Jump to content
Dogomania

Ile jedzenia dla szczeniaka berneńczyka-bernardyna????


Karmelowa

Recommended Posts

Witajcie Forumowicze ;)

Jestem właścicielką 9 tygodniowej suczki, krzyżówka berneńczyka(matka) z bernardynem(ojciec). Mam jednak wątpliwości co do dziennej porcji karmy i mam kilka pytań:

- dorosła suka berneńczyka waży 35-48kg, bernardyna 60-85kg przez to nie wiem, ile dawać jej jedzenia, żeby nie zaszkodzić lub nie przedobrzyć (obecnie jest na Joserze).Na dzień dzisiejszy waży 10,5kg, przez tydzień przybrała 1,4kg, w poprzednim tygodniu 1,2kg, czy to nie za dużo? Dziennie dostaje 330g karmy. 

- przymierzam się do zmiany karmy na Brita, wyciągając średnią obu ras wychodzi +/- 57kg, kupić wersję dla ras dużych czy olbrzymich?

- jakie jest Wasze zdanie odnośnie stosowania witamin jako suplementu? Glukozaminę jej podaję, z witaminami mam problem.

Link to comment
Share on other sites

Witamy = dama z avataru I ja :)

Ciężki orzech do zgryzienia...życie zweryfikuje,czyje geny będą (są) mocniejsze.Dawałabym na razie karmę dla ras dużych I nie zmieniałabym karmy w zadnym wypadku!

Pamietaj o dzieleniu porcji na trzy dobowe,nie dawaj na raz I pamietaj -przed jedzeniem 30 min.wypoczynku,po jedzeniu też (conajmniej).To niezmiernie ważne.

Kup jej Arthrofos Dolfos,bo sama glukozamina nie wystarczy,a obie rasy mają problem ze stawami. Jeśli chodzi o ilość,to daj tyle ile producent wyliczył dla ras dużych I...dodaj dwie łyżki od siebie.No I czekaj co wyrośnie - mix,bardziej benek,czy bardziej bernuś.

I DAJ FOTKI!!! please...

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ;) 

Dlaczego nie zmieniać karmy? Brit wydaje mi się lepszy... 

No i martwi mnie tempo w jakim przybiera, czy nie wpłynie to negatywnie na stawy. 

Porcje dzielę na razie na 4, tak jadła w poprzednim domku. Odpoczynku przed i po jedzeniu trzymamy się zachowując zazwyczaj godzinne pazuy, myśl, że mogłaby dostać skrętu żołądka jest przerażająca. 

Łapy ma potężne, ale ciężko zrobić jej zdjęcie ;) 

Na zdjęciu z trawką Baja miała 6,5 tygodnia, na pozostałych 8. Może widać jak jest zbudowana i ktoś oceni co z tego cuda wyrośnie? :) 

_20180111_125616.JPG

_20180131_202148.JPG

_20180131_203445.JPG

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Karmelowa napisał:

Dlaczego nie zmieniać karmy?

Bo jak jest dobrze to "nie trza psuć".Zonglowanie karmami bez wskazań - jest szkodliwe.Wsuwa tę Joserę - to na zdrowie.To niezła karma.Jeszcze dodaj wspomniany Arthrofos.

4 porcje I świadomość zagrożenia skrętem - szacun.(nie chcialam Cię straszyć..)

A za zdjęć...na tym pierwszym benek jak sie patrzy,nawet to owcze futerko:)Na ostatnim - nie benkowy pyś.Ona się będzie jeszcze zmieniać,ale bardzo ciekawy mix jest i będzie.Powodzenia,niech Wam sie wiedzie.

Link to comment
Share on other sites

Wyrośnie na sporego psa. Przybywa normalnie, ma prawo, moje rottweilery potrafiły przybywać tygodniowo więcej a nigdy nie były zapasione i stawy rozwijały się normalnie. Ale ja całe życie swoje psy a szczególnie rosnące szczeniaki karmiłam naturalnie czyli mięsem z dodatkami i nigdy nie miałam problemów z rozwojem szczeniąt, alergiami czy chorobami przewodu pokarmowego. Osobiście jestem przeciwniczką suchych karm bo one są wygodne dla właściciela - łatwiej sypnąć bobki jak kurze ziarno niż przygotować normalne jedzenie ale dla psa i zdrowiej i przyjemniej.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, bou napisał:

Bo jak jest dobrze to "nie trza psuć".Zonglowanie karmami bez wskazań - jest szkodliwe.Wsuwa tę Joserę - to na zdrowie.To niezła karma.Jeszcze dodaj wspomniany Arthrofos.

4 porcje I świadomość zagrożenia skrętem - szacun.(nie chcialam Cię straszyć..)

A za zdjęć...na tym pierwszym benek jak sie patrzy,nawet to owcze futerko:)Na ostatnim - nie benkowy pyś.Ona się będzie jeszcze zmieniać,ale bardzo ciekawy mix jest i będzie.Powodzenia,niech Wam sie wiedzie.

Właśnie Arthrofos dostaje, zapomniałam nazwy.

Dziękujemy z Bają bardzo :) 

Link to comment
Share on other sites

 

2 godziny temu, Karmelowa napisał:

Właśnie Arthrofos dostaje, zapomniałam nazwy.

A dorzuć człowiekowi jeszcze,o! sorry - piesowi!,żółtko surowe chociaż raz w tygodniu,co?To bomba minerałowo-vitaminowa. Pozdrowienia,M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...