Jump to content
Dogomania

Baron Madra Rua


kropi124

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

No wypadałoby się w końcu i tu pochwalić :D

Wystawa zaliczona na bardzo pozytywnie.

Najlepsze szczenie w rasie :)

Była mała wtopa, no i ja wyprzedzałam psa ale nie poddajemy się i szykujemy się na następne sukcesy bądź porażki :D

1.JPG

2.JPG

6.JPG

7a.JPG

8a.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zabawę powtarzamy 2 września w Słupsku i tydzień później w koszalinie :)

A po za wystawami to w sumie się lenie jeśli chodzi o młodego. Spacery totalny luz, powinniśmy pracować nad chodzeniem na smyczy bo trochę przestało nam to wychodzić.  Budujemy masę cały czas, włos odpoczywa a alergia raz jest raz jej nie ma- od czego to jest na razie nic nie wiadomo, unikamy po prostu pewnych terenów.

DSC_0135.JPG

DSC_0227.JPG

DSC_0164.JPG

DSC_0221.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.07.2018 o 23:57, Tyś(ka) napisał:

Rajsko! <3 
:)

A jak reszta podstaw z posłuszeństwa?

 

Dnia 14.07.2018 o 23:58, Patikujek napisał:

Ale ci zazdroszczę tych koni... Całe życie marzyłam o jeździe konnej, ale jako dzieciaka nie było nas stać, a jak podrosłam to też jakoś kasa zawsze na coś innego, a teraz nie ma gdzie... :( I chyba już za stara jestem :P

No więc próbuje znowu napisać :/

Baron zaczyna świrować i strasznie nakręcać się przy dzieciach. Nic dla niego nie jest tak cudowne jak dziecko ( nie, nie będzie miał swojego prywatnego, nie stać mnie ), nie istnieje dla niego wtedy nic. Staram się uczyć dzieci podchodzenia jako nagrode dla niego ale... te dzieci mają to w nosie i i tak robią po swojemu. Omijanie dzieci na podwórku to istna maskara, z każdej strony wylecą  tylko słychać CAAAAŁŁUUUUUŚNIIIIIIKKK i leci szarańcza a on już cały chodzi i ręce szarpie.  W polu jest super, komenda do mnie,siad, patrz działa zawsze bez znaczenia na sytuacje.  Ostatnio też ubolewamy nad chodzeniem na luzie, ale to już z mojej winy serio bo idziemy na skwerek albo szybko na pole i ja nic więcej nie robiłam  w tym temacie. 

W tym typie psa najgorsze jest to że strasznie szybko łapie twój dzień. Chodzi mi o to że na niego wpływa strasznie moje zachowanie, emocje. Jak już zaczynamy się szarpać to oboje odpuszczamy i jest fajnie, pełen luz.  Suki tez mają w tym swój udział bo to głównie one mnie nakręcają, a to Raptor na przykład wskakuje znajomej do auta ( wyszarpała się z obroży z wielką delikatnością ) a to Abi poleci do psa z tym swoim piskiem itd.

Trzy psy, młode to chodzące ZŁOOO :p

 

Za konisie pięknie dziękuje :)

Jazda konna nie taka droga, wszędzie jest do max 50 zł za jazde. A po z a tym z tego się nie wyrasta ani nie jest się za starym, nigdy.

DSC_0320.JPG

DSC_0195.JPG

DSC_0400.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się cieszyła, że dzieciolubny - a ta wylewność może mu minie? No chyba, że to tendencja seterów ;). Z czasem wyćwiczy skupianie uwagi przy dzieciach, wierzę w to. Spokojnie do wszystkiego dojdziecie. U mnie zawsze pole do dyskusji daje pasztet - taki wysuwany, daję psu do polizania w sytuacji, gdzie wiem, że jest głuchy i on sobie trochę liże, zapomni w międzyczasie czemu go dostał... (bo dostaje zanim on wypatrzy rozpraszacz) i otwieram w ten sposób jego móżdżek na jakieś polecenia. Teraz Baron to dzieciak, chce się pobawić, radosne żywiołowe dzieci go podkręcają - ale chyba mu to minie :D

Link to comment
Share on other sites

Niby nie, ale jak się żyło samemu na wynajmowanym miekszkniu za najniższą krajową to takie 50zł to był majątek. A pewnie u mnie by tak tanio nie było bo najpierw trzeba by się jeździć nauczyć :P

A teraz to ani czasu, ani miejsca, a tutaj pewnie ze 4 razy drożej by to wyszło. Ale kto wie.... Może kiedyś marzenie spełnię. Choć już współczuję temu koniu (koniowi?) :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...