Jump to content
Dogomania

Mój ulubieniec - Dafi


Kamil_Kluczbork

Recommended Posts

Witam serdecznie jako nowy użytkownik tego forum!;)

Mój Westie ma dokładnie 2 miesiące i 3 dni. W 90% nauczył się już komend Daj łapę oraz Siad. Pracujemy dość intensywnie teraz nad "Zostaw" i "Do mnie". 

Niepokoją mnie jednak pewne objawy, piesek potrafi warknąć na dziecko / mnie / na żonę. Wówczas jest wynoszony na swoje posłanie i tam zamykany na krótki czas po czym wypuszczany ponownie. Przeważnie później jest grzeczy ale sytuacje się powtarzają niestety (dzieci 11 miesięcy i 2,5 latka).

Pierwsze dni w domu trochę stresu bo piesek był zarobaczony - byłem u weterynarza na ponowne odrobaczanie - trochę było robaków, po kilku dniach badanie kału u weterynarza - brak jajeczek, pies juz nie wydala robaków. W lutym zrobimy wszyscy sobie badanie na pasożyty - głównie dzieci bo to one poruszają się nawięcej po miejscach w których bywał piesek i niestety kilka razy się załatwił (kupka + mocz) będąc zarobaczonym. Na szczęście sprzątamy od razu jak tylko zauważymy odpowiednimi środkami.

Mamy problem trochę z tym załatwianiem bo piesek nauczył się ładnie robić siku na podkłady higieniczne w trakcie przebywania w izolatce (kuchnia) na czas zarobaczenia aby dzieci nie miały z nim zbytnio kontaktu (zalecenie weterynarza), a teraz gdy juz ma dostęp do całego domu to najchętniej sika na dywan w przedpokoju który jest bardzo długi + mało tego robi tam tez kupkę. Nawet po przebudzeniu czy posiłku / intensywnej zabawie gdy jest natychmiast wynoszony na dwór to on potrafi sobie biegać, bawić się, próbowac zjadac suche liście patyki itd... ale nie załatwi się, a zrobi to dopiero po powrocie do domu.... na dywan.... w ostateczności na podkład - gdzie przecież załatwiał się pięknie. Nie bardzo wiemy jak poradzić sobie z tym aby jednak uczył się załatwiać tylko na dworze.

 

Ogólnie piesek bardzo wesoły, jest tak żywiutki że aż za bardzo. Jak che się bawić z nami to zaczyna szczekać aby ktoś zwrócił na niego uwagę - kolejny problem jest taki że robi to między innymi w nocy budząc dzieci - wystarczy go trochę posmyrać pogłaskać i może odpuści, położy się lub będzie dalej szczekać.

 

Bardzo ale to bardzo zależy nam na tym aby piesek był u Nas szczęśliwy, zdrowy i zadowolony. Już teraz widzę że większego problemu z szkoleniem go nie będzie, robimy to według filmików na youtube i skutkuje, ale nie chcemy popełnić błędów odnośnie tego aby nie szczekał jak sobie zachce aby koło niego latać i aby się załatwiał tylko na dworze. Proszę o rady doświadczonych właścicieli tych wspaniałych przyjaciół jakimi są bez wątpienia Westie ;). 

Nasz nazywa się DAFI i jeszcze raz witamy Was jako nowi na forum!! ;)

20180128_150650.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...