Jump to content
Dogomania
Cagney

Dog frisbee - jak zacząć?

Recommended Posts

Hej, chciałabym zacząć trenować frisbee z moją suczką, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie :D Moglibyście mi powiedzieć jaki dysk będzie najlepszy (ale taki w rozsądnej cenie, bo nie planujemy trenować zawodowo, tylko tak dla przyjemności) i jak nakręcić psa na frisbee, żeby sprawiało mu to radość? I ogólnie jak zacząć, jak nauczyć psa łapania dysku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej! :) Przede wszystkim zacznijmy od Twojego psa :) Jakiej jest rasy/wielkości, ile ma lat, czy lubi szarpać się zabawkami. 
A co do dysku to wszystko zależy od psa. Dla większego nie ma problemu - masz kilka modeli do wyboru (standardowy Fastback lub Fastback Flex, bardziej wytrzymałe Hero Xtra Distance lub Freestyle). Tutaj cena waha się między 14, a 26 zł, więc jednorazowo jest to koszt do przeżycia :) Gorzej z maluchami. Dla takich najmniejszych możesz kupić Hero Pup 120, ale to jest naprawdę miniaturka, coś jak zakrętka od słoika. A nieco większe, jakie można dostać chwilowo w Polsce to Hero Super Atom (średnica 18,5 cm), ale tutaj koszt około 50 zł od sztuki. 
Zawsze możesz jeszcze kupić gumowe z Trixie jeżeli nie wiążesz z tym nic więcej, ale ten dysk niestety nie ma większych właściwości lotnych :)

Daj znać jakiego masz psa i postaram się dalej pomóc :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaj więcej szczegółów. Ciężko cokolwiek doradzić, bo tak naprawdę każda rasa psa jest inna jeśli chodzi akurat o tę dyscyplinę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Announcements

×
×
  • Create New...