Jump to content
Dogomania

mała sprzątaczka;(POMOCY!!!


olunia0306

Recommended Posts

Długo zastanawiałam się czy założyć ten wątek,ale w końcu się zdecydowałam.


Od paru tygodni mam w domu 5 mies. sunię rasy labrador.
Lady jest bardzo przyjacielska i urocza:loveu:
Ale mamy problem..
Lady to chodząca miotełka..
Kiedy wychodzimy na spacery,jakiego śmiecia by nie dostrzegła to zawsze zabiera go ze sobą.
W domu też nie jest łatwo:shake: Sunia cały czas,pod naszą nieuwagą wybiera ze śmietnika śmieci..
Ale najgorzej jest z dywanami:( Lady pruje dywany i ZJADA TO CO WYPRUŁA!!
Ja już niewiem jak mam ją tego oduczyć:(
Dzisiaj rano czekała mnie niespodzianka..przez noc słyszałam dziwne dźwięki. Gdy się obudziłam,usłyszałam że Lady zwymiotowała:oops:TO przez te wszystkie śmieci..

Pomóżcie,prosze! Ja już niewiem co mam zrobić..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na spacerach powinnaś jej bardziej pilnować a w domku może pozabezpieczać śmietniki,a za prucie dywanów karcić psa mówiąc,,Zły ! Niedobry !''i kazać jej iść na swoje legowisko. W razie możliwości usunąć dywaniki.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olunia0306']Długo zastanawiałam się czy założyć ten wątek,ale w końcu się zdecydowałam.


Od paru tygodni mam w domu 5 mies. sunię rasy labrador.
Lady jest bardzo przyjacielska i urocza:loveu:
Ale mamy problem..
Lady to chodząca miotełka..
Kiedy wychodzimy na spacery,jakiego śmiecia by nie dostrzegła to zawsze zabiera go ze sobą.
W domu też nie jest łatwo:shake: Sunia cały czas,pod naszą nieuwagą wybiera ze śmietnika śmieci..
Ale najgorzej jest z dywanami:( Lady pruje dywany i ZJADA TO CO WYPRUŁA!!
Ja już niewiem jak mam ją tego oduczyć:(
Dzisiaj rano czekała mnie niespodzianka..przez noc słyszałam dziwne dźwięki. Gdy się obudziłam,usłyszałam że Lady zwymiotowała:oops:TO przez te wszystkie śmieci..

Pomóżcie,prosze! Ja już niewiem co mam zrobić..[/quote]


Mój pies niszczył wykładziny, ale tego nie zjadał (uff) Naucz psa komendy "puść" .Nie myśl sobie, że mój pies nie zbiera śmieci!Owszem, zbiera, ale dzięki tej komendzie puszcza wszystko, co ma w pysku.:evil_lol: Noś na spacery smaczki i pokazuj psu za każdym razem, kiedy coś podniesie z ziemi, lub ze śmietnika itp.Polecam coś innego, niż pokrojona karma np.mięsko lub psie ciastka domowej roboty.Jak suczka coś podniesie z ziemi itp. , to pokaż jej smaczka przed nosem i powiedz "puść" Ale najskuteczniejsza chyba będzie konsultacja ze szkoleniowcem.;)

Link to comment
Share on other sites

A może na spacer zabierać jakiś kaganiec?? U naszej to pomogło w połączeniu z komendą zostaw. Najlepiej taki kup, będzie mogła oddychać
[URL="http://allegro.pl/item624338648_kaganiec_zabawki_gratis_okazja.html"]Kaganiec + zabawki gratis!!! Okazja !!! (624338648) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

BTW: smaczki to bardzo dobry pomysł :) i miły dla psiaka. W końcu to szczeniak jeszcze, a władczyni ma sporo racji. Pies się zmęczy to i psocić nie będzie miał siły. z moją foksicą tak było. 2 h na dworze i Doda spokojnie leżała.

Link to comment
Share on other sites

2h to pikuś, moja zołza po tak krótkiej aktywności dalej świruje:evil_lol:

kaganiec może zapobiegać, po za tym kiedyś może się przydać umiejętność używania go przez psa więc nauczyć warto, ale sam nie nauczy że śmieci są fe. Na spacerach zająć, bawić się, aportować i tak dalej - nagradzałabym wszystko co nie jest 'pasieniem się' na śmieciach.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie! Długo mnie nie było na forum...
Robilam wszystko:Na spacery nosiłam przysmaki,karciłam Lady za prucie dywanów i zjadanie śmieci itp.
I musze powiedzieć że już tak często tego nie robi..to znaczy,nie zjada śmieci na spacerach(no może czasem jej się zdaża),ale w domu czasami jeszcze śmieci znajdują sie w jej pyszczku..Ale są postępy:lol:Zobaczymy co będzie dalej..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mój 2 miesięczny YORK Lucky je wszytsko co popadnie chwila nieuwagi i z śmietnika który miałam w kuchni zjadł pestke nektaryny zaczol się dusić a ja niewiedziałam co mam zrobić po chwili przeszło po to przez gardełko roztrzęsiona pojechałam do weterynarza zrobił mu rengen i powiedział że coś tam jest ale mam go obserwować dopóki nie zacznie wymiotować i przestanie robić kupe wtedy będzie operacja (płacz) bo inaczej nie przejdzie mu to przez jelita a tymbardziej przez odbyt. Aczkolwiek nie wystarczyło mi to i wczoraj odwiedziałm kolejnego weterynarza o wiele bardziej przyjaznego dla zwięrząt niż poprzedni weterynarz. Ta sama diagnoza w środe ma mieć operacje koszt 300 zł. Zachowuje się tak jak przed incydentem dostaje 3 x dziennie karme Royal kupki robi tak jak wcześniej, bawi się tak jak przedtem jednym słowem taki nieznośny jak wcześniej.

Ale mam pytanie co mam zrobić żeby wszystkiego co go napotka na drodze nie jadł idąc ulica je filtry z papierosów patyki WSZYTSKO niewiem co robić. A przeciez go nie głodze... a wręcz przeciwny dostaje jedego biszkopta na dzień różne ciasteczka dla piesków a oprócz tego karme rano, popołudniu, na wieczór.

Proszę o odpowiedź :-( Jeśli ktoś coś wie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Moj pies też wszystko jadł co napotkał na swojej drodze, przez to nabrał sie robaków i mieliśmy problem... Sprobuj z kagańcem. Z moim to było mało możliwe bo on nawet chwili w kagancu nie wytrzymał. Cały czas go pilnowałam, chodziłam za nim krok w krok a jak coś wzioł do buzi to zabirałąm i stanowczo mowiłam "fe" albo "nie" to bez roznicy. Teraz jak mu sie zdaży że coś weżmie to wystarczy krzykne "fe" i wypluwa.
Probuj wszystkiego...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mój foksik też sprząta co popadnie. I faktycznie pomagają smaczki: mówię: puść, zabieram coś z pyska i daję smaka. Młody petów nie zjada, ale za to wcina kamienie (tylko przeżuwa i oddaje) i....pióra ptasie, co mnie doprowadza do rozpaczy:placz: :( Staram się uważać, no ale wiadomo, że czasem zje jakiegoś liścia, etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój pies wciąga wszystko na dworze co tylko jest w zasięgu jej nosa. Jest jeszcze bardzo mała bo ma zaledwie 9 tygodni i nie bardzo wiem jak mam sobie z nią radzić. Dodam, że przez to jej wciąganie wszystkiego ( pety, kamienie, pisanek, papierki, itp) cały czas chodzę za nią i jak tylko pochyla nosek i chce coś powinąć to ją ciągnę i mówię "he" albo "zostaw". Niestety skutki tego są takie że zdarza się, iż piesek nie załatwi się na dworze (kupka) tylko robi to później w domu. Nie krzyczę już na niego ale zdaję sobie sprawę, że takie sytuacje mogą się powtarzać :shake: Pomóżcie może znacie jakieś sposoby ( nagrody nie skutkują). :placz:

Link to comment
Share on other sites

Ja z nią chodzę dość długo ale to, że załatwi się na dworze w niczym jej nie przeszkadza żeby załatwić się jeszcze w domu. Nie jest to zawsze ale zdarza się. Najczęściej jak gdzieś wyjdziemy ( choc to nie jest regułą) mam nadzieję, że wyrośnie z tego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja z moi psem miała dokładnie ten sam problem , jak był szczeniakiem zjadał wszystko co napotkał na swojej drodze a jego ulubionym przysmakiem były jednorazowe reklamówki :crazyeye: jak widział taką (nawet niczym nie pachnącą ) to tak szybko ją połykał żeby czasem nikt nie zdążył mu tego z pyska wyciągnąć :angryy: innych przykładów nie podam bo do dzisiaj mam na ich wspomnienie odruchy wymiotne :oops: cieszę się tylko że nic mu sie przez te reklamówki nie stało i że już z tego wyrósł :multi: ale .... teraz pojawił się nowy problem , od jakiegoś czasu zaczął jeść kamienie :shake: dziś rano zwymiotował ja tak patrze ( zawsze patrze czym wymiotuje żeby mniej więcej wiedzieć czy to poważniejsza sprawa ) a tak kamień wielkości 5cio złotówki :crazyeye: kurcze przecież to niebezpieczne ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...