Jump to content
Dogomania

Waga shepweilera - nie za mała?


niccolo

Recommended Posts

Witam. Mam  mieszankę rottweilera z owczarkiem niemieckim, oboje rodziców rodowodowi. Piesek skończył 2 dni temu dokładnie 3 miesiące i jego waga to 9kg i boję się, że jest to waga za mała, ponieważ patrząc na tabele wagowe i rottweilerów i owczarków psy w tym wieku są większe o kilka kg. Być może jestem przewrażliwiony, ale wole się upewnić, gdyż bardzo mi zależy na zdrowiu mojego psa. Karmię psa karmą mokrą oraz suchą premium, daję mu co 1,2 dni surowe lub ugotowane mięso wołowe albo drobiowe z warzywami. 

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎23 o 13:09, niccolo napisał:

Witam. Mam  mieszankę rottweilera z owczarkiem niemieckim, oboje rodziców rodowodowi. Piesek skończył 2 dni temu dokładnie 3 miesiące i jego waga to 9kg i boję się, że jest to waga za mała, ponieważ patrząc na tabele wagowe i rottweilerów i owczarków psy w tym wieku są większe o kilka kg. Być może jestem przewrażliwiony, ale wole się upewnić, gdyż bardzo mi zależy na zdrowiu mojego psa. Karmię psa karmą mokrą oraz suchą premium, daję mu co 1,2 dni surowe lub ugotowane mięso wołowe albo drobiowe z warzywami. 

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam

Przede wszystkim: rodzice mają rodowód Stowarzyszenia Psa I Kotka albo jakiejś takiej innej organizacji więc pieski nie sa rodowodowe.Nikt mający psa rodowodego nie dopuszcza ani nie kryje swoim psem psa innej rasy.Więc takim rodowodem lepiej się nie zasłaniać.Po drugie: piesek jest kundelkiem więc jego wygląd jaki i waga nie muszą mieć wiele wspólnego z rotkiem czy ONkiem.Najlepiej wybierz się do dobrego weta,zrób psu badania i dowiesz się czy czegoś w karmie mu brakuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gojka czasami psy olewają rodowody i dopuszczają się same, bez pytania właściciela o zdanie ;). Czekam na szczeniaka po borderce i pracowitym wyżle (zwiał właścicielom i podkopał się pod płotem do suki). Oboje rodzice z rodowodami ZKwP, chociaż (patrząc na szczeniaki) przez podpłotową dziurę chyba jeszcze jakiś inny psiak zdążył przeleźć - jedna z suczek jest dużo mniejsza od pozostałych (od mojej - największej - o połowę) i nie przypomina żadnego z rodziców.

 

Niccolo przejdź się z psiakiem do weterynarza, powiedz o swoich wątpliwościach. Jeśli wet nie stwierdzi jakiś problemów to się nie przejmuj - może po prostu geny u Twojego malucha ułożyły się tak, a nie inaczej... Albo masz psa z gatunku "rosnę wolno, ale dłuuuugooo" :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...