Jump to content
Dogomania

Gwiazdka zostaje w swoim DS ! Gwiazda zamieszkala w ŚWIERADOWIE ZDROJU ! Gwiazdka, mała, starsza Gwiazdeczka wyszla ze schronu ! Nadal zbieramy na jej utrzymanie !


MALWA

Recommended Posts

Nie martwcie się, domek dla Gwiazdki gdzieś jest. Na razie nie mam czasu dorobić kolejnego ogłoszenia Gwiazdce... na kojcach mam do ogłaszania 14psów z groźbą wywózki do strasznego schroniska, dzisiaj dwa malutkie kociaki zgłoszone... i nie wyrabiam się po prostu... ale pamiętam o Gwiazdce.

Obecne ogłoszenie ma się tak (skończyło się wyróżnienie): https://www.olx.pl/oferta/lagodna-kochana-laciatka-duzy-przytulak-CID103-IDrKi81.html

 Wyświetleń: 1225
Wyczyść liczbę wyświetleń
 Tel: 3
 Obserwuje: 24
 
 
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Nie martwcie się, domek dla Gwiazdki gdzieś jest. Na razie nie mam czasu dorobić kolejnego ogłoszenia Gwiazdce... na kojcach mam do ogłaszania 14psów z groźbą wywózki do strasznego schroniska, dzisiaj dwa malutkie kociaki zgłoszone... i nie wyrabiam się po prostu... ale pamiętam o Gwiazdce.

Obecne ogłoszenie ma się tak (skończyło się wyróżnienie): https://www.olx.pl/oferta/lagodna-kochana-laciatka-duzy-przytulak-CID103-IDrKi81.html

 Wyświetleń: 1225
Wyczyść liczbę wyświetleń
 Tel: 3
 Obserwuje: 24
 
 

 

Ja wiem, że gdzieś jest, tylko ten domek jeszcze o tym nie wie.

Gwiazdka ma bardzo dobrze u Kasi. Ma człowieka, łapki do głaskania, miseczkę, i kanapę do leżenia.

A ja chciałabym, by ona miała człowieka na wyłączność, swojego człowieka, kanapę, na która może czasami wejść lub spanko na kocyku. A do człowieka mogłaby się zawsze przytulić, łepek położyć na kolana i zasnąć przy oglądanym wieczornym filmie.

Ja wiem, ze te psiaki po schroniskowe bardzo potrzebują bliskości, dotyku.

Mój Grafi przy czyszczeniu uszu kładzie łepek na kolanach, i nagle zasypia......chyba mu po prostu dobrze. Czasami sobie myślę, ze przede mną nikt się nim tak nie zajmował, nikt goi nie głaskał, nie oglądał pyska, ucha, łapek, i dlatego on lubi, gdy się nim zajmuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.10.2018 o 20:21, elik napisał:

Przekopiuję to, co napisałam Ci na PW :)

Faktura za sterylkę zaginęła. Kikou długo nie mogła doprosić się kopii. Podała mi nr telefonu do weta i ja dzwoniłam i choć obiecał przysłać kopię, też nic z tego. Wet obiecał dwa razy, że wyśle, ale dotychczas nie mamy tej kopii.

Zadzwonię jeszcze raz w poniedziałek. Jeśli i tym razem nie dostaniemy kopii, to musimy sobie powiedzieć, że nici ze zwrotu. Chyba, że ktoś pojedzie do tego weta i ręcznie  wytłumaczy mu, że dla nas 3 stówy, to kawał kasy.

Dziękuję elik za odpowiedź.

Rozmawiałam wczoraj z kikou i obiecała mi, ze sama dopyta weta o fakturę.

Tak czy inaczej musi ona nadejść. Nikt z nas nie odpowiada za to, że  list zaginął. Faktura musi być, bo inaczej fundacja nie zwróci kasy....

Faktycznie 300 zł to sporo kasy np. koszt blisko 1 miesiąca hotelowania Gwiazdki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2018 o 12:19, elik napisał:

Gwiazdeczka ma się dobrze nadszedł więc czas na rozliczenie finansowe z kikou, która zapłaciła za sterylkę ze swoich prywatnych środków finansowych. Oba konta w tym samym banku więc kwota 300,00 zł jest już na koncie kikou.

Faktura została wypisana na moje nazwisko więc, gdy dotrze do mnie wyślę ją do Fundacji Ostatnia Szansa z prośbą o zwrot kosztów. Podam nr konta Gwiazdeczki i kwota 300,00 zł wróci na jej konto.

Faktura

825768419_F-raGwiazdka.png.bdba3e48124ff130c4e1f4b5ae0b4fd9.png

Przelew

683488232_Gwiazdkasterylka.png.674ebf401d94bba6fabfc1749f10805c.png

Znalazlam fakture, ktora wkleila kikou.

Wynikalo z niej, ze wystawiona byla na elik i jakos nie zglaszano problemu z tym, na kogo powinna byc wystawiona. Z tego wnioskuje, ze Kasia nie znala innych danych. 

Zaraz napisze do Kasi, by podac jej dane fundacji.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, MALWA napisał:

A czy Kasia o tym wiedziala przed sterylizacja Gwiazdki ?

Tego nie wiem, bo ja nie załatwiałam zwrotu kasy za sterylkę i prawdę powiedziawszy dowiedziałam się o tym, że faktura ma być na Fundację Ostatnie Szansa (po fakcie), dopiero, gdy zgłosiłam swoją Malwinkę.

Cytat

Znalazlam fakture, ktora wkleila kikou.

Tą fakturę ja wkleiłam, ale jak już powiedziałam, wówczas nie wiedziałam, że faktura ma być wystawiona na Fundację.

W tej sytuacji to nawet lepiej, że wet nie przysłał faktury, bo i tak byłaby do niczego. O zmianę płatnika może poprosić tylko kikou, która zleciła zabieg.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

Gwiazdka, podobnie jak Grześ, zrobiła się niewidzialna.

Znam jeszcze parę innych psiaków, którym ktoś założył czapkę-niewidkę. Jednak są na dogomanii historie, gdzie pies po paru latach w hotelu znajdywał dom - i wierzę, że Gwiazdka też odnajdzie swoją Rodzinę.

Link to comment
Share on other sites

Co do faktury, to niestety nie odzyskamy z fundacji kwoty 300 zł........

Kikou dostała kopie faktury, którą przesłała mi mms. Niestety, mimo mojej prośby o wpisanie na fakturze danych Fundacji Ostatnia Szansa, wpisano dane elik.


Przychodnia nie wyraziła zgody na zmianę danych nabywcy. Przychodnia tłumaczyła swa decyzję tym, że może wystawić duplikat faktury, którą już raz wystawiono, ale dokładnie na te same dane.

Wiem, że dane można zmieni wpisując  na oryginale faktury notę księgową  o zmianie danych, kwoty itp. Ludzie się mylą, i nieraz tak jest, ze trzeba coś tam zmienić, dopisać, przepisać, poprawić. Gdyby nie było w ogóle takiej możliwości, to nie możnaby było nic poprawiać. A wiem, ze można.

Kasia trzy razy starała się o duplikat faktury. Teraz , kiedy wreszcie dostała ten duplikat, i  straciła na to 10 godzin, 90 km drogi, nie poprosi kolejny raz o wystawienie nowej faktury. Tam jest tak, że księgowa jest z innego miasteczka, rzadko widuje się z wetem, który musiałby tę fakturę podpisać. A Kasia nie chce nastawać, by znowu coś wystawiali czy zmieniali.

Niestety, człowiek uczy się cały czas. Szkoda tylko, że o konieczności wpisania Fundacji dowiedziałam się tak późno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...