Jump to content
Dogomania

Zaniedbana sunia PYSIA JUŻ W SUPER DS , z ogromnymi tłuszczakami u mnie w DT i mały , wyniszczony DROPS - pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

24 minuty temu, konfirm31 napisał:

Ja należę do entuzjastów melatoniny, dlatego pytam. TZ bierze na sen, a psom daję w czasie Sylwestra i przed burzą. U nas działa. Może faktycznie, warto powtórzyć? 

to nowość dla mnie, pomaga przy psie bojącym się w sposób "schowam się gdzie się da" czy raczej " szczekam, nakręcam się i atakuję bo za bardzo hałasuje?"

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Pies się wycisza i uspokaja. Bez otępienia. Jeśli to pora jego snu, zasypia. Melatonina zaczyna działać po +/-30 min od podania i działa ok 8 godzin. Można podawać 3 razy na dobę. Dawka zależy od wagi psa i powodu podawania leku. 

dziękuję  

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Poker napisał:

są zdjęcia.Właśnie przed chwilą wkleiłam kolejne.

 

Dostałam wynik badania moczu suni.Oprócz obniżonego ciężaru właściwego reszta jest w porządku.Żeby to nie był Cushing, bo se będzie można w łeb palnąć.

Może tak źle nie będzie, bądźmy dobrej myśli.

Jak tylko trzeba będzie wesprzeć finansowo badania czy operację - daj znać.

Mogę tez poprosić o pomoc na Ratujemy Zwierzaki - mam tam konto, każda wpłata to będzie pomoc dla suni...

Link to comment
Share on other sites

Nie cytuję Waszych wypowiedzi tylko od razu odpowiadam.

Nikt nie wie czy sunia jest wysterylizowana. Wiem ,że ciężar właściwy moczu to za mało ,ale jest wskazówką ,że trzeba grzebać dalej przy częstomoczu.Stosunek kortyzolu do kreatyniny też nie jest decydujący,ale jest powodem do wykonania testu prowokacji deksametazonem. Sunia nie pije dużo , powiedziałabym ,że nawet mało. I ona siusia bardzo często ,ale po ciut. W Cushingu psy piją dużo i siusiają często i dużo.Dla spokoju wykonam badanie moczu na stosunek kortyzolu do kreatyniny. Guz nie uciska na pęcherz, bo on wisi w dół.

Dziś zlała się w domu tylko raz, bo jest wypuszczana co 20 - 30 minut i za każdym razem siusia 2-3 razy w ciągu kilku minut, dosłownie co parę kroków.

Sunia bardzo szuka kontaktu z człowiekiem. Naprawdę ma wspaniały charakter. Tak bym chciała ,żeby ja nareperować i żeby znalazła ciepły , kochający domek

Czy możecie mi poradzić co do karmy ?

 

I jeszcze o piesiu. Jutro dzięki kontaktowi ewu będzie miał spotkanie z panem z Katowic.Jak przypadną sobie do gustu, to po wizycie PA  i  kastracji za 2-3 tygodnie poszedłby do adopcji.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za chęć pomocy. Poczekamy ile się uzbiera z bazarków .Jak będzie wystawiony rachunek i będzie za mało kasy, to zastukam po prośbie.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją żeby psiak tak posikiwał często. Samiec to lubi podsikiwać  - znaczyć, czytałam też, że suczki czasami po sterylizacją podsikują, Rozumiem też, że gdyby była bardzo stara to mogłaby nie trzymać moczu. Ale tak ?? 

A czy sunia miała pełne badanie moczu ? A może trzeba zbadać nerki - USG ?

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, konfirm31 napisał:

Pies się wycisza i uspokaja. Bez otępienia. Jeśli to pora jego snu, zasypia. Melatonina zaczyna działać po +/-30 min od podania i działa ok 8 godzin. Można podawać 3 razy na dobę. Dawka zależy od wagi psa i powodu podawania leku. 

- Również zainteresował mnie ten temat, gdzieś czytałam o melantoninie, jednak uciekło mi?  czy na psa strachulca, również pomocna byłaby kuracja melantoniną?  czy to jest taka, ludzka, kupiona w aptece?

- Ja przy tym posikiwaniu też pomyślałam o posterylkowym nietrzymaniu moczu?  już miałyśmy psiaka z Cushingiem nie tak to wygląda jak u suni, badania pokażą , trudne to jest zawsze... te domysły, przypuszczenia, kolejne obalone hipotezy, długa i kosztowna diagnostyka... trzeba mieć stalowe nerwy :(   trzymam kciuki ,żeby koniec był chociaż ,pozytywny! :)

Link to comment
Share on other sites

U Mari23 był kiedyś piesek z moczówką. Też miał tendencje do częstego sikania. Pamiętam, bo załatwiałam mu lek MINIRIN.

Jeśli chodzi o karmę, to nie za bardzo się znam. Wiem tylko tyle, żeby zwracać uwagę na nieobecność zbóż i wysoką zawartość mięsa. Swojego karmiłam jakiś czas Acaną z jagnięciną i jabłkiem a teraz Brit Care Dog Show Champion, pełnoporcjowa karma klasy, super premium, hipoalergiczna formuła łosoś i śledż. Bez żadnych sztucznych dodatków, konserwantów i barwników z  kwasami omega 3 i  6, chondroityną i glukozaminą.

Przypominam, że trwa bazarek imienny dla suni, na który wszystkich bardzo zapraszam !

Link to comment
Share on other sites

Sunia nie pije dużo.

Byliśmy z nią pierwszy raz w parku.Szła bardzo ładnie na smyczach.

Przysiadała co parę kroków często bez siusiania. Tak sobie myślę czy ona nie ma jakiegoś polipa w cewce moczowej albo pęcherzu. Będę chciała powtórzyć USG na klinice , gdzie robią bardzo dokładnie. USG , które miała zrobione miało tylko  się odnieść co do ewentualnych przerzutów.

Dziś była u mnie 3. miesięczna wnusia .Jak lulałam ją w wózku, to sunia próbowała łapać zębami poruszające się koła  i szczekać na nie. Ciekawe jak się zachowuje do rowerów.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sunia nie je suchego to może Animonda w puszkach.

Chociaż Bgra na wątku Czesterka podała czym karmi swoje pieski - skopiowałam (jest to karma bez zbóż)

1-Simpsons Premium Sensitive Adult Duck & Potato cena za 12 kg około 190 zł/nie ma niestety mniejszych opakowań ,worek pownien wystarczyć na 3 miesiące http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/366013?rrec=true

Pies o wadze 8 kg wg tabeli średnio 150 g dziennie x 30 dni=4,5 kg x 16 zł/kg =72 zł

2-Animonda puszki do dosmaczania -Animonda Integra Protect Intenstinal  do dosmaczania suchego.

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda_integra/integra_protect/598421

6x 400g =30 zł 

Ja jeżeli daję puszki,kartoniki to dogotowuje ryż i mieszam z mokrą(daję w wyjątkowych wypadkach).Jednak najlepiej smakuje mięsko drobiowe mieszane +ryż to jest podstawa żywienia.Próbowałam suchą mieszać z mokrym ale nie da rady.

Czy próbowałaś suni dosmaczać suchy pokarm? Może by jadła w ten sposób podany?

Link to comment
Share on other sites

Sunia ma anemię i dlatego myślałam o karmie dla ciężarnych lub karmiących suczek.Pojadę dziś do sklepu o coś kupię na próbę. Ona chyba nigdy nie jadła suchej karmy , bo nawet nie wącha, Jak dołożę z puszki, to wyje mokre ,a suche jest be.

79285d2c9c5a6a76gen.jpg
51ca66bdbaba9406gen.jpg
 
c198a444bf01f726gen.jpg
 
 
2268fbb81fbf439agen.jpg
 
7146ec25829829cagen.jpg
 
Teraz trochę o Dropsiku, który poznał sie dziś z chętnym na niego panem. spotkanie przebiegło w miłej i konstruktywnej atmosferze. Przekazałam informacje ewu. Po kastracji i wizycie PA piesio powinien pojechać do DS.
Koleżanka mówi ,że maluch nabrał trochę ciałka, ma duży apetyt, dziarsko chodzi na spacerki. jest bardzo miziasty i chętny do spania w łóżku.
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Sunia jakby troszeczkę rzadziej siusia. Daje jej od 6 dni Furagin,może zadziałał. Jutro zapiszę ją na USG w klinikach. Za to nie mogła zrobić koo.

Wczoraj były paskudne akcje z jej strony do kotki i Loczki. Przez pierwsze dni uważałam przy karmieniu ich i nie było żadnych zgrzytów. A wczoraj nakładałam jedzenie kotce do miski na parapecie i  odwróciłam się tyłem do zwierzaków.Nagle usłyszałam głośne chchchchch i pisk. Kotka uciekała w popłochu ,a sunia oblizywała się. Miała na pyszczku krew. Domyśliłam się ,że sunia zaatakowała Kulkę, taprychnęła ,a potem pacnęła sunię na ostro.Kulka musiała czuć poważne zagrożenie , bo ona jest niezwykle ufna i przyjazna do psów.

Parę minut potem , gdy Loczka jadła kolację ,a micha suni była pełna i odsunięta od Loczki, usłyszałam krzyk Loczki i zobaczyłam krew na jej uchu. Była to krew z mordki suni. Wygląda na to ,że sunia zaatakowała Loczkę ostro.  Loczka jest tak ustępliwa ,że nawet jak kotka podchodzi do jej miski , to ona odchodzi.

Dziś nie było żadnych ekscesów.Oczywiście jesteśmy jeszcze bardziej czujni. Sunia zagląda na blaty kuchenne, więc wszystko odsuwam pod ścianę.

.fc14ae5ab6af09dcgen.jpg

26007226c004a2c9gen.jpg

Dama bardzo lubi skórzaną kanapę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

 

Dziś nie było żadnych ekscesów.Oczywiście jesteśmy jeszcze bardziej czujni. Sunia zagląda na blaty kuchenne, więc wszystko odsuwam pod ścianę.

.

26007226c004a2c9gen.jpg

Dama bardzo lubi skórzaną kanapę.

Poker się nie pochwaliła, że ruszyła z bazarkiem

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...