Jump to content
Dogomania

Tobi...2 tyg leżał w rowie...pęknięta miednica, złamany kręgosłup....


Kejciu

Recommended Posts

10 godzin temu, uxmal napisał:

Apetyt po zabiegu  miał :), samopoczucie pewnie wraca do normy.

No to teraz z ząbkami na podbój ulic i parków ...

Czy udało się zrobić RTG?

ps. ładnie mu w różowym :)

tak jest RTG - dajmy odsapnąć chwilę Dorocie i jak będzie mogła napewno napisze. Wczoraj spędzili cały dzień w Klinice a dzisiaj normalnie do pracy więc na spokojnie poczekajmy na opisy :-)napewno wszystko wkleimy.

Wiem że koszty zabiegu były duże - może ktoś zechce wesprzeć nas w bazarku ?

Może ktoś zrobi cegiełkowy ?

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Kejciu napisał:

tak jest RTG - dajmy odsapnąć chwilę Dorocie i jak będzie mogła napewno napisze. Wczoraj spędzili cały dzień w Klinice a dzisiaj normalnie do pracy więc na spokojnie poczekajmy na opisy :-)napewno wszystko wkleimy.

Wiem że koszty zabiegu były duże - może ktoś zechce wesprzeć nas w bazarku ?

Może ktoś zrobi cegiełkowy ?

 

a jaki jest dług?

Link to comment
Share on other sites

O finansach napisze Dorota bo ja nie pamiętam dokładnie ile zapłaciła wczoraj - ale coś chyba ponad 500zł :(

A tu filmik z wczorajszego wieczornego spacerku :) myślę że tego kota " wykorzystamy " do zdjęć ogłoszeniowych :D i do promocji Tobiego hehehehehehe

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wrzucam wypis i paragony. Zdjec rtg zebow nie bralam ale bylo ich sporo. Dr Klim pokazala nam wszystko, co bylo do zrobienia: korzenie po zebach, ktore trzeba bylo usunac, ukruszony zab, ktory zostal zabezpieczony i klucz programu - tylni duzy zab (przepraszam, nie znam sie na terminologii), ktory siedzial w ciemnej kieszeni w dziasle. Tobi mial zakazenie ale bylo ono zlokalizowane pod zebem. Pewnie robilo sie od dluzszego czasu i bez rtg paszczy nie byloby opcji, zeby na czas zareagowac. Nie chce myslec, co by sie z tym zadzialo za jakis czas. Pomyslec, ze wiekszosc wetow nie robi przeswietlenia zebow i poprzestaje na usunieciu kamienia...

Czy go to moglo bolec? Na pewno. Ale pewnie bolalo go juz tyle rzeczy, ze przyzwyczail sie do tego bolu. Nam nie dawal spokoju zapaszek z pysia, choc stawialismy na zaawansowany kamien.

Parkowe filmiki, ktore dzis wrzucala Kasia sa z dzisiaj, dzien po zabiegu. Dla mnie efekt jest mega :) Moze nie bylo najtaniej ale bylo warto. Tobi byl pod opieka anastezjologa, zostal przebadany, dostal leki i narkoze wziewna, jakie stosuje sie u starszych pieskow, wszystko przebieglo super spokojnie i sprawnie. 

No i udalo sie pod ta sama narkoza zrobic zdjecia nadgarstkow dla dr Olkowskiego.

Cala wizyta razem z rtg lapek kosztowala 556 zl.

Point Blur_May072018_223455.jpg

IMAG5758-800x474.jpg

IMAG5760-800x711.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałam Was pytać o tę narkozę i zadręczać przed wizytą.

Ale jak już napisałyście jaka to mogę napisać, że super że wziewna :):)

Obiecałam sobie że jak skończy mi się remont podłogi to zrobię Tobisiowi bazarek razem ze sznupeczkiem od Ewu i Malwy.

W weekend przenosimy akwarium więc uznam że to koniec najgorszego. Potem tylko sprzątanie kurzu :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Kejciu napisał:

Dorota - komentarze mistrzostwo świata! :)))))

" złapie tego pieska!!! gdzie jest ten piesek śliczny! ":P

 

 

Czasami gadam glupoty, zeby go zachecic do beztroskiej glupawki :D I dopiero na filmiku je slysze. Jakby mnie ktos z boku posluchal, to by pomyslal, ze mam przepustke ze szpitala ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Musze tu cos wyjasnic, bo caly czas piszemy o chorych lapkach, a tutaj misio bryka jak zajac. Tych podbiegan robimy malutko, caly spacer jest raczej powolutku chodzony, zeby Tobis mogl sobie wszystko obwachac i zajac sie psimi sprawami. Ale czasami zachecam go do takich brykow, bo jest przy tym niesamowicie szczesliwy, a z pieskami niestety misio nie bryka, bo sa za szybkie :/

Powrot ze spaceru jest juz bardzo dreptany, czasami przechodzimy na swiatlach na dwa razy. Oczywiscie jak jest po srodku wyspa. 

Ostatnio Samanta dostala od kolezanki torbe na Tobisia - nowka sztuka, gabarytowo ok. Przyzwyczajamy do niej Tobiego bo jest to jakies rozwiazanie na szybsze przemieszczanie sie z nim. I przydaje sie jak lapki bola, a piesek zmeczony.

Zawsze bylam za tym, ze pies musi chodzic na wlasnych lapach i nie za bardzo podobaly mi sie "siaty z yorkami" ale musze przyznac, ze takiego krasnala czasami lepiej przeniesc, takze dla jego bezpieczenstwa.

Tak wczoraj wieczorem wracalismy po tym brykaniu w parku :) 

IMAG5755-600x800.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W piatek bylismy z naszym kotem u dr Olkowskiego, wiec przy okazji pokazalismy rtg lapek Tobisia.

Na rtg nie ma az takich zwyrodnien, zeby byla kulawizna. Sa zwapnienia w jednym ramieniu, sa znieksztalcone kosci przedramienia - jak to przy krotkich lapkach.
Dostalismy Loxicom w syropie, do podawania 7-10 dni (lek przeciwzapalny). Zobaczymy, czy cos pomoze. Oby.

Koszt konsultacji + lek to 24 zl (nasz kot byl liczony oddzielnie).

IMAG5781-600x853.jpg

Link to comment
Share on other sites

I chyba nie pisalam jeszcze, ze w ten piatek misio pozbedzie sie nadmiaru futra. Okropnie sie gotuje juz teraz, a przed nim jeszcze letnie upaly.  Umawialam groomera majacego doswiadczenie z lekowymi pieskami i - od slowa do slowa - Tobi bedzie mial strzyzenie zupelnie za darmo :) 

Takze cieszcie oczy kudlatym misiem bo po piatku mozecie go zupelnie nie poznac :)

 

received_10156250956402719~2-800x574.jpeg

received_10156249394197719-800x450.jpeg

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, moyogi napisał:

I chyba nie pisalam jeszcze, ze w ten piatek misio pozbedzie sie nadmiaru futra. Okropnie sie gotuje juz teraz, a przed nim jeszcze letnie upaly.  Umawialam groomera majacego doswiadczenie z lekowymi pieskami i - od slowa do slowa - Tobi bedzie mial strzyzenie zupelnie za darmo :) 

Takze cieszcie oczy kudlatym misiem bo po piatku mozecie go zupelnie nie poznac :)

 

received_10156250956402719~2-800x574.jpeg

received_10156249394197719-800x450.jpeg

 

Śliczny jest mały Tobiś :)

Na drugim zdjęciu jakby chciał powiedzieć:   "będę bez futra? żartujesz ? "

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Sliczny bez futra? To będzie zupełnie inny pies.

Bedzie rownie sliczny, tylko troche mniej dyszacy ;)

Nie chcemy go ogolic - siersc to izolacja termiczna. Dlatego nie lapiemy same za nozyczki i maszynke, tylko idziemy do doswiadczonego groomera. On ma i tak ciezko chodzic przez to, ze ma krotkie, chore lapki. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, moyogi napisał:

Bedzie rownie sliczny, tylko troche mniej dyszacy ;)

Nie chcemy go ogolic - siersc to izolacja termiczna. Dlatego nie lapiemy same za nozyczki i maszynke, tylko idziemy do doswiadczonego groomera.

Dobrze, że z umiarem.

Z przerażeniem patrzę na nagle, modnie pogolone "na grzywacza chińskiego nagiego" psy w miejskim skwarze, którym pod "jeżykiem" z resztek sierści prześwieca czerwona skóra. Poczucie gorąca zamienione na poparzenia słoneczne. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Dusia-Duszka napisał:

Dobrze, że z umiarem.

Z przerażeniem patrzę na nagle, modnie pogolone "na grzywacza chińskiego nagiego" psy w miejskim skwarze, którym pod "jeżykiem" z resztek sierści prześwieca czerwona skóra. Poczucie gorąca zamienione na poparzenia słoneczne. 

Wiem, ze sie nie znamy ale jestem ostatnia osoba, ktora robilaby cokolwiek ze zwierzakiem z powodu estetycznych zachcianek. 

Pomysl nie wpadl mi do glowy nagle na widok yorka sasiadki, ale jest wynikiem naszych wspolnych obserwacji z DT Tobiego. Tobi prawdopodobnie spedzil cale zycie na dworzu, wiec natura na zime wyposazyla go w futro z grubym podszerstkiem, ktore raczej nigdy nie bylo odpowiednio pielegnowane i w obecnej postaci jest nie do okielznania. 

Ja wiem, ze psi fryzjer kojarzy sie z warkoczykami i kokardkami ale sa sposoby na to, zeby ulzyc takim psiakom jak Tobi bez robienia z nich grzywaczy i narazania na poparzenia.

Do tej pory misio jest chyba niezle prowadzony, wiec prosze o odrobine zaufania :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...