Jump to content
Dogomania

Tobi...2 tyg leżał w rowie...pęknięta miednica, złamany kręgosłup....


Kejciu

Recommended Posts

26 minut temu, uxmal napisał:

już kiedyś pytałam o te maty :) ale zapomniałam jaka była odpowiedź:)

Gdzie je można kupić?

Czasem są tu na dogo bazarach. Gdzie kupić nie wiem. Zrobić można. Kupić "dziurawą" wycieraczkę i poprzewiązywać na gęsto paski polarowe że starej bluzy, kocyka, itp. 

https://piesologia.pl/mata-wechowa/

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, uxmal napisał:

już kiedyś pytałam o te maty :) ale zapomniałam jaka była odpowiedź:)

Gdzie je można kupić?

Chyba nasza Irenas robiła kiedyś na bazarek :-)

Ja mam w samochodzie dwie wycieraczki kupione czekają na zmontowanie polarowych pasków :D jedną matę mam w domu i mega się sprawdza więc chciałam większą :D

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Kejciu napisał:

Chyba nasza Irenas robiła kiedyś na bazarek :-)

Ja mam w samochodzie dwie wycieraczki kupione czekają na zmontowanie polarowych pasków :D jedną matę mam w domu i mega się sprawdza więc chciałam większą :D

Tak, robiła na pewno, i to kilka razy. Można podpytać :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

Tak, robiła na pewno, i to kilka razy. Można podpytać :)

To ją zapytam, może bazarek uda się zrobić. mam dwie lewe ręce. Potrafie tylko lakierować drewna i szlifować.

Przy robótkach ręcznych i estetyce takich robótek -wymiękam. Dekupażu nie potrafię zrobić.

Link to comment
Share on other sites

A jak wysoko trzyma tę swoją kitę :) Komedia z nim jest, serio.

Nadal bardzo boi się facetów. Mariusza zna, kilka razy wychodzili na spacerki, były parówki. A jak w poniedziałek chodziliśmy po osiedlu i spotkaliśmy M. to Tobiś żwawo w drugą stronę. Nie ucieszył się specjalnie ;)
No i wystarczy, żeby facet szedł energicznie z naprzeciwka i już mamy popłoch :/ A jak już sie taki facet odezwie, to już w ogóle strachulec. Ech, co ta psinka musiała w życiu przejść...

Link to comment
Share on other sites

Praga, Kamionek :)

Po odprowadzeniu Kasi wrocilismy na kocyk i chlopak sie tak rozleniwil, ze leniuchowalismy do teraz :)

W miedzyczasie doszla Samanta i bylo sniadanie na trawie. Przy okazji dowiedzialam sie, ze Tobis umie juz tez komende zostaw i pieknie mu to wychodzi. To cwiczenie jest wazne bo na poczatku Tobis potrafil niefajnie warczec na Sami przy probie odebrania smakolyka. Ten etap juz minal ale dobrze, zeby mis nie bronil tak swoich smaczkowych zasobow.

IMAG5544-600x800.jpg

IMAG5550-600x800.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dotarłam do domu i ja więc zabieram się do opisania relacji :D

Udało nam się w końcu spotkać - niestety mając do dyspozycji tylko dwa weekendy w miesiącu a marzec był ciężki bo po drodze święta nie miałam możliwości odwiedzenia Tobiego wcześniej.

Umówiłam się z Moyogi przy Teatrze Powszechnym. Jak stałam na światłach widziałam jak wysiedli z tramwaju i spokojnie przemierzyli skrzyżowanie i światła. Na spokojnie podeszłam i przywitałam się z Dorotą nie zagadując nawet do pieska aby przyzwyczaił się do głosu i żeby go od razu nie przytłoczyć swoją osobą :-)

Początkowo Tobi szedł troszkę niepewnie, był bardzo czujny i obserwował otoczenie uważnie. Bardzo ładnie chodzi na smyczy a wcześniej nie potrafił tego wcale. Był moment że zamieniłam się z Dorotą i ja go prowadziłam - dopóki Tobi tego nie zauważył szedł koło mojej nogi ale jak się skapnął po jakimś czasie pilnował już nogi Doroty. Maszeruje sobie powoli, ładnie znaczy teren jak na pieska przystało, jest mega mega grzeczny. Bardzo pilnuje się Doroty, początkowo jak usiadłyśmy na kocyku i Dorota chciała zrobić mi z nim zdjęcie od razu poderwał się jak tylko się oddaliła. Po kilku minutach położył się jednak koło mnie i pozwolił Dorci oddalić się i zrobić nam zdjęcie i nagrać nawet filmiki. Parówki działają cuda! to prawdziwy parówkożerca :) ale bardzo delikatnie bierze je z ręki, nie jakoś łapczywie jak niektóre pieski potrafią. Rzeczywiście oglądając wcześniej zdjęcia miałam wrażenie że Tobi przytył ale to złudzenie - ma mega puchate futro - tak naprawdę to drobniutkie ciałeczko jest. Nóżka powoli porasta, czasem lekko przykuleje sobie na tą nóżkę ale nie sprawia wrażenia aby go bolało czy sprawiało to dyskomfort. Teren był czasem pagórkowaty więc miał darmową rehabilitację :) Okolica piękna, ciepełko, woda i sporo spacerowiczów też tych z psami. Tobi wyraźnie ożywia się na widok pieska ale nie ciągnie, nie wyrywa do niego, nie szczeka i nie zaczepia. Ogonek merda :-)Mimo tego że jest spokojny to cały czas na " czuwaniu " - jakiś nowy lub nagły dźwięk czasem potrafi go jeszcze troszkę wystraszyć. Ogólnie to ideał psa, taki mój wymarzony wzorzec - wygląda pięknie

i bardzo się uśmiecha co widać na zdjęciach - ma taki pozytywny wyraz psiej twarzy :-)

Ogromna robota została zrobiona przez Dorotę i Mariusza oraz Samantę - to oni uczestniczą w jego życiu codziennym, wymieniają się dyżurowymi spacerami w czym ja nie mogę im pomóc:( Przeorganizowali cały swój wolny czas aby móc uczestniczyć w socjalizacji Tobiego za co jestem im ogromnie wdzięczna bo wiem ile mają dodatkowych obowiązków i zobowiązań. Kawał dobrej roboty!!!

Bardzo Wam dziękuję ! :*

Takiego DT właśnie szukaliśmy - takiego w którym Tobi będzie się uczył życia normalnego psa. To nie jest pies na łańcuch czy podwórko ( żaden pies nie jest ) ale Tobi naprawdę jest wyjątkowy i po wielu  ( ? ) latach tułaczki zasługuje na coś więcej, na normalne życie prawdziwego Króla bo niewątpliwie nim jest :) Wrażenia mega pozytywne - ktoś komu skradnie serce będzie miał wiele pociechy ze wspólnego życia z tym psim Aniołkiem. 

Tob.jpg

tob1.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli Tobiś był podwórkowym wiejskim pieskiem (może i na łańcuchu) to wogóle do niego taka rola nie pasuje.

On jest delikatny to taki piesek  do towarzystwa. Jest taki magiczny i magiczny powinien  być jego nowy DS.

Jego uśmiech jest ujmujacy :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...