Jump to content
Dogomania

Krew w kale - z powodu surowego kurczaka?


konrados

Recommended Posts

Edit: ok godziny 16:00, czyli 4 godziny później, kolejna kupa i już bez krwi, aczkolwiek reszta moich pytań pozostaje w mocy :)

Hej.

To mój pierwszy post tutaj.

Pewnie sie tu trochę bardziej później rozgoszczę, bo na moje barki spadła opieka nad prawie 40kg huskim. Wcześniej miałem "normalnego" psa. Ale nieważne...

Ten pies generalnie jest dość wybredny jak chodzi o jedzenie. Suchej karmy nie lubi. Poczytałem o barf, więc zacząłem ją częściowo stosować.

Udało mi się parę razy dostać tańsze np. kości wołowe, wątróbkę (tę akurat musiałem mu usmażyć, nie chciał surowej o.O).

Ale gdy tych rzeczy nie ma, to kupuję mu resztki z kurczaka.

No i teraz - czytałem, że należy "uważać" z drobiem, bo psy moga połykać kości w całości, a już absolutnie nie wolno gotować. No to nie gotuję. 

Ostatni raz takie resztki z kurczaka dostał w sobotę wieczorem, nie było żadnych problemów aż do teraz - mamy teraz poniedziałek, ok. południa zauważyłem, że kał ma czerwonawe zabarwienie (edit: 4h po tym tekście już nie ma).

 

I teraz mam dwa pytania - z tego co znalazłem w internecie, nie mam jeszcze powodu do panikowania - mam poczekać maks. 2 dni i jeśli nie minie - wtedy do weta.  Czy to jest dobra porada? Znaleziona w dwóch miejscach. Czy może raczej uderzać już teraz? Trochę organizacyjnie może być problem, ale jeśli trzeba to oczywiście zrobię to.

I drugie pytanie - czy to możliwe, że to ten kurczak tak zadziałał z takim opóźnieniem? Czy może raczej to, że niedawno pojawił się u nas śnieg (pierwszy w życiu tego pieseła) i on go pożera? Nie za bardzo potrafię go powstrzymać, bo śnieg jest wszędzie a on potrafi iść i jeść... o.O I być może coś mu się w tym śniegu trafiło ostrzejszego, jakiś patyk, kość?

No i wbrew obietnicy jeszcze trzecie pytanie - no tak ogólnie, jak to jest z tymi kośćmi z drobiu, czy to co znalazłem, że "na surowo można podawać" jest prawdą?

p.s. sorry jeśli moje pytania są głupie, ale dopiero się doszkalam, a ten pies mnie nieco wykańcza nerwowo (taki żart :)), jest niewiele rzeczy które on jada i resztki z kurczaka są jedną z nich. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...