych, fabrycznych czasów. Skoro brudzi rozważ, czy nie zostaje w domu zbyt długo sam, i po prostu nie wytrzymuje, może ma pęcherz chory, może ma cukrzycę - wtedy sika się dużo, może ma coś ze zwieraczami odbytu. Nie wydaje mi się by był psem złośliwym, jakiś powód tego stanu rzeczy jest. Jeśli ze zdrowiem jest okey, to trzeba szukać porady u psiego psychologa - poprostu trzeba coś robić, by psu pomóc, a nie oddawać go. Zresztą kto weźmie psa trzynastoletniego, no, chyba że jakaś bardzo litościwa dusza, którą uzna, że na świecie nie  ma już gorszych przypadków. Ten pies ma Ciebie, a skoro popełniłeś jakieś błędy, to spròbuj to  odkręcič, a nie karz psa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, CarrieOX napisał:

Nie rozumiem skąd taka agresja w niektórych ludziach - starałam się jak mogłam, nie daję już rady ani psychicznie ani czasowo i dlatego zdecydowałam się prosić o pomoc. Bardzo bolą mnie takie brzydkie komentarze, a w niektórych ludziach podsycają znieczulicę/ odstraszają od proszenia o pomoc.

Edit: Jeśli chodzi o załatwianie się w domu, na klatce schodowej czy nawet na podwórku wygląda to tak, że piesek sobie idzie, przykucnie i robi kupę kiedy zechce, oczywiście szuka czasem miejsca na załatwienie tej potrzeby ale przeważnie nie patrzy gdzie robi.

To nie jest hejt.To jest oznaka rozpaczy i wielkiego cierpienia. Jeśli wejdziesz na wątki z tego działu zrozumiesz:http://www.dogomania.com/forum/forum/22-psy-do-adopcji-znalezione/

Tu na dogo są ludzie opiekujący się sparaliżowanymi psami. Jeżdżą do wetów czasami co miesiąc albo i częściej, oraz na rehabilitację. Kochają je opiekują się. Sprzątają i dbają o to żeby wszystko w miarę możliwości było oki.

Z tego co opisujesz .. być może warto pieska zbadać dokładniej. Może to coś neurologicznego.

Myślę też że tak drastyczna zmiana jak przeniesienie psa do budy/kojca. Psa który przez 9 lat żył w mieszkaniu jest brutalne. On nie ma 20 lat to 80-latek.!

Starych drzew się nie przesadza. Przemyśl jeszcze raz tę decyzję. Jeśli go kochasz- a  tego co piszesz to bardzo, to  poszukaj w rodzinie kogoś kto pokocha go równie mocno jak Ty. Będziesz mogła go odwiedzać.

Link to comment
Share on other sites

Szukałam po rodzinie, znajomych. Gdyby ktoś taki był, nie musiałabym tutaj pisać. Powtarzam raz jeszcze, nie musi być to buda. Zastanawiałam się nad tym od dawna i jest to decyzja przemyślana, tym bardziej, że czas pracy ogranicza mnie co do zajmowania się nim - mogę bez przerwy z nim siedzieć i wyprowadzać go co 2 godziny, jasne, ale nikt mi na życie pieniążków za to nie da. Jak już pisała ma stałą opiekę weterynaryjną, ma zrobione badania krwi, serca i wszystkiego co weterynarze wskazali. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, wyniki bardzo dobre. Kiedy się przeprowadziłam musiałam oczywiście zmienić weterynarza, Pani w klinice zdziwiła się, że ma tyle lat. Powiedziała, że nie wie jak dbam o tego psa, ale tylko pozazdrościć i pogratulować. Dlatego mam pewność, że jest zdrowym, silnym psem. Tym bardziej nie mam pojęcia dlaczego zachowuje się tak jak się zachowuje. 

Rozumiem, że są tu osoby które opiekują się psami chorymi, bardzo się cieszę, że są takie osoby. Nie wiem jednak, dlaczego o tym wspominasz. Komentarze pisane tutaj przez niektóre osoby nie są odpowiednie. Naprawdę Ci ludzie uważają, że jeśli ludzie starają się o lepszy los dla swojego zwierzaka, są osobami złymi? Naprawdę wierzą, że człowiek podejmuje decyzję o oddaniu pieska na pstryknięcie palca? Ludzie zmuszeni  są do oddania zwierzaków z różnych powodów, moje znacie, a większość z nich pisze takie przykre rzeczy dla osób które mimo, że nie mogą się zwierzakami nadal opiekować, chcą dla nich jak najlepiej. Prośba była kierowana do osób które mają możliwość zapytania się o miejsce dla takiego pieska. W zamian otrzymuję komentarze typu "Przykro mi ,ale nie zrozumiem nigdy jak można przez 9 lat mieć psa i dopuścić do takiego stanu psychicznego" - ta osoba chyba nawet nie przeczytała tego co napisałam, a widzę, że są osoby które przeczytały moje wypowiedzi pobieżnie - dlatego pewnie zgubiły kontekst. Smutne... :(  

Link to comment
Share on other sites

 Dla niego  natenczas najlepszym na świecie jest dom, w którym mieszka od dziewięciu lat, ze swoim człowiekiem, a więc Tobą / na szczęście nie zna Twoich myśli / , nie polepszysz jego losu oddając go w inne miejsce, do obcych mu ludzi. To prawda, starych drzew się nie przesadza.

Wiele osób zostawia psy w domu, bo pracują, ale nad zachowaniem psa trzeba też pracować. Czy próbowałaś znaleźć osobę, która pomogłaby Ci rozwiązać problem czystości w domu - znalazłaby przyczynę, może przed pracą trzeba psa zmęczyć solidnym spacerem, stosownym jednak do jego wieku, by załatwił swoje potrzeby, by padł i spał, jak jesteś w pracy.

      

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy mi się wydawało czy wczoraj widziałam tu zdjęcie psiaka któremu szukasz domu?. (teraz nie widzę) Patrzyłam na te slepia i było mi go strasznie żal.Ogromny żal że po 9 latach, człowiek któremu ufa, który jest dla niego najważniejszy chce się go pozbyć.Nie oceniam Cię to twoje sumienie co z nim zrobisz.Ale nie rozumiem tego kompletnie. Jeśli nie radziłaś sobie z psem przez 9 lat ,dlaczego nie szukałaś pomocy? chociażby tutaj na dogomani.Wszyscy tutaj mamy psy i wszystkie sprawiają kłopoty mniejsze, większe ale problemy. Miałas dużo  szczęścia że trafił Ci się pies zdrowy i tyle lat nie miałaś z nim problemu, nie musiałaś patrzyć jak choruje,cierpi . Pies to żywa istota a nie zabawka.Biorąc go miałaś świadomość że może być chory, problemowy.Przynajmniej powinnaś.mieć tego świadomośc.Pies ma 13 lat, to dużo. Teraz należy mu się  godna starość, Piszesz że jest super zdrowy teraz, a za moment wszystko może się zmienić. Bo to jest starośc... Ciebie też dopadnie.   Mam 2  sunie piętnastoletnie z którymi jest masa problemu, leczenie pochłania masę pieniędzy (problemy zdrowotne zaczęty się po 13 roku życia, wcześniej też były zdrowe) Z czystością też okresowo było różnie, ale daliśmy radę      Czasem zapominają że już jadły i czekają dalej na michę..Raz czują się lepiej raz gorzej ,ale dopóki merdają ogonem i pyszczek się śmieje to robimy wszystko żeby razem żyło się jak najbardziej komfortowo. Trzymam kciuki za Was, żeby jak najmniej ucierpiał na twojej decyzji pies.Wszystkiego dobrego Wam zyczę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

CarrieOX , mam wrażenie ,że za swoje nieudolności i brak pracy nad psem przez te 9 lat, zwalasz całą winę na niego. Nie bierzesz pod uwagę ,że to już dość stary pies i tak jak starzy ludzie może mieć problem z utrzymaniem moczu. Miał robione badanie moczu? I to co piszę nie jest hejtem tylko czystą prawdą. Bardzo dokładnie  czytałam Twój post i nadal nie rozumiem jak można się pozbywać psa dla swojej wygody.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...