Jump to content
Dogomania

Tuż przed kupnem - pytania


dawid123

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Chciałem jeszcze zapytać: 

 

1. Ile przysmaki treningowe które z paczki przełożę do takiej torby która można zaczepić na spodnie np na spacery mogą tam byc? Czy takie produkty szybko sie psują?

2. Smakołyki sa bardzo małe żeby piesek nie przytył i tu pytanie - czy pies mały albo duży moze sie zadławić takimi małymi przysmakami? Niektóre sa naprawdę wielkości 1/4 paznokcia. Sa jakieś niebezpieczeństwa? 

3. Ile mogą leżeć gryzaki? Czy to tez moze sie zepsuć? (Mam na myśli naturalne przysmaki). Kiedy poznać ze można go zabrać i ewentualnie dać nowy? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1. Zawsze sypałam do torebki tyle, żeby było mi to wygodnie wyciągać. Suche smakołyki spokojnie mogą trochę poleżeć, więc na raz sypałam pi razy oko 1/2 - 2/3 saszetki. Jeśli nie zużyłam wszystkiego w ciągu paru dni (do tygodnia) to dosypywałam resztkę do karmy - pies na taką niespodziankę nigdy mi się nie buntował :D.

2. Podejrzewam, że ryzyko zadławienia jest takie same jak przy misce - niby teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce raczej się nie zdarza. Na palcach 1 ręki mogę policzyć ile razy któryś z moich psiaków się zadławił (co innego koty - psie kulki potrafią im w pysku utknąć, a przecież kradzież spod psiego pyska tak kusi!)

3. W zależności od smakołyka zostawiałam to psom od tygodnia do miesiąca (te suche, sprasowane, brązowe "kości" sprzed ćwierćwiecza :P ). Ogólnie wychodzę z założenia, że jeśli w tym czasie psiak nie zacznie zjadać swojego "ciągutka" to jest on dla psa nieciekawy. Wtedy szukam innego, który psa bardziej zaciekawi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...