Jump to content
Dogomania

Agresywny Labrador


Cozrobić

Recommended Posts

Witajcie, 

mam ogromny problem z moim 2letnim Labradorem :/

Od 2 tygodni zachowuje się agresywnie wobec domowników, warczy a raz ugryzł. Problem narasta. Na początku wystarczyło podnieść głos nie wolno i odrazu się uspakajał. Pies na noc śpi w domu w przedpokoju. Początkowo chodziło o posłanie... Jak na nim leżał i się do niego zbilazano warczał więc zabraliśmy mu posłanie. Teraz miałam sytuacje,że położył się przy drzwiach i nie dał przejść dalej, warczał i ugryzł! Przed tem był energiczny jak to Labek ale nigdy tak się nie zachowywał. Co mogło spowodować taką zmianę ? Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad kastracją. Czy to coś pomoże ? Potrzebuje pilnie rady bo nie możemy mieć w domu tak agresywnego psa wobec właścicieli przy dziecku ! 

Link to comment
Share on other sites

Przy agresji wobec domowników wszelkie rady na odległość są zbyt ryzykowne.Psa nie wychowa się ani nie podporządkuje podniesionym głosem czy zabieraniem legowiska. Proponuję szukać pomocy u bardzo dobrego trenera. Napisz, gdzie mieszkacie, może ktoś wskaże takiego trenera.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że zabranie posłania to nie był zbyt dobry pomysł. Pies powinien mieć swoje bezpieczne miejsce, jego brak może psa jeszcze bardziej sfrustować. Jeśli już doszło do ugryzienia to radziłabym nie robić nic na własną rękę tylko zgłosić się do weterynarza na badania i jak wszystko jest w porządku to do behawiorysty, a do tej pory unikać sytuacji, które wzbudzają agresję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...